Günebakanları ekemedik sıkıntı yapmaya başladı...

Yağmurlar fırsat vermiyor.İlaç atmaya giremiyoruz yağmurlardan önce pırlanta gibi yaptığım tarlalarda otlar başladı.Masraflar artıcak işallah hayırlısı olur ??*-s

Ynt: Günebakanları ekemedik sıkıntı yapmaya başladı...

samecionur17 link=topic=75267.msg887891#msg887891 date=1399320818' Alıntı:
Yağmurlar fırsat vermiyor.İlaç atmaya giremiyoruz yağmurlardan önce pırlanta gibi yaptığım tarlalarda otlar başladı.Masraflar artıcak işallah hayırlısı olur ??*-s

arkadaşım herşey Allahtan. sağlık olsun Allahın dediği olur. Yurdumuzda bir çok bölge kuraklıktan afetlerden kırılırken Trakya ' da bol yağmurlar var. arazilerde ot bitmez. ot toprak ananın öz evladı ekilen ' de üvey evladı derler. yeşil kurutan atarsınız olur biter dert etme arkadaşım... Allah herkezin gönlüne göre versin inşaallah arkadaşlar. yaradan cümlemize bol bereketli hasatlar versin. yaradan ekmeye biçmeye satmaya yemeye kısmet etsin cümlemizi arkadaşlar...

arkadaş biz ektik 10 gun oldu acayip kase yaptı toprak yağmurlarla çıkar diye umuyoruz yoksa aysan cekip bozacaz tekrar ekecez 80 dekar yer ekstra 3000 tl masraf olacak hayırlısı diyelim artık

samecionur17 link=topic=75267.msg887916#msg887916 date=1399322549' Alıntı:
Gelibolu yarım ada korukoy Marmara ve sarozun arasında yerler...

bende askerliği evreşe bolayır arasındaki dirikköy de yaptım.oraları bilirim iyi kötü.

bizde çerezlik ekeriz. çamura ekimde toprak çok sıkışıyor. ayçiçeği kazık kök olduğu için tabana gidemedi mi verim düşüyor.en iyisi beklemek.

Hadi Siz Ekemiyorsunuz Biz Kurak Geçecek Diye Ekmedik Ekim Zamanıda Çoktan Geçti Yağmurları Görünce İçimiz Cız Etti Ekmedik Diye Çok Kızdık Keşke Ekseydik Diye :(

evet yağmurlar çok güzel yıl 2011 genel seçimler de haziranın 5 de ektik gene zmanında biçim yaptık
allah kararlamıştır. evet busene trakyada buğdaylar güzel ama dane tutarken lodos esmese. erken arapaları kuşlar yiyiyor. erken buğday paynırıda kuşlar yiyior.... Çanakkale -Gelibolu-evreşe

sıkıntı yapmaya gerek yok gençler ben çok sıkıntılı olduğum halde sıkıntı yapmıyorum artık. Allah kararlaştırmıştır. Biraz sıkışacağız o kadar. esas bende sıkıntı var. İnce lastikleri tak süneye gir normalleri tak yer hazırlamaya git.

selam arkadaşlar 94 yaşında dedem maşallahı var diyeyim.ben dedi bu zamana kadar böyle geç gelen yağış görmedim dedi... 2 dönüm bostan ektim 8 dönüm bal kabağı ektim,140 dönüm ayçiçeği ekemedim!inşaallah hava biranönce açar.rabbime şükürler olsun.rahmet ve bereketini her yere ve herkese bol versin.

iskender link=topic=75267.msg889558#msg889558 date=1399753091' Alıntı:
selam arkadaşlar 94 yaşında dedem maşallahı var diyeyim.ben dedi bu zamana kadar böyle geç gelen yağış görmedim dedi... 2 dönüm bostan ektim 8 dönüm bal kabağı ektim,140 dönüm ayçiçeği ekemedim!inşaallah hava biranönce açar.rabbime şükürler olsun.rahmet ve bereketini her yere ve herkese bol versin.
Allah uzun ömür versin... yağışların ardı arkası kesilmiyor...dün burda bütün gün yağdı.. bugunde hava kapalı... Allah biyerden alıyorsa biyerden verir hakkımızda hayırlısı inşallah...

Hep beraberiz arkadaşlar , bize ekemedik ayçiçekleri.
Trakyada ancak %10 luk bir alan ekilebilmişir , ekilmesi gereken alanlardan.
Hakkımızda hayırlısı , fakat biranda yaza gelecek yine , geçen seneki gibi , çok hızlı bir ekim dönemi yaşanacak gibi duruyor.