başak kart hakkında

merhabalar

biz ziraat bankasından 20.000 tl kadar kredi kullanmak istedik hipotek olarak biraz tarla gosterıp. buyukbas hayvan lıstemıze gore bir limit belirlendi, ve bu kredinin %4 faizli devlet destekli oldugu aktarıldı. kredinin %90 nını nakıt cekebılecegımızı %10 nu ıle de alısverıs yapabılecekmısız.

başak kart cıkarılacak kısaca. ve cektıgımız mıktarı 12 ay sonra odeyecegız

benım sızlere sormak ıstedıgım yakın tarıhte bu kredıden kullanan varmı?
hayvanlar uzerınden cekecegımız ıcın sıgorta yapmamız gerekıyormus ? maloyetı yuksek mı?
bırde bankaların aktarmadıgı ve ayrıyetten cıkacak masraflar neler ( hayat sıgortası gibi)

cevaplarınız ıcın sımdıden cok tesekkur ederım. forumda ılgılı konu aradım ancak bulamadım

Ynt: başak kart hakkında

başak kartın gider masrafları adı altında 400-450 arası para alıyorlar. nakit çekimlerde süspansiyonlu faiz ödeniyormuş. mal alımında % 4 komisyon alıyorlar mazot ta ise petrol ofisi % 7 total % 7,5 komisyon istiyor.

kredi için birşey diyemem ama hayvanlarının sigortası için biraz bilgi verebilirimm.

- %50 si devlet desteklidir. (kesinlikle tavsiye ederim)
- sigortayı Tarsim yapıyor veya tarsime bağlı bayilikler yapıyor .
- Başvurundan sonra Exper olarak veteriner gönderiyorlar, hayvanların kulak numaralarını, fotograflarını, nufus cüzdanlarını, ve prim değerlernini belgelendiyorlar.
- Erkekleri sigortalamıyor.
- Dişi olanlara sigorta var.
- Hayvanların yaşına göre sigorta yapılıyor (prim belirleniyor).
- 1-5 yaş arasındaki hayvanlara sigorta yapılıyor. 5 yaş sonrasına sigorta yok.
- gebe hayvanlarda yavru düşüklüğüne veya ölü doğuma 600 tl ye kadar ödeme yapılıyor.Doğumdan sonra ölen buzağılara ödeme yapmıyor.
- Ölen büyükbaş hayvanın ölüm sebebine göre sigorta bedelinin %80 nini ödüyor. %100 ödeme yok.
- Büyükbaş hayvanlara mıknatız yutturman gerekiyor. (çivi vb bir sebepten öldüğünde miğdesinden mıknatız çıkmaz ise prim ödemiyorlar.)

Birde başımızdan geçen bir olayı paylaşayım,
Hoştayn cinsi 42lt süt veren bir ineğimiz vardı. doğumdan sonra çatısı ayrılmış ve hayvan kalkamadı, bir kaç gün yattı sonra kasaba verdik kestirdik. hayvanın sağı- solu çürümüş dediler ve 100 kg et sağlam çıktı denildi. 500 tl verdiler. hayvan 300 kg civarında idi. sigortalı olsaydı hayvan, 6000 tl sigorta bedeli olacak, kesimden sonra 4800 tl sini alacaktık. yani 4300 tl zarırımız oldu. sigorta ücreti ise 235 tl civarındaydı. Artık bütün hayvanlarımızı sigortalattırıyoruz.

emrekaptan59 link=topic=74918.msg883483#msg883483 date=1398287502' Alıntı:
hayvanların yaşı onemlı işte bizde 10 kusur ınek vardı toplam 20kusur 25bin limit verdiler
ben 2 hafta önce aldım 800 tl abidik aldılar bu bankada ki memurun tabiriydi.ne parası bu 800 dedim abidik alıyor banka dedi

serdar38 link=topic=74918.msg883740#msg883740 date=1398362658' Alıntı:
ben 2 hafta önce aldım 800 tl abidik aldılar bu bankada ki memurun tabiriydi.ne parası bu 800 dedim abidik alıyor banka dedi
banada aynısını dedıler bugun kac gunde para elınız gectı sorabılırmıyım?

ayrıca 25 bin limit için 3 tane hayvana sigorta istedi
kredı cekene hayat sıgortası ve dosya masrafı olarakta 750 lira istedi bu 750 kredıyı almadan once yatıralacakmıs. hayvan sıgortası 1 sene sonra oderkende odene bılırmıs

Ben de başakkart kullanıyorum.Oldukça avantajlı akaryakıtta 6 ay vade var fakat bizden komisyon talep edilmiyor.O komisyon işi bir bakıma aç gözlü esnaf işi diyebiliriz.Kendiler bankaya ödemek zorunda oldukları komisyonu çiftçiye yüklüyorlar bence çok saygısızca bir tutum...

A.Berke ÇULHA link=topic=74918.msg883839#msg883839 date=1398372762' Alıntı:
Ben de başakkart kullanıyorum.Oldukça avantajlı akaryakıtta 6 ay vade var fakat bizden komisyon talep edilmiyor.O komisyon işi bir bakıma aç gözlü esnaf işi diyebiliriz.Kendiler bankaya ödemek zorunda oldukları komisyonu çiftçiye yüklüyorlar bence çok saygısızca bir tutum...
basvuru işlemleri sonrası kart kac gunce elınıze gecmıstı sorabılır mıyım?

emrekaptan59 link=topic=74918.msg883749#msg883749 date=1398363221' Alıntı:
banada aynısını dedıler bugun kac gunde para elınız gectı sorabılırmıyım?

ayrıca 25 bin limit için 3 tane hayvana sigorta istedi
kredı cekene hayat sıgortası ve dosya masrafı olarakta 750 lira istedi bu 750 kredıyı almadan once yatıralacakmıs. hayvan sıgortası 1 sene sonra oderkende odene bılırmıs
kart 6 gün sonra şubeye geldi gelince de mesaj geliyor zaten

Bence bu kredinin astarı yüzünden pahalı. Kredide önemli olan yıllık maliyet oranıdır. Dosya masrafı ve sigortaların yıllık maliyeti % 10. Devletin vermiş olduğu %4 ' ü çiftçinin cebine girmeden misli misli alıyorlar.

stulu link=topic=74918.msg884307#msg884307 date=1398534121' Alıntı:
Bence bu kredinin astarı yüzünden pahalı. Kredide önemli olan yıllık maliyet oranıdır. Dosya masrafı ve sigortaların yıllık maliyeti % 10. Devletin vermiş olduğu %4 ' ü çiftçinin cebine girmeden misli misli alıyorlar.

abi hangi kredinin yüzü astarından pahalı degılkı sıkısmaya gör