Zetor 7441 Pulluk Denemesi/BAYBURT

Ynt: Zetor 7441 Pulluk Denemesi/BAYBURT

bu motor kımın acaba eger bu motor serı 3 le tarla suruyorsa asfaltta hızı cok dusukdur :S video ızleseydık ıyıdı

hatırlarsanız, arayıp bulursanız.. Zetor 7441-HODRİ MEYDAN diye bi video vardı..

7441 Zetor bizimkinin aynısının kabinlisi.. 5/14 pulluğu seri çekiyordu Konya/Akşehir.. hatta çoğu pulluk görünmüyo vs. demişti..

hatta nette onlarca böyle 'yok canım olmaz' zetor videosu var..

yakından görüp bi alıcı gözle incelense şaşırmaya mahal yok.. motor sesiyle duruşuyla 'kaçın ben geliyom diyo'.. diğer açıları bilmem ama çekiş olarak bu yaşıma kadar daha iyisini görmedim..

hatta defalarca paylaştım dünya çekiş/rampa şampiyonası.. nette duruyo.. Zetor Forterra 135, Fendt dahil 30 motor içinde şampiyon oldu..

Motor bizim: 0537 4170269/BAYBURT AVM NU:34 BAYBURT.

Deneyen tarla sahibinin de numarasını özelden verebilirim..

Bu 7441.. 30 km yapan ağır seri.. diğer 90 ' lık 40 km yapan seriden.. 2 ' si de aynı 15-20 ton yükle aynı rampayı aynı vitesle bitiriyo.. arada 15 bg var ama ağır seri yavaşlığıyla o arayı kapatıyo.. düzde de son gazı vuruyolar.. şimdilik buranın en büyük römorkunu takıyorlar..

bunlarda debriyajlı ileri-geri var.. 6 düz 2 takviye toplam 12 ileri 12 geri..

daha ülkeye yeni gireceklerden POWER ve FORTERRA HSX-HD serisinde debriyajsız kendi üretimi ödüllü bi ileri-geri sistemi var..

rfn26 link=topic=75435.msg889999#msg889999 date=1399909087' Alıntı:
maaşallah. canavar motor. 5*14 biraz büyük kaçmış. ama çekmicem demiyor hatta iyide gitmiş. 5*13 olsa tam denk gelecekmiş. alk-*s alk-*s alk-*s
maşallah zetora ..
Umut videoyu kendim için değil forum için istedim.
Neyse zamanı geldiğinde merakımızı gideririz. :)

bizim burda yeni kasa 8441 var 5li 13 no takıyo 6 takviye gidiyo diyodu daha eskiden bir küçük versiyonu vardı onu satıp 8441 aldı.

bi ara dns ayarı vs.. epey uğraştık hatta bilgisayarcıya yolladım bilgisayarı.. youtube izleniyo ama video yüklenemiyodu.. işin kötüsü aile kilidi midir nedir bozuldu.. luzumlu luzümsüz şeyler türedi.. hemen kapattık gitti..

anlayan varsa e postayla gidiyorsa atayım yapsın bi zahmet..

yeni kasa 8441; net 82 bg.. 5/13 takar, çeker..

yalnız takviye 6 ' ya gerek yok gibi..

zetorda vitesler SIRALI değil yani.. takviye 6 yaklaşık seri 2,5 gibi bişey oluyo.. yani seri 2 veya 3 ile aynı oluyo..

bide nerde bu zetor dediniz.. çorumda sert toprakda aynına orjinal kabinli 5/14 takıyolar.. 1,5-2 litre yakıyo..

toprağım ERZURUMDA hanefi Demir diye eski bi Zetor bayi varmış tanıyonmu/telf varmı? bi ara 3-5 yıl önce 3-5 tane getirmiş merak ettim..

