Ziraatçımıza göre 3üncü defa pas gerekiyor.Sizce?

arkadaşlar nisanın 10 u gibi ilk pas ilacını attık ismini hatırlamıyorum daha sonra nisanın 24 ünde duet süperle ikinci uygulamayı yaptık. bugün ziraatçımızın yanına uğradık mayısın 15 - 20 si gibi bir uygulama daha yapmamızı öneriyor sizce nasıl olur?

Ynt: Ziraatçımıza göre 3üncü defa pas gerekiyor.Sizce?

bugdayda pas septorya kulleme için en dogru zaman, bayrak yapragı goruldugu an, eger hastalık riski devam ediyorsa basak tam olarak çıkınca çiçek başlamadan once. zaten bu arada 20 gun civarı süre geciyor. ciceklenme sonrası, ilaçlamanın ekonomik getirisi yok.

GÜRKAN link=topic=75269.msg887944#msg887944 date=1399326646' Alıntı:
bugdayda pas septorya kulleme için en dogru zaman, bayrak yapragı goruldugu an, eger hastalık riski devam ediyorsa basak tam olarak çıkınca çiçek başlamadan once. zaten bu arada 20 gun civarı süre geciyor. ciceklenme sonrası, ilaçlamanın ekonomik getirisi yok.
yağmurlardan sonra sıcakla bereber etkili olacağını ve yeniden ilaçlamanın etkisini göreceğimizi söylüyor

Simdiden sonra zaten kaverengi pas ve kara pas tehlikesi kaldi bircok cesit bunlara dayanikli son 1 ay kala ilaclama onerilmiyor 10 gun daha takip etmek lazim bence AMA sen zaten az bir zaman once atmissin sorun olucagini sanmam

Yok dun baktim bugdaylara hepside iç tutmuş basakciklari baslamis doldurmaya bi sikinti yok su an için Basf mühendis te atabilirsiniz demişti bicmeden belli olmaz tabii

ali ceyhan koşar link=topic=75269.msg889002#msg889002 date=1399642151' Alıntı:
Yok dun baktim bugdaylara hepside iç tutmuş basakciklari baslamis doldurmaya bi sikinti yok su an için Basf mühendis te atabilirsiniz demişti bicmeden belli olmaz tabii
benim bildiğim buğday çiçekteyken pas veya başka bir ilaç atılmaz.sizde sıkıntı olmaması adınıza sevindirici bir durum.zaten pas ilaçlarının üzerindede bayrak yaprağı çıktığında atılır diyor.şimdiden ürününüz bereketli olsun