massey 2620 4x4 aldım. Traktör hakkındaki görüşlerim.

arkadaslar merhaba. bundan bir süre önce 240 massey traktörümü 3.050 4x4 ile değiştirmeye uğrasırken sıfır massey 2620 4x4 almaya karar verdim. uzatmadan konuya girmek istiyorum.
traktör hakkındaki olumsuz yorumlarımla başlayalım.
1-koltuğa oturduğumda hidrolik kontrol kolları çok aşağıda ve az geride kalmıs.
2-depo yere çok yakın gibi duruyor. ama bir sıkıntı yaşamadım.
3-bu kadar kötü çekileri neden bu traktorlere takıyorla anlamıs değilim. çekıyı değiştirdim.
4- arka çıkışlar dısarıya doğru çok uzatılmıs. bu kadar olmasına gerek ytok düşümcesindeyim.
5- 4x4 kilit kolu biraz dandik olmuş.
şimdilik aklıma gelen olumsuz yönleri bunlar.
olumlu yönlerine gelince.

1- önceliklikle lastiklerin ebatları ve kaliteli marka kullanmaları benı cok memnun etti.
2-şanzıman vites gecişleri cok güzel. viteslerin ortada olması yönunden bir rahatsızlık hissetmedim.
3-Çekişi emsallerine göre çok çok iyi.
4- yakıtı tt 65 e göre çok az. neredeyse yüzde 35 civarı.
5- sağlamlık yönünden çok iyi geldi. şu ana kadar bir sıkıntı yasamadım.
6- kuyruk mili devri zorlanmaya göre kendisi 540-540e arasında otomatik değişiyormus. test etmedım ama öyleymiş.
7- çamurda çok zorladım fakat bana mıısn demedı.
8- frenleri cok cok iyi
Arkadaslar traktörüm 100 saatte. bir sıkıntısını görmedim. çok zorladım 50 saatten sonra.
şimdiki aklım olsaydı yine alırmışım diyorum kısaca.

Ynt: massey 2620 4x4 aldım. Traktör hakkındaki görüşlerim.

hayırlı olsun güle güle günlerde kullanın.
vitesler tam senkromeçli mi? bizim 240s de kara şanzıman diye tabir ettikleri vites kutusu var, yolda pek rahat değil açıkçası.

Evet tam senkromeş şanzıman var. buçuk olayı çok işime yarıyor. yakıttan tasarruf açısından çok iyi. bende de 2 tane 240s kara şanzıman dedığımız traktorlerden vardı 2004 model olanı verip bu traktörü aldım :)

hayırlısı olsun Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. Olumlu yonlernın yanında saydıgınız o olumsuz yonler cok onemlı degıl tahmınımce. Memnunsanızda zaten sıkıntı olmaz.

MehmetGngr link=topic=75040.msg884832#msg884832 date=1398687051' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun ayıptır sorması fiyatı nekadar ?
2004 model 240 ın üzerine ilk başta 35 bin tl istediler. alma nıyetım yoktu. 30 bin verdim. odeme seklıne de koşulum vardı. hayatta olmaz dedıler. pazarlık ilerledi ve sağlam bir kararlılıkla 30 bin 500 tl ye aldım. hasat zamanında ödeyebıldıgım kadarını ödeyeceğim. ödeyemedıgım kısmı olursa da kredı çekeceğim :)
Bu arada çeltik tarımında kullanıyorum.

Bundan 3 ay önce bir kardeşimizde 2615 4x4 ünü verip 2620 4x4 aldı aralarında çook fark diyor çekiye gelince römork çekisini diyorsan kıvrımlı olduğu için benim önerimle kardeşimiz çekideki kurt ağzının civatalarını söküp oku ters çevirdi bu sefer daha yüksek ve görüntüsü daha güzel oldu geçenlerde mısır yerlerinde aysan çekerken denk geldi seri 1 i biraz daha seri olsa benim erkuntu yakalıyacak 60 hp bir motor için benimde gidişi hoşuma gitti ama manevraları kısıtlı biraz dönüşler geniş oluyor yakıtıda güzel abi dedi ben kullanmadım ama hoş motorlar birde şu vitesleri yana alsalar hidrolik kollarına gelince arkadaş onlar çözülmeyecek sorun değil kolları uzattırarak bir hal çaresine bakabilirsin

hayırlı olsun. bende 2620 tek çeker aldım. yalnız bütün kataloglarda 4 vites olrak gözüküyor ama benim ki üç vites sizin kide aynı mı?