+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/6 12345 ... SonuncuSonuncu
103 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2007
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  13,626
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Arkadaşlar sesimizi duyurabilmemiz için önemli bir merci olan Bereket tv ' den tekrar davet aldık.Bu sefer biraz geç duyurmak zorunda kaldık hem haber geç geldi,hem de iş güç zamanı olduğu için katılacak arkadaşları ayarlamamız uzun sürdü. Bu programın konusu 'Türkiye ' de çiftçi olmak'. Daha çok sosyal meselelerimiz konuşulacak. Zaman kısıtlı kusura bakmayın ama dile getirilmesini istediklerinizi yazarsanız bize yardımı olur.

  Program yine Malik Bey ' in sunduğu Uzman Görüşü programı.2 Mayıs Cuma günü 20:30da.Bu sefer ben,Gökhan Özkan ve Barış Uzel katılacak.Duyurma görevi bana düştü,yanlış anlaşılma olmasın, bu benim bireysel olarak ayarladığım birşey değildir.Yönetici arkadaşlarla konuşulup alınan karardır ben sadece duyuruyorum.Her türlü görüşlerinizi bekliyoruz.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  02 Şubat 2014
  Şehir
  kırklareli
  Mesajlar
  114
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  hayırlısı olsun başarılar dilerim

 3. #3
  aslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  10 Mart 2014
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  24
  Mesajlar
  3,610
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Uzman görüsü programınamı katilacaksiniz yoksa baska bir programamı.

 4. #4
  coyote26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  17 Şubat 2008
  Şehir
  ESKİŞEHİR / Merkez
  Yaş
  29
  Mesajlar
  2,960
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Hayırlı olsun cagrı gecen sefer kacırdım ama bu sefer Ekran basında olacagım Sımdıden ıyı programlar sıze...

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  25 Mayıs 2012
  Şehir
  Afyonkarahisar
  Yaş
  29
  Mesajlar
  439
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  bence vergiler biraz gündeme gelmeli.en büyük sorun çiftçilerin girdileri en basiti yemden bile vergi alıyolar. mazot desen öyle ama milyonlarca dolar kazanan futbolculardan kulüplerden çok cüzzi vergiler alınıyo.

  çiftçi bi yandan girdilerle boğuşurken bir yandanda doğa şartlarıyla boğuşuyo. küresel ekonomiye entegre olmuş durumdayız. uygulanan neoliberal tarım politikalarıyla adeta ithal cenneti olduk çiftçi küstürüldü. neolibaral düzen nedeniyle köylerde insanlar birbirlerine bitsin diye bakıyo düşman gibi çünkü diğeri giderse pastadan ona kalan pay artıcak diye düşünüyo. eskiden herkes birbirine iyilik için yardıma giderdi kimin pancarı sona kaldıysa hemen köylü toplanır bitirirdi şimdi sona kalsada batsa diye bakılıyo. tarımda herşey metalaşmış durumda.

  çiftçilik deyince sadece tarım gelmesin akla sadee tarımla biçok kişi sadece yazın çalışıp kışım işsiz kalıyo bu nedenle hayvancılıkta yapıyım diyo fakat ülkedeki istikrarsız yapı bunada müsaade etmiyor.

  birde işin sosyal boyutu önemli. köyler yavaş yavaş boşalıyor. çiftçilikle uğraşan insanların genelinin sosyal tarafı zayıf. buda çiftçinin proleterleşmesinde en önemli etkenlerden birisi. köyde durana kız bile vermiyolar buralarda artık

 6. #6
  aslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  10 Mart 2014
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  24
  Mesajlar
  3,610
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Küçük ve orta ölçekli tarımsal aile işletmelerinin yok olmaya başlaması ve eleman bulamamak en önemli sorunlarımızdan birisi.

