KÖPEĞİM ÇOK HASTA.....

İYİ AKSAMLAR ARKADASLAR ABİLER. BUNDAN 1 KAÇ AY ÖNCE KÜMESTEKİ TAVUKLARA SALDIRMIS BİZİM YADİGAR 1 KAÇ TANE DE YEMİŞ HATTA. ANNEMDE KIZINCA BAGLAMIS BİR YERE 1 GÜN SİNİRİNDEN SU VERMEMİŞ. ERTESİ GÜN SU KANALINDAKİ DONMUS SUDAN İÇİNCE CİGERLERİNİ Mİ ÜŞÜTMÜŞ NOLMUS. BİR ANDA HASTALANMIS. DAHA SONRA BEN GELDİM BAYAGI BİTKİNLESMİŞ ÖKSÜRÜYOR. KİLO VERMEYE BASLAMISTI. BENDE VETERİNERDEN ANTİBİYOTİK İĞNE ALIP KALÇASINDAN YAPTIM BİR SÜRE DÜZELDİ TEKRAR YAPTIM YİNE DÜZELDİ YİNE HASTA OLDU. VE HER GECEN GÜN BİRAZ DAHA KÖTÜYE GİDİYOR BİR KAÇ GÜNDÜR ARKA AYAKLARI TUTMAZ HALE GELDİ. GÜN İÇERİSİNDE SÜT ET SUYU BESİN DEGERİ YÜKSEK GIDALARLA BESLİYORUM AMA Bİ FAYDASI YOK SİZLERİN BANA ÖNERECEĞİ AŞI VEYA TEDAVİ YÖNTEMİ VAR MI? 14 YASINDA SU ANDA, YILLARIM ÇOCUKLUGUM ONLA GECTİĞİ İÇİN İNSAN NEDE OLSA DUYGUSAL BİR BAG KURUYOR. ÜZÜLÜYOR BİR SEY YAPAMAYINCA. DEGERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. TESEKKÜRLER.

Ynt: KÖPEĞİM ÇOK HASTA.....

abi bi veterinere götür benimde vardı anlayabiliyorum eger veteriner bişi yapamıyosa uyutmak gerek acı çekmesin abi çokta yaşlanmış abi inş iyileşir :( e
hüseyinaslan link=topic=75402.msg889510#msg889510 date=1399748015' Alıntı:
İYİ AKSAMLAR ARKADASLAR ABİLER. BUNDAN 1 KAÇ AY ÖNCE KÜMESTEKİ TAVUKLARA SALDIRMIS BİZİM YADİGAR 1 KAÇ TANE DE YEMİŞ HATTA. ANNEMDE KIZINCA BAGLAMIS BİR YERE 1 GÜN SİNİRİNDEN SU VERMEMİŞ. ERTESİ GÜN SU KANALINDAKİ DONMUS SUDAN İÇİNCE CİGERLERİNİ Mİ ÜŞÜTMÜŞ NOLMUS. BİR ANDA HASTALANMIS. DAHA SONRA BEN GELDİM BAYAGI BİTKİNLESMİŞ ÖKSÜRÜYOR. KİLO VERMEYE BASLAMISTI. BENDE VETERİNERDEN ANTİBİYOTİK İĞNE ALIP KALÇASINDAN YAPTIM BİR SÜRE DÜZELDİ TEKRAR YAPTIM YİNE DÜZELDİ YİNE HASTA OLDU. VE HER GECEN GÜN BİRAZ DAHA KÖTÜYE GİDİYOR BİR KAÇ GÜNDÜR ARKA AYAKLARI TUTMAZ HALE GELDİ. GÜN İÇERİSİNDE SÜT ET SUYU BESİN DEGERİ YÜKSEK GIDALARLA BESLİYORUM AMA Bİ FAYDASI YOK SİZLERİN BANA ÖNERECEĞİ AŞI VEYA TEDAVİ YÖNTEMİ VAR MI? 14 YASINDA SU ANDA, YILLARIM ÇOCUKLUGUM ONLA GECTİĞİ İÇİN İNSAN NEDE OLSA DUYGUSAL BİR BAG KURUYOR. ÜZÜLÜYOR BİR SEY YAPAMAYINCA. DEGERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. TESEKKÜRLER.

abdil link=topic=75402.msg889516#msg889516 date=1399748533' Alıntı:
abi bi veterinere götür benimde vardı anlayabiliyorum eger veteriner bişi yapamıyosa uyutmak gerek acı çekmesin abi çokta yaşlanmış abi inş iyileşir :( e
EYVALLAH SOLASIN YARIN SABAH TANIDIK BİR VETERİNER VAR ONUN YANINA GİDİCEM BİR DE ONA DANISACAGIM. EN SON ÇARE OLARAK UYUTMAYI DÜŞÜNÜYOR İNSAN......