UÖZKAN.77 link=topic=75435.msg890066#msg890066 date=1399917184' Alıntı:
bi ara dns ayarı vs.. epey uğraştık hatta bilgisayarcıya yolladım bilgisayarı.. youtube izleniyo ama video yüklenemiyodu.. işin kötüsü aile kilidi midir nedir bozuldu.. luzumlu luzümsüz şeyler türedi.. hemen kapattık gitti..

anlayan varsa e postayla gidiyorsa atayım yapsın bi zahmet..

yeni kasa 8441; net 82 bg.. 5/13 takar, çeker..

yalnız takviye 6 ' ya gerek yok gibi..

zetorda vitesler SIRALI değil yani.. takviye 6 yaklaşık seri 2,5 gibi bişey oluyo.. yani seri 2 veya 3 ile aynı oluyo..

bide nerde bu zetor dediniz.. çorumda sert toprakda aynına orjinal kabinli 5/14 takıyolar.. 1,5-2 litre yakıyo..

toprağım ERZURUMDA hanefi Demir diye eski bi Zetor bayi varmış tanıyonmu/telf varmı? bi ara 3-5 yıl önce 3-5 tane getirmiş merak ettim..
evet umut bi ara 4-5 adet tek çeker zetor getirdi sanırım.
Ben çok incelenmiştim.
Bakanlar begenmemisti ama ben tarihini bildiğim için içim rahattı.
Servis ve yedek parçası olmadığı için satış olmamıştı sanırım.

bu yeni mümessille görüştüm.. adamlar babadan tarım/makine sektöründe.. ilk izlenim çok iyi.. ciddi/oturaklılar..

hatta buradan bahsettim ilk fırsatta reklam verecez dedi..

Ilıca ' da bi eski kasa 7211 var yoldan geçerken hep gözüme ilişir (hatta ziraat odası başkanı Atatürk ' ten kalma diye şakasını yaptıydı.. başka olmadığından garip geliyo insanlara galiba).. başkada o kadar gezdik sizin oraları hiç görmedim..

son fotodaki tepeden bu tarafa doğru tatlı inişte seri 4 idi :)

ortalarda geneli seri 3

hep 15 gazda tatlı bilinçli kullandı sürücü.. ben başından sonuna orda kalamadım.. yarın yine bi büyük tarla var bakalım ne olcak..

dediğim gibi 30 km yapan 6 vites bi motor..

zaten aldığımız yerde çorumda 5/14 takıyorlardı.. bu 4/11 küçük kaldı ama 5 ' li bulamayınca taktık gitti..

hatta fotodaki 2. kişide zetoru merak eden 'seri 3 ile tarlama sürülürmüş' diyen biri özellikle götürdüm görsün diye.. şimdi o da zetor bakıyo :)

Fena degil videosunuda bekliyoruz.Yanlız erkuntla 4 13 pullukla saatte 9 dekar civarı sürmüştüm çogunlukla l2 ile sizde erkuntun vitesiyle h1 ile sürmüşsünüz buda normal bence nadasta yavaş olan erkunttan daha yavaş gitmiş.

kaçlık kaç bg erkunt.. eğer 80/4 silindirse.. 85 bg olmalı.. ama bu zetor 72 bg.. bide tarlanın öbür uç tarafı baya bi tepe..

tabi bu 6 ileri ona göre 4 vites olanları hesaplamak lazım.. yalnız bu pulluk Tümo 74 ' ün 4x4 pulluğu.. tarla sahibinin akrabasının pulluğu..

o dediki 'tümo 4 takviye çekiyo ama benim gibi derin daldırmıyo.. bende 4x2 60/56 var.. 4/10 takıyom daldıramıyom.. şimdi iyice derin sürcem' diyodu..

açıkcası çekişte/yakışta baya hoşuna gitti..

seri 6 ile son gazı 30 km bu zetorun..

75 bg erkunt galiba 80 serisi 3 piston olan..

neyse şu video olayının bi oluruna bakayım olmazsa yarın.. daha iyi anlaşılır, netleşir.. dediğim gibi mesela bizim 6 ' nın seri 3 ' ü.. 4 vites bi motorda yaklaşık seri 2 oluyo.. vs.