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2007
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  13,626
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Alıntı aslan26 link=topic=75140.msg885941#msg885941 date=1398928242 Nickli Üyeden Alıntı
  Uzman görüsü programınamı katilacaksiniz yoksa baska bir programamı.
  Evt simdi ekledim iletiye asıl önemli kısmını yazmamışım


  Alıntı coyote26 link=topic=75140.msg885942#msg885942 date=1398928738 Nickli Üyeden Alıntı
  Hayırlı olsun cagrı gecen sefer kacırdım ama bu sefer Ekran basında olacagım Sımdıden ıyı programlar sıze...
  sağol emrah

 8. #8
  ertac sahın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  17 Ekim 2009
  Şehir
  Eskişehir'dir
  Yaş
  27
  Mesajlar
  8,249
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  basarılar hepınıze

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  08 Mayıs 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  3,295
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  e 8. günde Tanrı aşağı doğru,yarattığı cennete bakarak dedi ki.'Buralara göz kulak olacak birine ihtiyacım var' Ve tanrı çiftçiyi yarattı.

  Tanrı şöyle dedi:' Her sabah güneş doğmadan kalkmaya,inekleri sağmaya,bütün gün tarlada çalışmaya,tekrar inekleri sağmaya,ardından akşam yemeği yemeye,ve sonra kasabaya inip gece boyunca okulda kalmaya istekli birine ihtiyacım var' Ve tanrı çiftçiyi yarattı.

  'Gece boyunca yeni doğmuş buzağının yanında bekleyen ve ölmesini izleyen,öldükten sonra gözünün yaşını silip 'bi dahaki seneye inşallah' diyecek birine ihtiyacım var. Dişbudak ağacından bir balta yapabilecek,büyükçe bir araba lastiği parçasından atına nal yapabilecek,balya telinden,yem çuvalından ve ayakkabı artıklarından koşum takımı yapabilecek; ekim ve hasat zamanlarında salı akşamına kadar 40 saat çalışıp,sırt ağrısıyla traktörden indikten sonra,tekrar binip bir 72 saat daha çalışacak birine ihtiyacım var.' Ve tanrı çiftçiyi yarattı.

  'Ağaçları temizleyebilecek,balyeleri kaldırabilecek kadar güçlü ve bir o kadar da kuzuları doğurtabilecek ,domuzları sütten kesecek ,civcivleri sevecek ve ot biçme makinasını çayırkuşunun kırık bacağını sarmak için durdurabilecek kadar nazik birine ihtiyacım var' dedi Tanrı.Ve çiftçiyi yarattı.

  Bu yaratılan kışı tarlayı derin ve dümdüz süren ve tarlanın kenarlarını bozmayan biri olmalıydı.Eken,yabancı otları temizleyen,besleyen,işleyen,disk çeken,tarla süren,ekim yapan,koyun postu bağlayan,sütü süzen biri olmalıydı.Ailesini güçlü ve yumuşak bağlarla bir arada tutabilecek,ve oğlu,hayatını babasının izinden gidip çiftçilik yaparak geçirmek istediğini söyleyince gülüp,iç çekip gülümseyen gözlerle oğluna cevap verecek biri olmalıydı. 'Ve Tanrı çiftçiyi yarattı. So God made a farmer.

  Türkçeye çevirince anladım ki arkadaşlar,biz neymişiz ya böyle. Valla duygulandım.

  http://www.trakkulup.net/muhabbet-ge...tciyi-yaratti/

  Proğrama kaltılacak arkadaşlardan bunu okumasını isterim.

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  07 Eylül 2011
  Şehir
  Nevşehir -Kırşehir
  Yaş
  43
  Mesajlar
  5,121
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Öncelikle Bereket Tv ye ve proğrama katılacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  ülkemiz genelinde çiftçilik yapan bütün kesimin sorunları cok .
  bence çiftçilik yapan kesim hiçde hak etmediği sorunlarla karşı karşıya kalıyor.
  üretilen ürün çiftçiyi değilde ,aradaki aracıyı kalkındırıyor.çiftçinin ürettiği herhangi bir ürün az para edecek olsun hemen felaket tellalığı yapılıyor vay ithalattı bilmem neydi diye hemen göz dağ veriliyor.hiç kimsede çiftçinin üretiği ürünün çiftçi elinden cıkış fiyatı ,o ürünü çiftçi yetiştirene kadar hangi aşamlardan geçiyor ve girdi fiyatı ne sonundada satış fiyatı ile toplam masrafı cıkınca elinde ne kalıyor onu söylemiyor.
  bu yıl ülkemiz geneli kuraklık söz konusuyken hemen buğday ithalatı diye bir yargara cıkardılar.daha ürün cıkmadan aç kurtlar zaten ağzını açmaya başladı . önce bi çiftçi ürününü kaldırsın .TMO çiftçinin ürettiği bütün ürünü alıp bi denge oluştursun.sonrasında ihtiyaç olursa ithalat yapılsın.
  yazacak şey cokda . bu ülkede bu şartlar altında çiftçilik yapmak cok hemde cok zor.şartların elverdiği kadar bizler elimizden gelenin en iysini yapmaya calışıyoruz geriside Mevlam büyüktür.

