yurdum insanından ön hidrolik çalışması

Ynt: yurdum insanından ön hidrolik çalışması

yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim
yapmak isteyince oluyor daha yaygınlaştıkca estetiğe de önem verilerek yapılacağına inanıyorum gercekden güzel ve benimde aklımda olan bir calışma

Ekim Yaparken Kılavuz Sıkıntı Bu Şekilde, Merdaneden Göremeyebilir... Kılavuzu Ortaya Alırsa Daha Güzel Ekim Yapacağını Düşünüyorum...
Adamın İhtiyacı Varmış Demekki Kendine Göre Ölçmüş Biçmiş, Yapmış Bize Helal Olsun Demek Düşer :)

Üretim Taklitle Başlar. Derler... Arkadaki Sistemin Hemen Hemen Aynısını Öne Yapmaya Çalışmış, İleride İhtiyacı Dahilinde Geliştirecektir Elbet...

Güzel yapmış yapan eline sağlık. Birde kurtağzı ve katlanan olaymış kollar orj. gibi olacakmış. *098*-
Artık her traktörde görecez herhalde ön hidrolikli traktör fabrikalarına siz yapmazsanız biz yaparız dercesine ;)

Tam benim pancar ekim fikrimi hayata gecirmiş :)
Yalnız iki kolu birbirinden bağımsız yapmış kollar eşit kalkmaz netaraf ağır basarsa otaraftaki kol digerinden asagıda kalır,Ancak pistonlar tam açıkken yada tamkapalıyken iki kolda her türlü baskıda eşit olur..
Bu tür merdane islerinde filan sıkıntı olmaz ama yolda tasıma amaçlı bi pulluk taksan muhakkak kol pozisyonları farklı olacaktır..
Onun için ya iki kol aradan birbirine sabitlenecek
Yada kol aralıgı ayarlanabilir isteniyorsa, iki piston sabit bir parcayı kaldırıp o parçanında kolları kaldırması gerekir.örn traktör arka hidrolikleri yada eski ford tw lerdeki ön sistem gibi olabilir..

tebrık ederım elıne saglık kolların gergı zıncırlı olması çok guzel her makınaya uyar avrupalar sıtandart her makınaya uymuyor kolların uzunlugu kısalıgı kullandıkca ayarlanır tecrube ede ede ellerine saglık bence çok başarılı bır amator için.