Atadan Kalma Tohumlar

Kendimi bildim bileli savunduğum bir düşünce son zamanlarda sık sık konuşulmaya başlandı. Atadan kalma tohumun değerini yavaş yavaş anlamaya başlıyoruz lakin epey geç kaldık. Tohumlar üzerinde oynanan oyunlar, tohumların bir silah olarak kullanılması, kaliteli tohumların çalınıp kalitesiz tohumların satılması, kısır tohumlar gibi bir çok konu sayabiliriz. En önemlisi ise bir silah olarak kullanılması. Kısırlık oranı her geçen gün artıyor, çocuklarda ergenliğe girme yaşı düşüyor, çeşit çeşit hastalıklar çıkıyor, dayanıksız ve güçsüz hale geliyoruz... Kısacası eskinin sağlam ve zeki adamları kayboluyor, neslimizi böyle bozuyorlar.

Bilmem farkında mısınız ama artık yediğimiz hiç bir şeyden keyif alamaz olduk. Domatesi kesiyoruz içerisinde çekirdek yok, o domates kokusunun zerresi kalmamış. Eskiden salatalığı kestiğimizde evin her yanını sarardı mis gibi kokusu. Şimdi bırakın kokusunu tadını bile alamıyoruz. Biberler çekirdeksiz, odun gibi. Daha niceleri... Bunun başlangıcı tabi ki tohum. Daha sonra çeşitli kimyasallar ile ilaçlama, yıkama vs.

Yabancı ülkeler ülkemizden bu tohumları topluyorlar ve bize kendi tohumlarını satıyorlar. Bu tohumlar tabi ki kalitesiz, belki genetiği ile oynanmış, kısır tohumlar. Adeta bir silah gibi. Bize tohum satıyorlar, sonra bitkide bir hastalık ya başka bir şey çıkıyor bu seferde bize ilacını satıyorlar. Bu dünyada sizi sizden başka düşünen yok. Bu yüzden herkes başının çaresine bakmalı. Geleceğimiz bizim elimizde.

Sizin atadan kalma tohumlarınız var mı? Çünkü bunlar ileride en değerli şey olacak. Bu değerlerimizi koruyalım lütfen. Ben elimden geldiğince tohum toplamaya çalışıyorum. Tabi şehirde olmanın dezavantajı, bu tohumları değerlendiremiyorum. Okulun bitmesi ile bu konuda daha somut adımlar atacağım. Bu konuda birbirimize destek olmalı ve geleceğimizi güvence altına almalıyız. Tedbir bizden, takdir Allah ' tan!

Aşağıdaki videoları izlemenizi tavsiye ederim. ' ' Öteki Gündem ' ' programına aittir.

Küresel sağlık mafyası-1 on Vimeo (1. bölüm)
Şeytan ve küresel işbirlikçileri-2 on Vimeo (2. bölüm)

Ynt: Atadan Kalma Tohumlar

20 senelik dometes tohumumuz var. her sene annem ayrı bi yerde tohumluk yetiştirip çekirdeklerini ayırıyor. inanır mısın senelerdir evimize satın alma yemek salçası girmedi. kendi yaptıgımız salçalarla yemeklerimi lezzetlendiriyoruz.

Ynt: Atadan Kalma Tohumlar

Doğrudur. Kışın hasta olmak filan hadi neyse de marketlerden aldığımız bir çok ürün bizim daha ciddi hastalıklara yakalanmamıza neden oluyor. Daha uzun vadeli, daha geç belirti gösteren ama daha büyük hastalıklar bunlar. Bu yüzden atadan kalma tohumları üretip, bu ürettiklerimiz ile beslenirsek daha sağlıklı olacağımıza inanıyorum. Yani göz göre göre aileme marketlerdeki ürünleri yedirmek istemiyorum ama şehir hayatında elimiz mahkum. Memleketteki arkadaşlara durumu anlatıyorum ama onlar mevzunun içinde oldukları için ellerindeki bazı imkanların değerini farkedemiyorlar.