2014 Kırsal Kalkınma Hibe Makina Ekipman Destekleri Açıklandı ...

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımlar ile Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesine İlişkin Tebliğ bugünkü Resmi Gazete ' de (10.05.2014) yayınlanmıştır.

Tebliğ kapsamına giren makinalar:

a) Anıza doğrudan ekim makinesi,
b) Arıcılık makine ve ekipmanı,
c) Balıkçı gemilerinde soğuk depo,
ç) Balya makinesi,
d) Bahçe traktörü,
e) Biçerbağlar,
f) Biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti,
g) Canlı balık nakil tankı,
ğ) Çayır biçme makinesi,
h) Çeltik fide dikim makinesi,
ı) Çiftlik gübresi dağıtma makinesi,
i) Dal parçalama makinesi,
j) Diskli tırmık,
k) Dip kazan,
l) El traktörü,
m) Fındık toplama makinesi,
n) Fındık, mısır, çeltik, ayçiçeği, kabak çekirdeği kurutma makineleri,
o) File sisteminin kurulması,
ö) Güneş kolektörü,
p) Kimyevi gübre dağıtma makinesi,
r) Mibzer,
s) Mini yükleyici,
ş) Motorlu tırpan,
t) Pamuk toplama makinesi,
u) Pancar söküm makinesi,
ü) Patates söküm makinesi,
v) Pülverizatör,
y) Sap parçalama makinesi,
z) Sap toplamalı saman makinesi,
aa) Silaj makinesi,
bb) Sıra arası çapa makinesi,
cc) Su ürünlerinde buzlama makinesi,
çç) Su ürünleri için kuluçka dolabı,
dd) Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı,
ee) Süt analiz cihazı,
ff) Tambur filtre,
gg) Taş toplama makinesi,
ğğ) Tarım römorkları,
hh) Toprak frezesi,
ıı) Yem hazırlama makinesi,
ii) Zeytin hasat makinesi.

Ynt: Kırsal Kalkınma Hibe Makina Ekipman Destekleri Açıklandı

mibzer,diskli tırmık,pülverizatör,kimyevi gübre serpme mak.,römork, gibi ihtiyaçlarım var fiyatlar el yakıyor ama bu desteklemeler nedeni ile normal makina fiyatları tavan yaptı çiftçi yine aynı parayı ödüyor destekten yararlanan çiftçi değil yine sanayici ve bayi oluyor,yapacak bişey yok bende başvuru yapıp almayı düşünüyorum birden fazla ekipmana başvuru yapabilirmiyim yoksa her yıl tek bir makinaya mı başvuru yapılıyor bilgisi olan var mı?

Ynt: 2014 Kırsal Kalkınma Hibe Makina Ekipman Destekleri Açıklandı ...

avuahmet link=topic=75391.msg889381#msg889381 date=1399710538' Alıntı:
traktör destegi yok herhalde
Traktör desteği TKDK daki IPARD projelerinde geçerli. Bu %50 devlet destekli ekipman alma proğramı başka.
IPARDA göre kuralları biraz daha iyi traktör ruhsatı ve ÇKS yetiyor zannedersem alınacak ekipman dosyasını bayiler hazırlıyor il-ilçe tarım müdürlüklerine veriliyor biliyom.

Arkadaşlar sadece 1 ekipmana yazılabiliyorsunuz.Ufuk abi içine doğmuş resmen ertesi gün adamlar resmi gazetede yayınladılar.Bayilerden de cep telefonuna mesajlar gelmeye başladı.Piyasa araştırması yaptıktan sonra 'balya makinesine' yada 'pülverizatöre' yazılmayı düşünüyorum.Geçen sene pülverizatör yazılanların hemen hepsine çıktı.Ben son anda mibzere yazılmıştım.Keşke pülverizatöre yazılsaymışım.Neyse kısmet bu sene çıkar inşallah.

Bu arada iki kere veya daha fazla hibeden yararlananlar bir daha başvuru yapamıyormuş tebliğde geçiyor.Onun için bence mantıklı düşünüp ona göre makina seçmekte fayda var.

hayırlı olsun
1 kotamızın 2 alım hakını doldurduk başka başvuru hakkı kalmadı
1 kotamızın 1 alım hakkını doldurduk 1 alım hakkı kaldı
2 kotamızın alım hakları duruyor
bakalım inceleyelim işimize yarayacak bişeyler vardır illaki :)

yalnız bu hibeden dolayı yine fiyatlar çok artacak gibi

alper4u link=topic=75391.msg889402#msg889402 date=1399714097' Alıntı:
Arkadaşlar sadece 1 ekipmana yazılabiliyorsunuz.Ufuk abi içine doğmuş resmen ertesi gün adamlar resmi gazetede yayınladılar.Bayilerden de cep telefonuna mesajlar gelmeye başladı.Piyasa araştırması yaptıktan sonra 'balya makinesine' yada 'pülverizatöre' yazılmayı düşünüyorum.Geçen sene pülverizatör yazılanların hemen hepsine çıktı.Ben son anda mibzere yazılmıştım.Keşke pülverizatöre yazılsaymışım.Neyse kısmet bu sene çıkar inşallah.
Hocam lafı ağzımdan aldın, dün akşam bakınırken bu sene neden hala açıklamadılar diye düşünüyordum.
Kısmet bugüneymiş.
Balya makinası yakışır hocam sana , makina ile ilgili bir planın varsa , müşterine ve potansiyelin varsa hiç düşünme.

Başvurular il ve ilçe tarım müdürlüklerine yapılır büyük bir ihtimalle. Yayınlanan tebliğ. Hafta içerisinde uygulama rehberide yayınlanır ise detaylara ulaşılır.Hayırlı olsun.