fotograftaki kısım gelişmiyor (ay çiçegi)

Ynt: fotograftaki kısım gelişmiyor (ay çiçegi)

AYÇİCEGİNDEN ANLAMAM AMA TOPRAK YAPISI FARKLILIK GÖSTERMİŞ. YA ÇOK DERİN HERG YAPTINIZ YADA TOPRAGIN MİNERALLİ KISMI YAGISLARDA AKTI. ÇÜNKÜ GÜNESTE YANMAMIS TOPRAK GİBİ DURUYOR

hemşo teknik olarak sorun nedir veya netür bir ilaçla düzelir bilemem ama şunu açıkça söyleyebilirim
aynı toprak yapısında olan egimli bir tarlam ayçiçegi ekili ve durum aynı gelişim çok yavaş ayçiçekleri çok zayıf
ayçiçegi sevmiyor butür toprakları ve egimli araziyi

hüseyinaslan link=topic=75072.msg885766#msg885766 date=1398884448' Alıntı:
AYÇİCEGİNDEN ANLAMAM AMA TOPRAK YAPISI FARKLILIK GÖSTERMİŞ. YA ÇOK DERİN HERG YAPTINIZ YADA TOPRAGIN MİNERALLİ KISMI YAGISLARDA AKTI. ÇÜNKÜ GÜNESTE YANMAMIS TOPRAK GİBİ DURUYOR
ekimden sonra yagış ve sert hava bitkiyi strese soktu görünen toprak soguk toprak agustos ayında sür pulluga sıvama yapar geç çıkış yaptı ne yapsak hızlandırsak bilmiyorum

suat ozer link=topic=75072.msg885764#msg885764 date=1398884385' Alıntı:
yaglıkmı cerezlıkmı
yaglık

YAVUZ_13 link=topic=75072.msg885772#msg885772 date=1398884759' Alıntı:
hemşo teknik olarak sorun nedir veya netür bir ilaçla düzelir bilemem ama şunu açıkça söyleyebilirim
aynı toprak yapısında olan egimli bir tarlam ayçiçegi ekili ve durum aynı gelişim çok yavaş ayçiçekleri çok zayıf
ayçiçegi sevmiyor butür toprakları ve egimli araziyi
bugday da sevmiyo ama geliç ve ot çok seviyo nedense

ibrahim arık link=topic=75072.msg885788#msg885788 date=1398885338' Alıntı:
bugday da sevmiyo ama geliç ve ot çok seviyo nedense

aynen hemşo bizim burda genelde butür yerleri zeytinlik yapıyorlar hiçbir ürün tam verimli olmuyor

kil toprak ve beyaz kireç giib bir toprak yapısı var sürmesi çok kolay çok yumşak oluyor yazın özellikle hiç sert olmuyor toprak
ama su tutma kapasitesi yüksek
buarada geliç ve diger otlar para etmiyor para etse onlarda olmaz :)
biizm burda bir ara millet pıtıraktan bıkmıştı yaşlı bir amca aynen şunu dedi
eksem bukadar olmazdı para etmiyor ya ondan böyle çok dedi :)

muratyurdakul link=topic=75072.msg885792#msg885792 date=1398885644' Alıntı:
attığın ürünler cok guzell hormon dahı koymussun en olmassa bı aktıvatör (cropset)+cinko atarsın
onuda denerim olmazsa battı balık yan gider )))

YAVUZ_13 link=topic=75072.msg885793#msg885793 date=1398885656' Alıntı:
aynen hemşo bizim burda genelde butür yerleri zeytinlik yapıyorlar hiçbir ürün tam verimli olmuyor

kil toprak ve beyaz kireç giib bir toprak yapısı var sürmesi çok kolay çok yumşak oluyor yazın özellikle hiç sert olmuyor toprak
ama su tutma kapasitesi yüksek
buarada geliç ve diger otlar para etmiyor para etse onlarda olmaz :)
biizm burda bir ara millet pıtıraktan bıkmıştı yaşlı bir amca aynen şunu dedi
eksem bukadar olmazdı para etmiyor ya ondan böyle çok dedi :)
birde eşşek turpu dedigimiz yabani hardal iyi oluyo bunun için bi dahaki sefere kanola denicem olmadı eşek turpu olur ;D onun tohumunu biçeriz

ibrahim arık link=topic=75072.msg885801#msg885801 date=1398886173' Alıntı:
birde eşşek turpu dedigimiz yabani hardal iyi oluyo bunun için bi dahaki sefere kanola denicem olmadı eşek turpu olur ;D onun tohumunu biçeriz

pıtragı amin iisimli ilaç yok ediyor tabi ayçiçegine sıkılmaz mısır vs tarlaların için işe yarıyor :)
ayçiçeginin içindeki eşek turpunuda bayer firmasının callenge 600 diye bir ilacı var o hallediyor hemşo :)
ayçiçek tarlamın birini basmış eşek turpu bende ordan biliyorum :)
sarı çiçek olayından iyi bagladın kanola ile kanola diye satarız :)

YAVUZ_13 link=topic=75072.msg885804#msg885804 date=1398886421' Alıntı:
pıtragı amin iisimli ilaç yok ediyor tabi ayçiçegine sıkılmaz mısır vs tarlaların için işe yarıyor :)
ayçiçeginin içindeki eşek turpunuda bayer firmasının callenge 600 diye bir ilacı var o hallediyor hemşo :)
ayçiçek tarlamın birini basmış eşek turpu bende ordan biliyorum :)
sarı çiçek olayından iyi bagladın kanola ile kanola diye satarız :)
çıkış öncesi ilaçlama yaptıgım yerde yok sonradan yetiştiremeyip çıkış sonrası attık oda öldürdü ne yapalım eşek turpuyla kanola emcoglu zaten :)

sf_hoca link=topic=75072.msg888134#msg888134 date=1399393116' Alıntı:
arkadaşım burdan toprak al ve tahlil yaptır. şimdi böyle resimden bakarak tehşis koymak biraz desteksiz olur.
yaptırdım tahlilini de attım siteye ama o konu nerede bilmiyorum