Tarımsal Kredilerin Borç Ödemesi Ertelendi

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, don ve dolu afeti nedeniyle çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri ' ne olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesini kapsayan kararın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını açıkladı.

İHA muhabirine açıklama yapan Ak Parti Malatya Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, 'Türkiye genelinde 61 ilde don ve dolu afeti nedeniyle çiftçimiz bu yıl büyük bir zirai afet yaşadı. Malatya özelinde ise kayısı çiftçimiz, kayısı ağaçlarının dondan zarar görmesi nedeniyle yüzde 90 ' ı aşan bir zararla karşılaştı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Malatya ' ya gelerek kayısı bahçelerinde incelemede bulunmuştu. İlk günden beri gerek Türkiye ve gerekse de Malatya özelinde hükümetimiz konuyla yakından ilgilendi ve süreci yakından takip etti. Sayın Başbakanımız süreci baştan beri yakından takip ediyor. Konuyu Ak Parti MKYK ' da Sayın Başbakanımıza detaylı bir şekilde aktarmıştık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehdi Eker tarafından Bakanlar Kurulu ' nda ise yine zirai afet ile ilgili olarak Sayın Başbakanımıza detaylı bir dosya sunulmuştu. Don ve doludan dolayı mağdur olan çiftçilerimiz için hükümetimiz ilk aşamada Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri ' ne olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesi ile ilgili çalışmasını kapsayan Bakanlar Kurulu kararı, Sayın Başbakanımız tarafından imzalanmıştır. Sayın Başbakanımıza, hükümetimizin değerli bakanlarına ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz' dedi

Ynt: Tarımsal Kredilerin Borç Ödemesi Ertelendi

erteleme yetmez, zarar goren dostlarımız odemelerı faızsız yapmalı, bır sene sonraya atıp 10 lırayı 15 lıra odeyeceksem ne anlamı kaldı. zaten mahsul yok olmuş

GÜRKAN link=topic=75425.msg889888#msg889888 date=1399885144' Alıntı:
erteleme yetmez, zarar goren dostlarımız odemelerı faızsız yapmalı, bır sene sonraya atıp 10 lırayı 15 lıra odeyeceksem ne anlamı kaldı. zaten mahsul yok olmuş
ödeyeceğin rakamın %7 sini ver erteleyelim diyorlar.bu kabul edilebilir.yani 10 bin ödeyeceksen 700 tl ödüyoun seneye erteliyorlar.ama seneye 10 değil 15 ödüyorsun ve ertelerken bundan bahstmiyorlar.sadece öderken gerçekleri görüyorsun.bankaralar aşağıdaki resmin stoklarını yapmışlar bile :D

Bedava peynir fare kapanında olur.

Bankalar taksidini zamanında ödeyen müşteriyi sevmezler, daha fazla faiz yazabilmek için zamanında ödemeyene borç erteletme yalanını uydururlar. Artık bunu devlette yapıyor.

kcml link=topic=75425.msg889911#msg889911 date=1399889288' Alıntı:
ertelesen ne olacak tayyar. seneye dedemmi ödeyecek tayyar. ben bitmişim seneye neyle ödeyecem a.m.k ... şimdi diycenki borç yapmasaydın. o zaman bende derimki be a.m.k tayyarı hakkımı yemeseydinde ödeseydim.alın terimi çalmasaydında ödeseydim.ürünümün hakkını verseydinde ödeseydim dimde dim tayyar
seviyeli olalım burası öyle sanal alemde küfür edeceğin yer değil küfür etme lütfen