hüseyinaslan link=topic=75402.msg889525#msg889525 date=1399749132' Alıntı:
EYVALLAH SOLASIN YARIN SABAH TANIDIK BİR VETERİNER VAR ONUN YANINA GİDİCEM BİR DE ONA DANISACAGIM. EN SON ÇARE OLARAK UYUTMAYI DÜŞÜNÜYOR İNSAN......
benim köpegimde 10 yıl kadar yaşadı ister istemez insan baglanıyor göremeyince insan arıyor ellerimle besledim abi hiç gecikme abi

bizim burada o bahsettigin hastalık bi salgın dı köpek ya felç oluyo yada kör oluyo bazılarında heri iki semtomlar birlikte oluyo önce öksürükle başlıyo hastalıgın ilerki evrelerinde ise köpekte iştahsızlık kalkamama ayaga kalkınca denge bozuklugu gibi şeyler devam ediyo atlatırsa yaşıyo atlatamazsa üzgünüm ki ölüyo benim birisi ster birisi 2 yaşında 6 parmak kangal köpegimi öldürdü o illet , eski adamlar buna (it agrısı) diyor veternerin verdigi ilaç da fazla bi işe yaramadı inşallah sizinki kurtulur. ama salgın bir hastalık çevrenizde bu hastalıga yakalanan köpek vardır mutlaka yada yakalanacaktır duyarsınız bizim köydeki köpeklerin yarıdan fazlasını temizledi

abdil link=topic=75402.msg889530#msg889530 date=1399749551' Alıntı:
benim köpegimde 10 yıl kadar yaşadı ister istemez insan baglanıyor göremeyince insan arıyor ellerimle besledim abi hiç gecikme abi
EN İYİSİ YARIN GÖTÜRMEK OLACAK. ÇOK SAOL KARDESİM
ali kavlak link=topic=75402.msg889532#msg889532 date=1399749723' Alıntı:
Bencede bi veterinere götür abi İNŞALLAH iyi olur :(
EYVALLAH KARDESİM ÇOK SAOL.
ibrahim arık link=topic=75402.msg889543#msg889543 date=1399750188' Alıntı:
bizim burada o bahsettigin hastalık bi salgın dı köpek ya felç oluyo yada kör oluyo bazılarında heri iki semtomlar birlikte oluyo önce öksürükle başlıyo hastalıgın ilerki evrelerinde ise köpekte iştahsızlık kalkamama ayaga kalkınca denge bozuklugu gibi şeyler devam ediyo atlatırsa yaşıyo atlatamazsa üzgünüm ki ölüyo benim birisi ster birisi 2 yaşında 6 parmak kangal köpegimi öldürdü o illet , eski adamlar buna (it agrısı) diyor veternerin verdigi ilaç da fazla bi işe yaramadı inşallah sizinki kurtulur. ama salgın bir hastalık çevrenizde bu hastalıga yakalanan köpek vardır mutlaka yada yakalanacaktır duyarsınız bizim köydeki köpeklerin yarıdan fazlasını temizledi
ABİ DEDİĞİN HASTALIK BASKA KÖPEKLERDE YOK BİZİM EVDE 4 TANE VAR HİÇ BİRİNDE YOK. AMA DEDİKLERİN BİRE BİR UYUYOR BİZİM KÖPEGE. VETERİNER ÇARE ETMEZMİ Kİ YA DA İYİ BİR BAKIM. SENİN GENÇ KÖPEĞİNİ ALMIS ELİNDEN BİZİM Kİ YASLIDA NAPSAM BİLEMEDİM. ŞİMDİ ASAGIDA ACI MI ÇEKER BİLMEM HAVLAYIP DURUYOR.

hüseyinaslan link=topic=75402.msg889546#msg889546 date=1399750720' Alıntı:
EN İYİSİ YARIN GÖTÜRMEK OLACAK. ÇOK SAOL KARDESİMEYVALLAH KARDESİM ÇOK SAOL.ABİ DEDİĞİN HASTALIK BASKA KÖPEKLERDE YOK BİZİM EVDE 4 TANE VAR HİÇ BİRİNDE YOK. AMA DEDİKLERİN BİRE BİR UYUYOR BİZİM KÖPEGE. VETERİNER ÇARE ETMEZMİ Kİ YA DA İYİ BİR BAKIM. SENİN GENÇ KÖPEĞİNİ ALMIS ELİNDEN BİZİM Kİ YASLIDA NAPSAM BİLEMEDİM. ŞİMDİ ASAGIDA ACI MI ÇEKER BİLMEM HAVLAYIP DURUYOR.

