güngörmü irtemmi gaspardo mu

arkadaşlar havalı mibzer almayı düşünüyoruz elimizdeki mibzer bitik heryeri eskidi ancak hangisini alacağımıza karar veremedik irtemmi . güngörmü . gaspardo mu lütfen bilgisi olan arkadaşlar paylaşssın

Ynt: güngörmü irtemmi gaspardo mu

Bu alış verişi kendim yapacak olsam ve maddi olarak bir limitim yoksa , Trakya bölgesi için konuşuyorum , tercih sıralamam şu şekilde olurdu.
1.Gaspardo
2.İrtem
3.Güngör

Elimizde İrtem var , bulunduğumuz bölgede İrtem hakimiyeti var , yeni yeni Kurt ve diğer markalar atak yapmaya başladı.
Genel anlamda İRtem ' den memnunuz , genelde ayçiçeği ekimi yapıyoruz makina ile , nadirende mısır ekimi yapıyoruz.
Gönül rahatlığı ile İrtem ' i tavsiye ederim , Gaspardo ise bu işin standardını belirleyen global bazda üreticilerden.
Fakat İrtem ' in yaygınlığı , fabrikasına yakın olmamamız , yedek parça ve 2. elde yüzümüzü güldürüyor.
Kendi durumum için konuşuyorum bugün makinamı değiştirecek olsam , mevcut tabloda gider yine alırım.

yorumlarınız için teşekürler arkadaşlar ben zaten irtemin kalitesini biliyorum çünkü önceden onuda kullandık irtem güngörden süphesiz iyidir fakat irtemle şakalak sert yerde çalışmıyor bunu bizzat yaşadık ama güngör aynı yerde tohumu 10 cm aşıya çakıp gidiyo tek iyi tarafı bu tek bu sebepten 1 sefer güngörü tercih ettik ama bu sefer kararsızız ama gönlüm irtemden yana ha bu arada baya kullancaz yani sezonluk 1000 dönüm filan ekcek

kendimiz 1988 den beri kurt kullanıyoruz bu 2. makinemiz ilk olanda amcamda 2 side çalışıyor güzel memnunuz yani bir sıkıntı yaşamadık irtemi güzel anlatanda var ama bazıları ufak tefek sorunlar yaşıyor gaspardo ve güngör çevremizde kullanan yok onlar için bişey diyemicem