Novatom Taze Yem Makinaları

Ynt: Novatom Taze Yem Makinaları

7 günde ilk ürünü veriyor 7. günden sonra her gün aldığın makina kapasitesine göre ürün alıyorsun yani hergün taze ot
topraksız tarım araştırılıp kendimizde yapabiliriz aslında şuan için vaktim olmasada ilerde araştırcam

Bu sistemleri çok araştırdım ve vardığım sonuç her işletme için uygun değiller. Yem üretecek araziniz varsa bu sistemlere girişmeye gerek yok ancak arazi sıkıntınız varsa son derece mantıklılar. Ama şunu da unutmamak lazım böyle bir sistemi kullanmak için günlük yaklaşık 2 saat ayırmak gerekiyor.

Bir firmadan satın almak yerine kendinizde yapabilirsiniz ve böylece yarı fiyata gelecektir. Ancak önceden de söylediğim gibi tarlanız varsa organik üretim gibi amaçlarınız yoksa çok yararlı değil. Araziniz yoksa silaj türketiminizi yarıya düşürebilecek bir sistem.

vasago link=topic=74927.msg901713#msg901713 date=1403444812' Alıntı:
Bu sistemleri çok araştırdım ve vardığım sonuç her işletme için uygun değiller. Yem üretecek araziniz varsa bu sistemlere girişmeye gerek yok ancak arazi sıkıntınız varsa son derece mantıklılar. Ama şunu da unutmamak lazım böyle bir sistemi kullanmak için günlük yaklaşık 2 saat ayırmak gerekiyor.

Bir firmadan satın almak yerine kendinizde yapabilirsiniz ve böylece yarı fiyata gelecektir. Ancak önceden de söylediğim gibi tarlanız varsa organik üretim gibi amaçlarınız yoksa çok yararlı değil. Araziniz yoksa silaj türketiminizi yarıya düşürebilecek bir sistem.
Teşekkürler

Arkadaslar nacizane bilgimi paylasmak isterim. bu makina gereksiz bir makinadir. Sizin yeminizi degerli yapan ozellik, icerisindeki kuru madde miktaridir. Soz gelimi siz bu makinaya 10 kg arpa koydugunuzda 50 kg yesil arpa aliyorsunuz diyelim. 10 kg arpa ile 50 kg yesil arpanin kuru madde miktarlari birbirlerinden cok farkli degil; yani verim olarak hicbir getirisi yok. Fakat yesil otun hayvan sagligi acisindan cok buyuk bir onemi varsa o kismini bilemiyorum ama isin o kismi da silajla cozuluyor zaten. Sonuc olarak gereksiz ve pahali bir makina..