 11. #11
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,951
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Canı gönülden başarılar dilerim

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  07 Mart 2010
  Şehir
  TÜRKİYE
  Yaş
  34
  Mesajlar
  1,603
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.
  ipard projeleri gibi desteklemelerden herkes yararlanabilmeli bunu dile getirebilirseniz sevinirim. bizim burda yok. 2 sene yazıldık makina ekipman desteklemesine ondanda hiç birşeyçıkmadı. bizim ilçeye anca süt sağıma makinası veriyorlar zaten hepimiz biliyoruz bu desteklemeler makina üreticilerine veriliyor.

  birsürü şey yazacam da zaten katılacak arkadaşlar genel sorunları biliyorlar. Ha birde kayamehmet arkadaşın traktörünün (deutz) değişildiğini de bi arada dile getirebilirlerse yetkililer de ne kadar ilgili oldugumuzu görürler.
  birde toplu ürün alımları yapmak istediğimizi dile getirebilirler mazot, gübre, traktör ( jxc75 ) gibi

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  02 Nisan 2014
  Şehir
  bursa
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1,250
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  konusmalarda sureklı hayvancılık aycıcegı ve bugday vs den bahsedılıyor KONUSMAYA CIKAN ARKADASLAR DAN LUTFEN RICA EDIYORUM LUTFEN AMA LUTFEN ZEYTINCILIGIN ONEMI VEYA GEMLIK ZEYTINI NIN DEĞERINDE SATILAMAMASINDAN BAHSEDER MISINIZ BUNU DILE GETIRIR MISINIZ... anlş-*s

 14. #14
  alper4u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30 Ocak 2013
  Şehir
  Gündüzlü köyü/Tekirdağ
  Yaş
  34
  Mesajlar
  2,142
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Çağrı,Gökhan ve Barış ' a programda başarılar diliyorum.Yarın akşam Bereket tv ekranlarında sizleri izliyor olacağız.Programda ülkemizde yaşanan kuraklığın ürün fiyatlarına ne gibi etkisi olacağı konusuna değinebilir misiniz?İthalata başvuralacak mı?Başvuralacaksa kotanın sınırlandırmasını isteyebilirsiniz.Kolay gelsin.

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  09 Temmuz 2009
  Şehir
  Aksaray
  Yaş
  20
  Mesajlar
  364
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  1- çiftçi hakkını, hakettigini alamıyor
  2-Mazot elektrık ve diger vergiler
  ülkemızde pancarın birim fiyatını ekenler biliyor sankı pancar hamallık gibi bişey. sözde çiftçiye destek verılıyor dogru çay kaşıgıyla verip kepçeyle alıyorlarda. mazotu turızmle ugrasanlar yatı olanlar çok ucuz bi fiyata alıyor çiftçinin adı yene geçmiyor ürünü yetiştiriyoruz depoluyoruz ama çiftçinin aklında bi soru elimde bu ürün kalırmı? acaba satabılırmıyım para edermı, bı destekmı verılecek bu çiftçinin arkasında durmak olsun çiftçiyi desteklemek olsun devlet 5 kuruş vermiş 10 kuruş almış neye yarar yaptıgımız masrafların hattı hesabı yok çogu zaman ucu ucuna kapatıyoruz dönemi. çiftçi mazotamı elektrıgemı gübreyemı yansın şaşırdı. devlet ithal edecegıne teşvik yapıp desteklesın ital ettıgının 5 katını daha bu millet üretir yanlış politikalardan vazgeçsinler artık
  sorun çok kolay gelsin

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  12 Şubat 2012
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  23
  Mesajlar
  2,787
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Hepinize başarılar...Köye kız vermeme konusunuda dile getirin bence )

