fiat 480

Ynt: fiat 480

ellerine sağlık güzel çekim olmuş. 30 yıl 640 kullandık. bir sezon 480 kullanmıştım maşallah yakmıyor kokluyordu mazotu. bizim memlekette 3 lü 8 li yada 3lü 9 lu takıyorlar toprağına göre 3 veya 4. vitesle tarla sürümü yaparlar. daha büyüğünü alırsan yakıt yönünden 480 ni çok ararsın. ara işlerine süper gider. saygılar :)

çok sagolun teşekkürler :)
bu benim ilk traktörüm bu sene 3. sürümleri yapıyorum tarlada yalnız oldugum için kendim çekmek zorunda kaldım, insanın dogasında var işte bazı şeyler paylaşınca anlam kazanıyor insan mutlu oluyor. Bugün tarladan geldikten sonra başımdan kötü bir olay geçti şöyle kısaca özetleyim; arazide çalışıp yorgun eve geldim,kızımla dondurma yedik güldük oynadık sonra sıcak bir duş aldım buraya kadar herşey normal, çok acıkmıştım hanımın yaptığı tarhana çorbası na dayanamadım tam bir kaşık almıştım ki bir damlası nefes boruma kaçtı nefes alamadım, kurbanlık hayvanların can verirken çıkardıkları ses benden de çıkıyordu zaman geldi sandım şehadet bile getirecek zaman yoktu, kimse yardim edemiyordu herkesin eli ayağı birbirine dolaştı bir mucize ile tekrar nefes almaya başladım cok şükür şuan iyim. ölüme bir nefes, bir damla kadar yakin olduğumuz bu dünyada zamanı iyi degerlendirmek gerektiğini daha iyi anlamis oldum

hermes link=topic=74936.msg883426#msg883426 date=1398283153' Alıntı:
bu benim ilk traktörüm bu sene 3. sürümleri yapıyorum tarlada yalnız oldugum için kendim çekmek zorunda kaldım, insanın dogasında var işte bazı şeyler paylaşınca anlam kazanıyor insan mutlu oluyor. Bugün tarladan geldikten sonra başımdan kötü bir olay geçti şöyle kısaca özetleyim; arazide çalışıp yorgun eve geldim,kızımla dondurma yedik güldük oynadık sonra sıcak bir duş aldım buraya kadar herşey normal, çok acıkmıştım hanımın yaptığı tarhana çorbası na dayanamadım tam bir kaşık almıştım ki bir damlası nefes boruma kaçtı nefes alamadım, kurbanlık hayvanların can verirken çıkardıkları ses benden de çıkıyordu zaman geldi sandım şehadet bile getirecek zaman yoktu, kimse yardim edemiyordu herkesin eli ayağı birbirine dolaştı bir mucize ile tekrar nefes almaya başladım cok şükür şuan iyim. ölüme bir nefes, bir damla kadar yakin olduğumuz bu dünyada zamanı iyi degerlendirmek gerektiğini daha iyi anlamis oldum
büyük geçmiş olsun murat abi allah esirgemiş

hermes link=topic=74936.msg883426#msg883426 date=1398283153' Alıntı:

Geçmiş olsun. İnsan hayatı pamuk ipliğine bağlı, ummadığın yerde ve zamanda bir anda göçüp gidiyorsun. Ben 21 yaşındayım. Otobüs beklerken bir anda kafam döndü, gözüm bulandı, film şeridi önümden geçmeye başladı. Ölüyorum herhalde dedim. Arkadaşa tutundum, ondan sonra ambulanslar filan bir anda geldi hastaneye gittim, serum üstüne serum taktılar. Kan şekerim düşmüş ;D.

ELPRESACANARİO link=topic=74936.msg883435#msg883435 date=1398283711' Alıntı:
Geçmiş olsun. İnsan hayatı pamuk ipliğine bağlı, ummadığın yerde ve zamanda bir anda göçüp gidiyorsun. Ben 21 yaşındayım. Otobüs beklerken bir anda kafam döndü, gözüm bulandı, film şeridi önümden geçmeye başladı. Ölüyorum herhalde dedim. Arkadaşa tutundum, ondan sonra ambulanslar filan bir anda geldi hastaneye gittim, serum üstüne serum taktılar. Kan şekerim düşmüş ;D.
:) aynen öyle oluyor film şeridi gibi herşey.

akrokral link=topic=74936.msg883571#msg883571 date=1398333425' Alıntı:
geçmiş olsun . 480 e maşallah büyük tarlada psikolojiyi bozar :)
teşekkürler, 50 dönüm (1 dönüm 1000 m) tarlayı 2 günde sürüyor ikili pullukla tarlada çalışmaya başladıktan belli bir süre sonra insan garipleşiyor kendi kendine konuşmaya başlıyor, şarkılar türküler kopuyor yani :) bunada şükür olmasa ne yapardık.

ÇeLişki_37 link=topic=74936.msg883666#msg883666 date=1398355784' Alıntı:
Geçmiş olsun kazadan dolayı

Kolay gelsin maşallah toprak da tavındaymış, 3/9 pullukla 3. viteste sürüm yapıyorum genelde, bu şekilde yakıtı koklar 480 :)
Teşekkürler kardeşim.
aslında dedigin mantıklı 3 lü pulluk hem daha güzel gider tarlada; fakat traktörü yorar diye kullanmak istemiyorum kendim yoruluyorum o ayrı konu :)