2. Bir Traktör almayı düşünüyoruz...Aklımıza Takılan sorunlar var ?

2. bir traktör almayı düşünüyoruz aslında 3. diyelim bir tane 6220 var 90 Hp bir tane 2130 var 79 hp ama ikiside çok yakıyor :( 70 hp civarında birşey düşünüyoruz, babam daha küçük istiyor, ben 70 hp birşey istiyorum mazottan yana çok sıkıntılıyız ...

Kubota okuduğum gördüğüm kadarıyla çok hoşuma gitti ama özellikle 7040 lardaki genel şikayetler, servis şikayetleri, forumda okuduklarım filan fln düşündürmeye başladı bize uygun olanda 70 hp olan daha çok tavsiye edilense 8540 lar ve özellikleri daha fazla bunların yakıtları nekadardır, tarlada çalışırken 15 16 gazla saatte kaç litre yakarlar bunlar hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen yardım..
7040 16 gazla satte kaç litre ?
8540 16 gazla saatte kaç litre ?
bu arada çeltik üreticisiyiz bu traktörün hafifliği manevrası ve diğer özellikleri genel olarak hoşuma gitti..

Ynt: 2. Bir Traktör almayı düşünüyoruz...Aklımıza Takılan sorunlar var ?

Aygün ATALIK link=topic=74924.msg883140#msg883140 date=1398240565' Alıntı:
çeltik için 8540 daha iyi olabilir
İyide oda büyük geliyor işte elimizdeki 6220 jd 90 hp kubotaoda 85 hparalarında bir fark yok küçük olsun az yaksın istiyoruz açıkçası her türlük ufak tefek işi onunla yapıcaz bizde traktör boş kalmaz çok kullanırız onun için yakıtta sorun oluyor
jd 6220 ile kubota 8540 arasındaki yakıt farkı nekadardır acaba ?

Alın bi tt serisi yakıtı hafifletir, zaten ara işlerde kullancakmışsınız..55lik yeterli gelemeyebilir, 65liğini alin ara işleri için yeterli gelir

Bizde 2 tane traktorün yaninda 3.cü traktör olarak erkunt bereket 60e kullanıyoruz yakit ve çekiş olarak gayet memnunuz onuda tavsiye edebilirim.