NEW HOLLAND TT65 TARLA TAPAN İŞLERİ VE TEKERLEK GENİŞLETME İŞLEMİ :)

Arkadaşlar geçen hafta köye gitmiştim tarlaları güzden sürmüştük tohum atıp tapan ettik.. bir ara boş kaldım tekerleri jant kulaklarından genişlettim arkaları en son yerine aldım önlerde epey genişledi ön çamurlukları da ona göre ayarladım önler hemen hemen 30-35 cm genişledi arakalarda 20cm falan zaten normalde arka önden geniş dururyordu şimdi ikisizde aynı hizzada

Ynt: NEW HOLLAND TT65 TARLA TAPAN İŞLERİ VE TEKERLEK GENİŞLETME İŞLEMİ :)

gorus link=topic=75171.msg886382#msg886382 date=1398975215' Alıntı:
daha iyi yapışacaktır dolayısıyla kaliteli iş görecektir vede konforu baya artacaktır eminim kolay gelsin :)
aynen çok oturaklı oldu traktör, teşekkür ederim :)
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=75171.msg886383#msg886383 date=1398975281' Alıntı:
Hayırlı olsun ahmet tekerleklere nasıl bi uygulama yaptın
sağolasın yusuf abi 3. resimde arka tekerin jantla jantın göbeğinin bağlantı yeri varya orası eskiden dışa takılıydı ben içe taktım önlerde de sağ tekeri sola sol tekeri sağa yine aynı bağlantı yerlerinden değiştirdim ..

ahmetornek link=topic=75171.msg886391#msg886391 date=1398975658' Alıntı:
aynen çok oturaklı oldu traktör, teşekkür ederim :) sağolasın yusuf abi 3. resimde arka tekerin jantla jantın göbeğinin bağlantı yeri varya orası eskiden dışa takılıydı ben içe taktım önlerde de sağ tekeri sola sol tekeri sağa yine aynı bağlantı yerlerinden değiştirdim ..
hmm resimlere dikkatli bakınca anladım önce lastikleri falan değiştirdiğini sanmıştım. :)

bizde td65 e yaptık, kronik olan zıplama sorunu azaldı ve motor yere daha iyi tutunmaya başladı. arkadaşlar tavsiye ederim...

agırlık dar alana uygun dğşmğyor ve genişleyince traktörün çekişide konforuda çok artıyor bunun sebebş zeminden az etkilenmesi oluyor

kursatkesikbas link=topic=75171.msg886643#msg886643 date=1399050836' Alıntı:
iyi calişmalar. cok güzel olmuş çok begendim.janta içten daha yuklenme yapıpı sorun yaratmaz umarım
zaten üretici tarafındanuygun görülen bi değişim

Kolay gelsin, bereketli olsun Ahmet. Bizde genelde 240lara yapıyorlar genişletme işlemini. Senin yaptıgın bu genişletme işleminden sonra tırmık tapan yaparken çekişte fark oldu mu? Ha bir de -çok soru sordum, kusura bakma- tırmık arkasına bizde hep tapan ve benzeri demir takıyorlar, acaba arkadaki kalaslar tapandan daha iyi mi düzeltiyor, tavsiye eder misin?

omerfarukkoc link=topic=75171.msg886932#msg886932 date=1399124677' Alıntı:
Kolay Gelsin Ahmet Abi, TT Artık Yere Daha İyi Basıyor Çekişi de Artmıştır Onun Şimdi :)
eyvllah kardşim aynen
isyankar1985 link=topic=75171.msg886960#msg886960 date=1399135894' Alıntı:
Kolay gelsin, bereketli olsun Ahmet. Bizde genelde 240lara yapıyorlar genişletme işlemini. Senin yaptıgın bu genişletme işleminden sonra tırmık tapan yaparken çekişte fark oldu mu? Ha bir de -çok soru sordum, kusura bakma- tırmık arkasına bizde hep tapan ve benzeri demir takıyorlar, acaba arkadaki kalaslar tapandan daha iyi mi düzeltiyor, tavsiye eder misin?
Sağolasın, ben de 240ı genişlettim , valla öncek çekişini bimiyorum ki daha ilk defa şimdi kullandık .. valla normal çalıdan falan tapan yapanlar var ama onun üzerine ağırlık koymak gerekli bu kalaslar kendi ağırlıklarıyla düzeltiyor...

FEHİM link=topic=75171.msg886994#msg886994 date=1399144626' Alıntı:
İnşallah hesaplamışındır. karıklı ürün ekmiyorsunuzdur ki. Karık arasına girmeye bilir. haberin ola
valla karıklımıdır değilmidir bilmiyorum tek bildiğim atadan deden beri böyle yapıldığı...

FEHİM link=topic=75171.msg887067#msg887067 date=1399177098' Alıntı:
dededen kalmalar bazen yanlış olabiliyor da . karık dediğim sıraya ekim ayçiçeği, pamuk, domates vb ürünlerin sıra arasına traktörün girmesi.
hee ben sandım karık derken bu arpa buğday ekerken tapan arpa buğdayı falan kapatma konusundan bahsediyorsun sandım.. senin dediğin ayçiçeği domates pamuk gibi şeyler yetişmiyor burda 2300m rakımdayız burada iyi bol çayır ve mera var arpa buğday zor yetişiyor :)

ahmetornek link=topic=75171.msg886992#msg886992 date=1399144082' Alıntı:
eyvllah kardþim aynenSaðolasýn, ben de 240ý geniþlettim , valla öncek çekiþini bimiyorum ki daha ilk defa þimdi kullandýk .. valla normal çalýdan falan tapan yapanlar var ama onun üzerine aðýrlýk koymak gerekli bu kalaslar kendi aðýrlýklarýyla düzeltiyor...
Eyvallah Ahmet bilgilendirdiğin için sağol. Ardahan ' ın neresindensin?