kırşehirde buğdayların son durumu???

Ynt: kırşehirde buğdayların son durumu???

Maşallah.mevlam bereketi bol hasatlar nsp etsin ,Deniz bey.
buğdayların güzel,son 10 gündür yağan yağmurlar sizde yokmu.aramız yakın sayılır.
bildiğim kadarıyla sulu tarım yapıyorsunuz .sulu tarımda rus buğdayından daha verimli çeşitler var,gecen yıl kararkaç -yeni yapan köylerinde sulu tarımla.çeşit buğdayı ve ukraynadan cok güzel verimler almışlar.bi araştırın derim.

Erdal Şahin link=topic=75375.msg889099#msg889099 date=1399654424' Alıntı:
Biraz seyrek gibi bir kere daha sularnırsa 400 kg geçer.
kardes evet bu buğday türünü ilk defa ektim daha önceleri tosunbey ekiyordum tosunbey fazla kardesleniyor ama bir türlü 400 kilo geçiremedim ondan dolayı bezostaja ektim bezostaja neredeyse hiç kardeslenme yapmadı heralde basağı buyuk olcak gibi duruyor.geçenlerde bi 10 kilo yağmur düştü metrekareye rahat zaten 2 haftaya artık basak açar çavdarlar açtı arpalarınkide ağızda beklio hayırlısıyla inş 500 kiloyu buluruz

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=75375.msg889121#msg889121 date=1399656343' Alıntı:
Maşallah.mevlam bereketi bol hasatlar nsp etsin ,Deniz bey.
buğdayların güzel,son 10 gündür yağan yağmurlar sizde yokmu.aramız yakın sayılır.
bildiğim kadarıyla sulu tarım yapıyorsunuz .sulu tarımda rus buğdayından daha verimli çeşitler var,gecen yıl kararkaç -yeni yapan köylerinde sulu tarımla.çeşit buğdayı ve ukraynadan cok güzel verimler almışlar.bi araştırın derim.
kardes ben ukrayna buğdayı aldım sıfır kooperatiften ektim buğdayı çok güzel bir çimlenme gerçekleşti megersem onlar buğday değil çavdarmış allah belasını versin ole buğdayın tarlamı mahvetti bida ekermiyim hiç bide kardes o dediğin köylere uygn olan buğday bizim pek uymuyor bizim koy ova onlarınki dağın eteği arazileri kötü onların bide sen nevsehirin hangi koyundensın sizin ekinlerde durum nasıl tarla süren varmı

babam 30 yıl hiç buğday cinsi değiştirmeden sürekli tarlaları nadasa bırakarak kuru şartlarda rus buğdayı nı ekti 400 kg altına da hiç düşmedi suluda daha fazla verim verir toprak analizlerini düzenli yaptırırdık ve kükürtlü gübre den şaşmadık verim de süperdi kuru şartlarda dekardan 650 kg aldığımız oldu en kaliteli buğday bence rus buğdayı,tosunbey ektim bu yıl çok pişmanım soğuğa dayanımı sıfır,bezosta bence kalitenin adı fiyatıda yüksek heryerede satarsın un fab. kapışır valla birde bayraktar var iyi olan Allah hayırlısı ile harmana girmeyi nasip etsin