turkay sap parcalama ve yeşil gübre parcalama

Ynt: turkay sap parcalama ve yeşil gübre parcalama

kolay gelsın boyle bı makıne almayı duusnuyorum sız memnun musunuz traktoru yoruyor mu bırde kullandıgınız alandakı bahcede mantar hastalıgı yapıyor mu zeytın dalını parcalar mı fıyatı nedır ksr bakmayın cok soru sordum ama bu makıneden cevremde yok

zac link=topic=75406.msg889584#msg889584 date=1399757546' Alıntı:
kolay gelsın boyle bı makıne almayı duusnuyorum sız memnun musunuz traktoru yoruyor mu bırde kullandıgınız alandakı bahcede mantar hastalıgı yapıyor mu zeytın dalını parcalar mı fıyatı nedır ksr bakmayın cok soru sordum ama bu makıneden cevremde yok
Bunun benzeri olan yüksan firmasını hidrolik kaydırmalı modelini ( 2.2 m iş genişliği var, duyargası yok. sadece hidrolik kaydırma mevcut olan model) 6000 tlye aldık.6cm çapına kadar olan dalları parçalayabiliyor. Traktörü çok yorna bir makina değil. büyüklüğüne göre 50-75 bg gücü arasındaki traktörler rahatça kullanabilir.. zaten modelleri var. traktörünüz gücüne göre seçebiliyorsunuz..Bazı meyve ağacı türlerinde dalların bahçe içinde barındırılmaması gerekir. Mesela kayısının kendi kökünün kayısı kurutma etkisi var. Yani daha önceden kayısı ağaçı dikilip sökülmüş bir alana kayısı fidanı diktikten sonra, ağaçın kökleri toprak içinde kalmış eski kayısı ağaçı köküne temas ettiğinde çok kısa bir süre içinde ağacı zehirleyip bir-iki ay içinde ağaçın kurumasına neden oluyor.Başka meyvelrde bu durum ağaç dalları ve kökleri için geçrli olabilir. İyi araştırmak gerekli. Varsa bölgenizde meyvecilik araştırma enstütlerine başvurup bilgi almanız iyi olur..

zeytin dallarını zeytinlik içinde parçalayıp bırakabilirsiniz bi sakıncası olmaz.suanda türkay kaydırmasız olanlar 6000 tl civarıdir büyük ihtimal biz 3 şene önce 5 bine aldık.ilk çalıştırma anında motora bir yüklenme oluyor iş sırasında zorlama olmuyor.240 la rahatlıkla kullanıyoruz.zaten kuyruk mili 540 devirde kullanıyor.yüksek devirde makine kendisine zarar veriyor.zeytinlikte kullanacaksanız traktörünüzun gücüne göre daha geniş alabilirsiniz.