 17. #17
  Muhammet koyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  27 Nisan 2011
  Şehir
  Konya
  Yaş
  25
  Mesajlar
  1,205
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Gökhan abime çağrı ve barış biladerlerime başarılar diliyorum solar(güneş) enerjisinin tarımda kullanılması ve devlet tarafından desteklenmesi devlet tarafından projelendirilip %50 hibe ile desteklenmesi bence çok önemli geleceğin yatırımı güneş enerjisi. Birde kurumsallaşma sendika çiftçinin sendikası sesimizi duyurabileceğimiz hiç bir kuruluş yok biz çiftçinin daima yanında olacak bir kurum hakkımızı savunacak bir kurum bu sendikalaşma olayıda önemli birde iç anadoludaki konyadaki yağışın azlığı kuraklık konusunada değinirseniz iyi olur Başarılar

 18. #18
  CELAL KARABULUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  22 Haziran 2012
  Şehir
  Denizli/Çivril-burdu
  Yaş
  20
  Mesajlar
  2,292
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  Kurak bölgelere direnaj destetiği getirilmeli %50 hibe ile başarılar

 19. #19
  ParaMiliter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  07 Şubat 2014
  Şehir
  %100 Türk
  Yaş
  35
  Mesajlar
  547
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  1- Buğday, Et, Süt ithalatı olmasın.
  2- Mazot, gübre, hububat, yağlı tohumlar, hayvancılık destekleri arttırılsın.
  4- Mazot, tohumluk, ilaç, gübre, yem girdileri ucuzlamasına yönelik tedbirler alınsın. KDV indirimleri olabilir...
  5- Yoğurt, Krema, Peynir, Ayran, Tereyağ vb. süt mamüllerine süt tozu katılması yasaklansın...
  6- Yoğurt ve peynir yapımında sütün yağı alınıyor, daha sonra daha ucuz olan margarin ve jelatin katılıyor. Bunlar yasaklansın.
  7- Meralar köy tüzel kişilikleri üzerine tescil edilsin, özel şahıslara kiralanmasın / satılmasın.
  8- Büyükşehir yasasından sonra, büyükşehir sınırları içinde kalan köylerin sorunları ele alınsın.
  9- Toprak Kullanım Kanunu çiftçilere sorulara değiştirilsin. Mevcut kanunun zararlarına bir iki başlıkta değinmiştim.
  10- Yer altı ve Yer üstü sularının kullanımı köylüye danışarak kanunlaştırılsın. Bu sular özelleştirilmesin, sermayeye satılmasın. Sermaye suyu tekeline almasın.

  teşekkürler, başarılar....

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  27 Mart 2014
  Şehir
  antalya
  Yaş
  17
  Mesajlar
  292
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: 2 Mayıs 2014 - Trakkulüp Tekrar Bereket Tv'de !!!  abi şu mazot fiyatlarınıda bi ele alın değerlendirin

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/6 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Trakkulüp Buluşması Bereket TV Yayını (30.12.2014)
  Konu Sahibi ufukk Forum TrakKulüp Organizasyonları
  Cevap: 106
  Son Mesaj : 22.Mart.2015, 10:46
 2. ÇOK TEŞEKKÜRLER BEREKET TV VE TRAKKULÜP E VİDEO MU TV DE YAYINLADILAR
  Konu Sahibi cemal ÖZTÜRK Forum Kutlama ve Tebrik Bölümü
  Cevap: 18
  Son Mesaj : 03.Şubat.2015, 20:23
 3. 7. GELENEKSEL TRAKKULÜP TÜRKİYE BULUŞMASI BEREKET TV VİDEO KAYDI...!!
  Konu Sahibi Ercan AYKUŞ Forum TrakKulüp Organizasyonları
  Cevap: 31
  Son Mesaj : 01.Ocak.2015, 14:17
 4. 21 Şubat 2014 - TrakKulüp Bereket TV'ye tekrar konuk oluyor!
  Konu Sahibi meskisehiri Forum TrakKulüp Organizasyonları
  Cevap: 322
  Son Mesaj : 30.Nisan.2014, 13:34
 5. Trakkulüp Bereket Tv’ ye konuk oluyor!
  Konu Sahibi Bereket TV Forum TrakKulüp Organizasyonları
  Cevap: 700
  Son Mesaj : 29.Ocak.2014, 15:28

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status