Güvenlik Sorunu

Güvenlik konusuna kafam takılıyor. Çünkü evimiz ile bahçe arasında 150-200 metre var ve bahçeyi görmek mümkün değil. Ticari değil, kendimiz için bir şeyler yapacağız ama yine de bahçeye, ahıra dadanırlar mı diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Takdir edersiniz ki her türlü pisliğin tavan yaptığı şu dünyada hırsızlık da artıyor. Biz evdeyken bile eve girip hırsızlık yapacak kadar arsız oldular. Bu nedenle evden uzaktaki bağımız, bahçemiz, ahırımız tehdit altında. Ki çoğumuzun da ekmek teknesi... Özellikle et fiyatlarının artması, hayvan hırsızlığını da tetiklemiştir diye düşünüyorum.

Peki siz bu güvenlik sorununa nasıl bir çözüm getiriyorsunuz? Yoksa ' ' Burada öyle şeyler olmaz ' ' deyip önemsemiyor musunuz?

Ynt: Güvenlik Sorunu

trafo icin yakin zamanda alarm takitrdik, simdilik bir sorun yasamadik. su motorunun gidip basini bekliyoruz. 200mt civari bir mesafede, eger bahcede elektrik var ise evinize kablosuz baglanti yaparak bahceye kameralar ve eve kayit sistemini koyabilirsiniz belki, ancak onu bile calabilirler... gecen gun tarla kenarina biraktigim lastik cizmeleri bir saat sonra dondugumde bulamayinca deli oldum...

ELPRESACANARİO link=topic=74904.msg882781#msg882781 date=1398117939' Alıntı:
Güvenlik konusuna kafam takılıyor. Çünkü evimiz ile bahçe arasında 150-200 metre var ve bahçeyi görmek mümkün değil. Ticari değil, kendimiz için bir şeyler yapacağız ama yine de bahçeye, ahıra dadanırlar mı diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Takdir edersiniz ki her türlü pisliğin tavan yaptığı şu dünyada hırsızlık da artıyor. Biz evdeyken bile eve girip hırsızlık yapacak kadar arsız oldular. Bu nedenle evden uzaktaki bağımız, bahçemiz, ahırımız tehdit altında. Ki çoğumuzun da ekmek teknesi... Özellikle et fiyatlarının artması, hayvan hırsızlığını da tetiklemiştir diye düşünüyorum.

Peki siz bu güvenlik sorununa nasıl bir çözüm getiriyorsunuz? Yoksa ' ' Burada öyle şeyler olmaz ' ' deyip önemsemiyor musunuz?

Güzel bir konu açmışsınız teşekkürler, ben internet cafe çalıştırıyorum aynı zamanda çiftçiyim, iş yerim evimin hemen altında olmasına ragmen evde rahat uyuyamıyordum :) şuan işyerimde 3 pırlı telefon arama özelligi olan bir adet alarm, 3 adet gece görüş camerası ce kayıt sistemi, demir parmaklıklar, saç kepenk (şu açılıp kapanırken aşırı gürültü yapan lardan) bunlara ek olarak en kaliteli kilit ve çift taraflı asma kilitler var çok şükür rahat uyuyorum, sizede tavsiye ederim keşke dememek için zamanınız varken yaptırın bütün bunlara vereceginiz para size suan çok gibi görülebilir ama inanın insanın rahat uyuması kadar güzel bir şey yok. insanlar dan herşey beklenir onun için lütfen önleminizi alın 600-700 civarında camera ve kayıt sistemi yine 600-700 civarında alarm sistemi tutar.

cem.ispir link=topic=74904.msg883569#msg883569 date=1398332468' Alıntı:
trafo icin yakin zamanda alarm takitrdik, simdilik bir sorun yasamadik. su motorunun gidip basini bekliyoruz. 200mt civari bir mesafede, eger bahcede elektrik var ise evinize kablosuz baglanti yaparak bahceye kameralar ve eve kayit sistemini koyabilirsiniz belki, ancak onu bile calabilirler... gecen gun tarla kenarina biraktigim lastik cizmeleri bir saat sonra dondugumde bulamayinca deli oldum...
:)

Bahçede elektrik yok. Mecburen hat çekeceğim o zaman. Bizim bile kaç tane balta, kaç tane semaver kayboldu. Küçücük köyde kim aldı bulamadık. Bu nedenle tedbirli olmakta fayda var. Güvenlik için köpek olacak, zaten köpek hastasıyım ama tek başına yeterli gelemeyeceği için alarm ve kamera sistemi kurmakta fayda var sanıyorum. Teşekkür ederim yorumlarınız için...