tümosan 8085' newhollan 90 veya case ile değişme

arkadaşlar geçen sene 8085 tumosan klasik aldık şuan 350 saatte
traktör 200 saat şanzumandan dişli kırdı ileri geri yaparken tam durması gerekiyor yoksa seromenç bozar diyolar
o yüzden traktörden çok soğudum pıratik kullanışlı değil hiç aceleye gelmiyor ve çok hassas bizde öyle kullanamıyoruz birde kullanırken sanzumandan çok ses geliyor servise söylüyorum normal diyo
bunun yerine newhllan td 90 veya 100 yada case 90 veya 100 şatıllı almayı düşünüyorum
yakıt yönünden tumosandan çok mu yakar ve bu tratörlerde de şanzuman ağrızası yaşarmıyım sonuçta üste bir sürü para vereceğim kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Ynt: tümosan 8085' newhollan 90 veya case ile dğişme

bende td90d power shuttle full olan modeli var.konforuna her türlü garanti veririm.Çekiş olarak da beni tatmin ediyor.Yakıt şu an fena değil ama zamanla daha da düşeceğini iddia ediyor bayii ve servis.9 bacak çizel ile 130dekar yere 100litre mazot yaktık,üstelik traktör açılsın diye birazda devirli kullandık.Power shuttle olayı gerçekten rahatlık sunuyor.İleri geri her hareketinizde traktör önce durup sonra tersi yöne hareket ettiğinden güvenlik sorunu yaşanmıyor.Ben çok memnunum ve tavsiye ederim.

Ynt: tümosan 8085' newhollan 90 veya case ile değişme

case ve new holland aynı fabrikanın ürünleri hemen hemen pek fark yok aralarında(yerli montajlar)alacaksan eğer traktörü ömürlük düşün bir seferde al pişman olma para kolay kazanılmıyor,dişinden tırnağından artırdığın parayı bayi alır her bayide traktörünü över durur alacağın traktörü dene her zaman,bi kaç çiftçi var her köyde vardır çok ateşli konuşup bi markayı övüyorsa yada diğer makinaları devamlı hor görüyorsa ondan kork bence kesin altında bişey vardır erkuntların deutz motorluları çıktı onlara bak dene.burada 90+e erkunt aldı bi yakınım şimdi pişman arkadan yağ geliyor çekişini ve pullukta ki hızını beğenmiyor hızı çok düşük çok bayılıyor servis mazot pompasını sökecek miş traktör daha 125 saatte,case lerin cx serilerinin 85,95,105 hp leri çıkmış avrupa da 1 yıla kadar gelecek diyor bayi onlara bak derim cx75 kullanan yakınım çok memnun,hibeli 5400 massey alanlar var onlarda memnun bende john deere var bence avrupa montaj traktörler daha iyi yerlilere göre

Avrupa traktörler çok hoş ama sonuç para
birde benim senelik 600-800 dekar kuru tarım o yüzden çok para vermek istemiyorum
tumosanıda ucuz diye aldım ucuz yakıt olarak ilk başlarda fazla yaktı ama şu an çok ideal
ben tumosandan soğudum sevmiyorum newholland daki amaç konfor ve servis tumosanın servisini de sevmiyorum sebebin biride servis

ERKİLET HASAN link=topic=75389.msg889371#msg889371 date=1399709085' Alıntı:
Avrupa traktörler çok hoş ama sonuç para
birde benim senelik 600-800 dekar kuru tarım o yüzden çok para vermek istemiyorum
tumosanıda ucuz diye aldım ucuz yakıt olarak ilk başlarda fazla yaktı ama şu an çok ideal
ben tumosandan soğudum sevmiyorum newholland daki amaç konfor ve servis tumosanın servisini de sevmiyorum sebebin biride servis
bende kuru şartlarda 600 dekar yerde tarım yapıyorum yılda dönüşümlü 300 dekar yer ekiyorum 188 lik massey fergusonu 40 yıl kullandık binmediğim kullanmadığım marka hemen hemen yok 100 saatte bi çok traktör gördüm alınıp satılan demo traktörü köye gelir bi gösteri yapar 90 hp traktörde 5 li 14 lü pulluk hileli motor ve pulluklar sürücü aşağıya iner traktör kendi gider vs bi bakarsın sanki peynir satılıyor alan alana sonuç gelen traktör fiyasko,ucuz hele bi alayım ileride değiştiririm mantığı ile gitme iyi düşün hemen hemen her marka traktör de servis sorunu var ülkede nitelikli eleman yok kalifiye usta yok..ben çok bayi ve servis denedim traktör hakkında bilgisi yokmuş gibi davrandım sorduğum sorulara çoğu saçma sapan başından atma cevap verdiler