new holland kullanıcıları

arkadaşlar 2013 te 2005 model bi td85d aldım yakıt önceki traktörüme göre az ama bunu dahada aşaya çekmem kullanış açısında degiştirmek mümkünmü mesla rotavatörde 750 kullanıyorum çok az yakıyo pullugu kaç devirde çekersem daha az yakar ama şu 1 gerçek yollada su gibi içiyo tarlada az komfor paha biçilemez :) bide nazik olan parçaları neler

Ynt: new holland kullanıcıları

TD85 İN AZ YAKMASINI İSTİYORSAN 1500 1600 DEVİRİ ASLA AŞMIYACAKSIN VE PULLUGUNUN TEKERLEĞİNİ UYGUN AYARLAMALI, SAG TARAFINDAKİ HASSASİYETİ TARLADA ÇOK İYİ KULLANMALISIN. BUNLAR YAKITI ASIRI DERCEDE ETKİLİYOR

hüseyinaslan link=topic=75119.msg885649#msg885649 date=1398864767' Alıntı:
TD85 İN AZ YAKMASINI İSTİYORSAN 1500 1600 DEVİRİ ASLA AŞMIYACAKSIN VE PULLUGUNUN TEKERLEĞİNİ UYGUN AYARLAMALI, SAG TARAFINDAKİ HASSASİYETİ TARLADA ÇOK İYİ KULLANMALISIN. BUNLAR YAKITI ASIRI DERCEDE ETKİLİYOR
pulluk ayarlamasını biliyom tşkr ederim yinede devir benim için önemliydi turbo kaç devirde açılıyo onu bilen varmı

abdil link=topic=75119.msg885712#msg885712 date=1398879700' Alıntı:
pulluk ayarlamasını biliyom tşkr ederim yinede devir benim için önemliydi turbo kaç devirde açılıyo onu bilen varmı
TURBO YAKLASIK OLARAK YARIM SAATTE AÇILIR VE YİNE 1500 1600LÜ DEVİRLERDE TAM GÜÇ İLE BERABER ÇALISIR...
,

tabiki öbür lastikle üst viteslerde yapabildigin işi bu lastikle yapamazsın ha ne olur bi iki düşük vitezde hareket edersiz yene aynı kilometre hıza gelir ama boştayken yüksek hıza düşük devirde ulaştıgı için yüzde 30 35 yakıt ekonomisi sağlıyor yol vitesi hesabı :) dayımların 5625 e taktıydık çok fark etti ozaman

gorus link=topic=75119.msg886286#msg886286 date=1398970972' Alıntı:
tabiki öbür lastikle üst viteslerde yapabildigin işi bu lastikle yapamazsın ha ne olur bi iki düşük vitezde hareket edersiz yene aynı kilometre hıza gelir ama boştayken yüksek hıza düşük devirde ulaştıgı için yüzde 30 35 yakıt ekonomisi sağlıyor yol vitesi hesabı :) dayımların 5625 e taktıydık çok fark etti ozaman
TD NİN VİTES SECENEGİ ÇOK DEGİL YAN KÖYDE Bİ 34 JANT VAR BİRDE DEDİĞİN GİBİ 38 JANT VAR NADASTA 38 JANT TD 90 SIKISIYO AMA YOLDA DEDİĞİN GİBİ CANAVAR

haklısın hüseyin ama bi traktörde elektro lif olucak vitez geçişlerinde takviyelerde mesela dyana şanzuman gibi onun kadar olmasada olucak çok gerekli ve güzel özellik :)

teşekkürler hepinize yolda 1600 pek de bi egişcegine sanmıyorum yolda aya yawaş kalıyo motor araya bi hız dişilisi koymak lazım hani sürüngen yerine 50 60 km çıkan bi dişli koysak on numara olur :) lastik demişsiniz tam olarak bilmiyorm ama fabrika lastikleri halen üstünde o balon olanlardan şimdi tam jant sölüyemicem ama lastik ebatı olarak bizim işlere göre balon olması daha iyime geliyo