Bunlarda benim buğdaylarım yapraklarda yer yer sararmalar var bunlar nedir acaba

buğday görüntülerim

• Kullanılan toplam oy
    131
Ynt: Bunlarda benim buğdaylarım yapraklarda yer yer sararmalar var bunlar nedir acaba

yapraklarda yanıklık var sanırım sizin orada don olmuştu ondan kaynaklanmış olmalı.pasla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü buğdaylarınız hem alçak daha boylanmamış hemde çok sık değil.bana sorarsanız yağmuru kollayıp 33lük atmanız.eğer yağmur görünmüyorsa yapraktan yaprak gübresi tavsiyeside uygulayabilirsiniz

Ynt: Bunlarda benim buğdaylarım yapraklarda yer yer sararmalar var bunlar nedir acaba

GÜRKAN link=topic=74850.msg881994#msg881994 date=1397923764' Alıntı:
Bu topragin organik madde orani kac?

:))
aynı sıkıntı bizde de vardı kök çürüklüğünden şüphelendik BASF firrmasından arkaşlar yardımcı oldular ama kök çürüklüğü olmadığı don zararından dolayı olduğu söyleniyor biovin ve üre yi ilaçlama mk.ile yapraktan verdik bugünde yağış olacak diye tekrar nitrat attık

FEHİM link=topic=74850.msg882191#msg882191 date=1397969067' Alıntı:
bytk

bir şey soracam biovin nin içine ne kadar üre katıyorsun ?

kardeş dekara (1000 m2) 500 gr gelecek şekilde atıyoruz üreyi

bytk link=topic=74850.msg884589#msg884589 date=1398625811' Alıntı:
kardeş dekara (1000 m2) 500 gr gelecek şekilde atıyoruz üreyi
İlaç makinesin de üre atıyorsunuz sanırım yanlış anlamadım, yararını görüyormusunuz uygulamadığınız bi tarlanızla karşılaştırdınız mı ?
Ve üreyi eritiyorsunuz sanırım öyle katıyorsunuz makineye.