birden olmuyor zamanla ben önce amcam larda gördüm onların biri öldü biraz zaman sonra benim ster yakalandı o da öldü onu takip kangal öksürmeye başladı bu arada amcamların diger köpekte yakalandı sonra araştırdım ki köyde köpek kalmamış tek tek götürüyor benim ikisinin arasında en az bir ay geçti (yakalanıp ölme aralıgı) birde kurt vardı oda yakalandı 2 hafta kalkmadan yattı o atlattı şimdi yaşıyor

ibrahim arık link=topic=75402.msg889557#msg889557 date=1399753089' Alıntı:
birden olmuyor zamanla ben önce amcam larda gördüm onların biri öldü biraz zaman sonra benim ster yakalandı o da öldü onu takip kangal öksürmeye başladı bu arada amcamların diger köpekte yakalandı sonra araştırdım ki köyde köpek kalmamış tek tek götürüyor benim ikisinin arasında en az bir ay geçti (yakalanıp ölme aralıgı) birde kurt vardı oda yakalandı 2 hafta kalkmadan yattı o atlattı şimdi yaşıyor
nerden baksan 2 aydır hasta bu günlerde biraz daha agırlastı. köyde hiç bir köpekte bu hastalık yok yabncı köpekler gelmişti 3 ay önce. sonra topladık çöpe atmıstık. onlar getirmiş olabilr mi ki?
mehmet_06_14 link=topic=75402.msg889563#msg889563 date=1399753862' Alıntı:
Çok geçmiş olsun.Hayvanlara bağlanmak hem iyi hem kötü.Kayıpları bir insan kaybı gibi etkiliyor.Yaşamıştım kötü bir durum.Allah şifa verir inşallah.
eyvallah kardesim köpek ayrı birsevgi baglanıyor insan sadık olunca....

köpeğime araba çarptı yolda oturdum yarım saat başında ağlamıştım 2011 18 mart ta hiç unutamiyorum o günü inşallah senin köpeğin kurtulur eksikliği çok kötü insan çok alışıyor başına da bişey gelince huzursuz olunuyor sen tez zamanda veteriner e götür köpeği biz burdan ne desek veteriner kadar bilgi veremeyiz sana

delihan link=topic=75402.msg889609#msg889609 date=1399792614' Alıntı:
köpeğime araba çarptı yolda oturdum yarım saat başında ağlamıştım 2011 18 mart ta hiç unutamiyorum o günü inşallah senin köpeğin kurtulur eksikliği çok kötü insan çok alışıyor başına da bişey gelince huzursuz olunuyor sen tez zamanda veteriner e götür köpeği biz burdan ne desek veteriner kadar bilgi veremeyiz sana
üzülür be insan kolay mı.... bu arada bugün veterinere götürdüm onun özel bakım odasında duracak 1 kaç gün daha. ondan sonra karar verecegiz.
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=75402.msg889611#msg889611 date=1399793662' Alıntı:
Geşmiş olsun ,Hüseyin bey.inşallah düzelir
Çok Tesekkürler Hacı Mehmet Abi kimsenin basına böyle bir durum gelmesin inş.

O üşütmemiş gençlik hastalığına tutulmuş arka ayaklar tutmaz olduysa çok geç kalmışsın tedavide hayvan hiç yemez gözlerinden de iltihap geliyorsa kesin gençlik hastalığı ama sana tavsiyem. Catosal diye bir ilaç var onu ve beraberinde sıvı penisilin kullan zaten hayvan hiçbirşey yemez katosal güçlü bir vitamin dir bunu baya devam et köpek yemediği için ölür zorla birşeyler yedir örneğin haşlanmış tavuk onu yer hasta da olsa Catosal ı kesme yaşasa bile arka ayakları yaz aylarında yine dolaşmaya tökezlemey başlar kışın düzelir geçmiş olsun

Geçmiş olsun.Bizimkide yıllar önce böyle olmuştu,o zaman bizim çoban kuyruğundan biraz kesmişti ve bulgur pilavı pişirip verirdi.Ayrıca bi ilaç uygulamasıda yapıp köpeği kurtarmıştı

köpeği al ıssız bı yere gotur babanın av tufegıyle beynıne sık dunyada her seyın bı omru vardır bu kopekte omrunu tamamlamıs barı hayvan acı cekmesın anlş-*s

ARKADASLAR YANIMDA OLUP ÖNERİLERİ VE TECRÜBELERİ İLE YARDIMCI OLAN OLMAYAN BÜTÜN ARKADASLARA TESEKKÜR EDERİM FAKAT HER NE TEDAVİ UYGULASAKTA İŞE YARAMADI. BİZDE UYUTMA KARARI ALDIK.....