Traktör Kabinlerinde Bulunması Gereken e37 Etiketi !!!

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Arkadaşlar; bu gün başımdan geçen ve hala çözemediğim bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.
Yeni aldığım 2. el Massey ferguson 276 Gold Orjinal Kabinli traktörü satış alabilmem için TUVTURK e muayeneye götürdüm.
Sabah plaka maliyede tescilli olmadığı için işlem yapamadılar, neyse onu Ek-1 belgesi alarak vergi dairesine işlettik ve sistemde göründü.
Öğlen sonu muayene sırası geldi; muayene yapan arkadaş Kabinin orjinal olmadığını iddia etti, ruhsatta işelenmiş ve orjinal olduğunu seri numarasının da ruhsatta yazdığını söyledim.
Hayır dedi; e etiketi yok bunun dedi, 2001 yılında o etiketin omadığını söyledim, bu defa camlarda e37 güvenlik etiketinin olduğunu kabinde neden olmadığını bana sordu. Bu 2 aydır isteniyor dedi, hatta bu etiketi bazılarının Ankara dan Türk Traktörden alıp geldiğini, bazılarının Verim Kabin den istediğini söyledi.:( Vel-hasıl ağır kusur olarak işleyip onay vermedi, birde şase numarasının başında TU.. olan :D harflerinde olması gerektiğini söyledi. Bende; bu ruhsatı ben mi düzenledim emniyet yazmış bu güne kadar da gelmiş dedim.
Bunu da Emniyetten Tescil Şb. den düzelttirin sistemde dedi.
Şimdi bulunan etiketi ve bulunmayan :D etiketi resimlerini paylaşıyorum. İstedikleri etiketin resmini Başak 2060 modelinden çektim, bizim orjinal kabinde olan etiketi bizim ağır kusurlu MF den çektim.

İstedikleri e etiketi :D

Dikkat; Etiketsiz traktör almayın, başınız ağrımasın .

Ynt: Traktör Kabinlerinde Bulunması Gereken e37 Etiketi !!!

Yeni traktörlerde bu etiketler var Nail abi. Bizim Haşmet ' te var. Ama dediğin gibi eski kabinlerde bende böyle birşey görmedim. Bu biraz oradaki görevlinin işi bilmemesinden kaynaklanıyor. Adamlar bazen olan şeye bile yok diye kusur yazıyorlar. Ama seninki baya problem olmuş. Nasıl çözülür bilemiyorum. Kabin eski çünkü, etiketi nasıl o kabin için temin edeceksiniz bilemedim. Reklamcıda basıtırıp senin etiketin üstüne bastırsan yemezlermi acaba...:D

alipasalierkan link=topic=74963.msg883743#msg883743 date=1398362920' Alıntı:
Yeni traktörlerde bu etiketler var Nail abi. Bizim Haşmet ' te var. Ama dediğin gibi eski kabinlerde bende böyle birşey görmedim. Bu biraz oradaki görevlinin işi bilmemesinden kaynaklanıyor. Adamlar bazen olan şeye bile yok diye kusur yazıyorlar. Ama seninki baya problem olmuş. Nasıl çözülür bilemiyorum. Kabin eski çünkü, etiketi nasıl o kabin için temin edeceksiniz bilemedim. Reklamcıda basıtırıp senin etiketin üstüne bastırsan yemezlermi acaba...:D
Yarın Hisarların Fabrikaya gidicem bana 50 km mesafede, bu işi çözmem lazım, yoksa çok kişinin başı dertte. Ulaştırma Bakanlığına kadar uzanır bu işin ucu.
Yalnız bu etiket hakkında bilgi alabileceğim internet sitesi bulamadım.:)

Şu traktör işinden bi türlü yüzün gülmeyecek be abi :) Adam da tam kızılcık sopasına layıkmış bile bile yüke sürmüş gibi sanki sop-*-sa Birde bundan sonra alırsan 0 al abi en azından kafan rahat eder. :D

rocky link=topic=74963.msg883751#msg883751 date=1398363331' Alıntı:
Şu traktör işinden bi türlü yüzün gülmeyecek be abi :) Adam da tam kızılcık sopasına layıkmış bile bile yüke sürmüş gibi sanki sop-*-sa Birde bundan sonra alırsan 0 al abi en azından kafan rahat eder. :D
Lanet olsun içimdeki traktör sevgisine. Bu işi dile getirmezsek yarın öbür gün elimizdeki remorklarada buna benzer etiket isteyecekler.

Ağır Abi link=topic=74963.msg883755#msg883755 date=1398363690' Alıntı:
Ne bahtsız adammışşın be abi bütün pürüzlü işler hep senimi bulur be yaw
Bi,r gün tövbe edecem bu işlere, Mandıra Filozofu gibi yaşamak en iyisi galiba. Karasaban, öküzlerim, Döven, Kağnım ve ben.

abi geceynen içime bi kuşku düşürdün.benim tümonuda muane bitmek üzere ,bu zımbırtı varmı yokmu hiç dikkat etmedim.sabah ilk iş bakmak olacak.
inşallah tez zmnda problem hallolurda sıkıntıdan kurtulursun.

samet19 link=topic=74963.msg883763#msg883763 date=1398365004' Alıntı:
bizim masseyin çadırın direklerinde bu atiket var ama new hollandda hiç görmedim ama orjinal kabinli
Çadırdaki etiketleri resimlesen, birde bu mevzuat hakkında bilgi bulmam lazım, bir türlü bulamadım.

Vay be her gün yeni birşey öğreniyoruz kral değil ansiklopedi mübarek :) Nail abi çok uğraştırdılar seni ya bir bir aşıyorsun ya bir gün patlamazsın inşallah :)

Hadi yenilerde bunu bir şekilde halletçez , lakin 20-30 yaşındaki traktörler napsın?
İşi bilen adam sıkıntısı var , herşey kağıt üzerinde olduğu gibi olmuyor.

Geçmiş olsun.Bizim torosun şase numarasıyla ruhsattaki şase numarası aynı değil diye muayende kağıt vermişlerdi.Baktım etiketteki numaraların yarısını ruhsata yazmışlar.Zaten o kağıtta bunun açıklaması da vardı emniyete gidip düzeltin diyen olmadı sorunda çıkmadı.Bir daha ki muayeneye gidişinizde umarım başka görevli denk gelir.Birde muayeneye mesai bitimine doğru gidin mümkünse en son sırada girin fazla basınızı ağrıtmaz derlerdi :D.Denedim tecrübeyle sabittir ok-*-s

Nail abi çok geçmiş olsun bu bürokrasi olmaz olsun kendi eksiklerini yanlışlarını bize yaptırıyorlar.Bizim fiorino ile de başımız dertte.İki yıl önce yıkımını aldığımızda muayenede bi sorun çıkmadan geçtik.Geçen sene bunun koltuk sayısı 4 yazıyor ruhsatta 5 olması lazım dediler.Dedik geçen sene böyle geçmişti. Neyse gitgel ruhsata 5 yazdırdık.Bu yıl yeniden muayeneye gittiğimizde fiorinoların koltuk sayısı 4 olacak dediler at-*-* at-*-* kız-*sw kız-*sw çıldırmamak elde değil.Emniyet bizde 5 değiştiremek diyor.Şuanda FİAT ana bayii yi aradık oda aracı ilk satan bayii ve emniyete başvurun diyor. sop-*-sa sop-*-sa