Ot / Sap Parçalama Makinası

Ynt: OT - SAP PARÇALAMA MAKİNASI Mukkemmel bişi herkes ızlesın

Veysel ALTINDAĞ link=topic=75122.msg885694#msg885694 date=1398877121' Alıntı:
abi iznikte yüksan yapıyo. kısa süreli 240 bile cevriyo. ama en az 60 hp motor lazım. yani azıcık zorluyo ama süper bişey. zeytin dalını azıcık da kurutursan harika oluyo
zeytın dalı nı parcalar mı 55 bg 54 c ye takıcam kuyruk mılı kuvvetlıdır c nın fiyatı nedır 180 lık veya 185 lık yuksanın acaba bırde bunların ıkıncı elı fıyatı nerelerdedır alınır mı guvenılır mı boyle makınaların ıkıncı ellerine bı fıkır verır mısın dostum :S bırde dallar mantar hastalıgı yapıyormus bu makınayi kullanıpta boyle bır sıkayetı olanı bılıyor musunuz
ali kuzu link=topic=75122.msg885748#msg885748 date=1398882742' Alıntı:
çok kullanışlı bir alet ata makina dan aldım 1850cm çalışma alanı 5,750 tl....
kaç bg traktorde calıstırıyorsunuz sabıt mı yoksa hıdrolık lı mı ıkıncı elı alınır mı bu makınelerın ıkıncı eli ne durumdadır fıyatları bılgı verır mısınız bırde bu makıneyi kullanınca agaclarda mantar hastalıgı oluyor mu boyle bır sıkayetınız var mı

54 cde kullanan var ve memnun. tam fiyatını bilmiyorum ama 7000 civarı olması lazım. sabah haberim olsaydı sanayideydim öğrenirdim. bizim burda dal toplayan kalmadı herkes dalkırma cekiyo. bi sakatlıgını da görmedik

Veysel ALTINDAĞ link=topic=75122.msg885790#msg885790 date=1398885560' Alıntı:
54 cde kullanan var ve memnun. tam fiyatını bilmiyorum ama 7000 civarı olması lazım. sabah haberim olsaydı sanayideydim öğrenirdim. bizim burda dal toplayan kalmadı herkes dalkırma cekiyo. bi sakatlıgını da görmedik
yanı kullananlarda mantar hastalıgı şikayetı falan duymadınız ölemi :S

Veysel ALTINDAĞ link=topic=75122.msg885807#msg885807 date=1398886739' Alıntı:
Aynen öyle abi. Eger şikayet olsaydı iznik ovasında zeytın kalmazdı. Dal kırması olmayanlar dalı kurutup dıskaro cekiyo. Ama ben şahsen yaygılara takılıyo diye yakıyorum
eyvallah kardes bılırım ıznıgı yakın bıze dıscaro cekınce aynen oluyo ama olmuyo bu makıne supermıs ama cok pahalıymıs eskıden ne dal toplardım buyuk romork a bu makıne cıktı buyuk kolaylık valla pullukla surecen sonra buducan kurucak bundan cekıcen sonra discaro veya kaz ayagı super olur gercekten belkı bunu cekenler zeytın vaktıne kadar hıc bısı bıle cekmezler

Çay bardağı kalınlığındaki dalları kırabilecek yetenekte makineler var. En önemlisi önden beslemeli model olsun. 54c çevirir fakat vitesleri seri geliyor, sürüngen taktırman gerekebilir, ya da tt65.

Biz yüksanın aldık 6000 liraydı galiba. 220 cm iş genişliği var. hidrolik kaydırmalı. Ama taşlı yerde bıcakları kırılıyor. Ne yazık ki bizim de bahçeler taşlı olduğundan geçen beş bıçak kırılmış.. 6 cm çapına kadar olan dalları parçalıyor. Otları da zaten saman gibi kıyıp bırakıyor. Çok güzel makineler , ama mümkünse önce tarlanızın yada bahçenizi taşını makina ile temizleyin sonra kullanın ot-sap parçalyıcıyı.. Yoksa devamlı bizim gibi bi kullanışda 4-5 bıcak gider.