massey ferguson 286 gold

ilk defa konu açıyorum hatalarımı mazur görün
fotoğraflar nikon d200 ile çekildi
traktörle ilgili bir kaç sorum var başka bir konuya yazdım ama kimse oralı olmadı alıntı yapıyorum
Motorla ilgili üç sorunum var birincisi koltuğun altındaki kolların işlevleri nedir bilmiyorum fotoğraf yükleyeceğim benim fotoğrafı kopyalayıp çizmek suretiyle kolların işlevlerini ve kademelerini yazabilirseniz çok makbule geçer uzun bi kol var sanırım üç kademe kırmızı sacın altında gövdeye parelel bir kol var sanırım topuzu düşmüş bir diğeri koltuğun solunda yani el freninin yanında bi kol var ve son olarak kırmızı sacın içinden çıkan kısa bir kol var kafasında yuvarlak küçük ve kısa bir kol var.
ikinci sorun ilk çalışma esnasında ana vitesi boşa alınca çalışması gerekirken buçuk vitesi de itmek gerekiyor yoksa çalışmıyor
üçüncüsü de kuyruk mili sürekli dönüyor bu kolları bilmediğimizden kurcalamadık zira geçmişte 135-165 ve 240s kullanmışlığımız var ama bu kadar komplex bir yapıları yoktu yardımcı olacak arkadaşlara müteşekkir olurum

Ynt: massey ferguson 286 gold

abi çok makbule geçti eline sağlık kırmızı sacın altından uzanan ve kafa kısmı olmayan kol sürüngen vites mi oluyor onu da yazmışsın lakin yazı boyutu çok ufak olduğu için okuyamadım bir de bu sürüngen vitesi hangi durumlarda kullanılıyor, kullanılması esnasında buçuk ve takviyenin konumu ne oluyor tam olarak

historyman link=topic=75118.msg885762#msg885762 date=1398884365' Alıntı:
abi çok makbule geçti eline sağlık kırmızı sacın altından uzanan ve kafa kısmı olmayan kol sürüngen vites mi oluyor onu da yazmışsın lakin yazı boyutu çok ufak olduğu için okuyamadım bir de bu sürüngen vitesi hangi durumlarda kullanılıyor, kullanılması esnasında buçuk ve takviyenin konumu ne oluyor tam olarak
Hayır sürüngen falan değil, hidrolik kollarını havada tutmaya yarar, bir nevi Vana. Kapattığında kollar hiçbir şekilde aşağı inmez. Muhtemelen vana açık konumda yoksa hidrolik sistem çalışmazdı.
Buçuk ortadaki vitesdir, seçimi sana ait kaplumbağada az yavaş gider tavşanda az hızlı gider.

286 gold için arka jant ağırlığı lazım yeni konu açmaya gerek duymadım var olan başlık altında bilgi birikimi olması daha iyi olur diye düşündüm.
Elinde olup satmayı düşünen varsa bana özelden ulaşabilirse çok çok makbule geçer, 265s de ikişer adet takılı kullanımda sıkıntı yok ama 286g da bir tane içe, iki tane dışa olmak üzere üçer tak gibi öneriler oldu çevreden gerek var mıdır 285e göre daha ağır olduğunu okumuştum 286g un zira nakliye sırasında hiç ağırlıksız 3 ton olduğunu gördüm Çatalca ' dan dönerken.

Hacı, Konya da Verimtraktör var, hurdacı, onda her türlü bulabilirsin. Parayı çıkartırsın hesaplarına anbar ile gönderirler. 265 ve 285 ağırlıkları birebir olur, 2 şer tane alman lazım. Traktörün balon teker olduğunu söyle yeter.

kuyruk milinin devamlı dönmesinden bahsetmissin.
yaglı yani yag basıncı ile çalışıyorsa devamlı dönebilir. herhangi bir şaft veya elinle boştayken durdurabilirsin. bunda bir sıkıntı olmaz, sadece ekipman motoru stop etmen lazım.

Onlarla konuştum Nail abi 110 lira istiyorlar tanesine 4 taneye 400 olur dediler kargo hariç üstelik çıkma haline. Sanırım bu ağırlık işini yapan döküm fabrikası kapanmış o yüzden biraz fazla geldi fiyatları bana doğru mu düşünüyorum bilmiyorum.

historyman link=topic=75118.msg919349#msg919349 date=1410862012' Alıntı:
Onlarla konuştum Nail abi 110 lira istiyorlar tanesine 4 taneye 400 olur dediler kargo hariç üstelik çıkma haline. Sanırım bu ağırlık işini yapan döküm fabrikası kapanmış o yüzden biraz fazla geldi fiyatları bana doğru mu düşünüyorum bilmiyorum.
Daha uygun fiyata bulamazsın gibi, dıştakiler galericilerin elinde bulunuyor, fakat altta kalanı bulman zor. Benim işim rast gitti, galerici balon teker 265s satmış alan kişi ince teker istemiş. Beni aradı, başa baş değiştik,üste 500 Tl istedi , sonra 200 e razı oldu vermedim. Getirip takmışlar bizim ince tekerleri de sattıkları traktöre takıp gitmişler. Sıfır Özka lastik var, bizimkilerde Özka ydı 8 aylık falandı yalnız biraz fazla taş kesikleri vardı.

S.a abi arka ağırlığın tanesini 100 tl ye buluyorsan kaçırma Derim. Geçenlerde bizim traktörün önüne 40 kg lik çeki demiri olan çıkma ağırlıklardan alacak olduk adam ona 100 tl fiyat çekti 25 lik ağırlıkların ortasına takacaktık o fiyatı duyunca vazgeçtik değmez diye ama o fiyata arka teker ağırlığı kaçmaz bence ihtiyaç varsa.

S.a abi arka ağırlığın tanesini 100 tl ye buluyorsan kaçırma Derim. Geçenlerde bizim traktörün önüne 40 kg lik çeki demiri olan çıkma ağırlıklardan alacak olduk adam ona 100 tl fiyat çekti 25 lik ağırlıkların ortasına takacaktık o fiyatı duyunca vazgeçtik değmez diye ama o fiyata arka teker ağırlığı kaçmaz bence ihtiyaç varsa.