Haşmet Ağa Ortakol Kurbanı

Ynt: Haşmet Ağa Ortakol Kurbanı

Öncelikle geçmiş olsun.Firmanın konuya yaklaşımı nasıl olacak bakalım.Bence firma sadece lastik bedellerini karşılamakla kalmamalı.Orta kolu incelemeye alıp ona göre yaptırdığı firmaya bilgi vermeli.Eğer malzeme mukavemetinden kaynaklanan sorunsa ona göre mukavemet arttırılmalı.Diğer insanların başına gelmemesi açısından servislere yenisiyle(daha dayanıklı yada farklı marka) değiştirme uygulaması yaptırmalı.Konunun takipçileriyiz.Umarım kullanıcı hatası deyip yaşanan bu üzücü ve tehlikeli durumun üzerine yatmaya kalkmazlar.

Tekrardan teşekkür ederim sağolun arkadaşlar-abiler. Servisle devamlı irtibat halindeyim henüz bir sonuç yok.

rahimavci link=topic=75438.msg890213#msg890213 date=1399962791' Alıntı:
geçiş olsun çok hızlıymıssın sektirmişsin demekki yoksa kolay kolay kopmaz

Rahim bey sanırım siz konuya yaptığım açıklamayı okumadınız. vites 1 tavşanda idi. Sektirecek hızda olmuş olsa resimden de görüleceği üzere lastiğin bir dişini sıyırıp ikinciye saplanmazdı. Lastiği komple portakal soyar gibi soyması lazımdı demi durana kadar. ki bu en iyi ihtimaldi.

benimde td 85 de başıma gelmişti. yan kolları kaldıran ana koldaki aşıklar kırıldı bi türlü kaynak tutmadı. garanti yoktu bende taa eski 165 fergusonun yan kolu vardı hurdalığımda. onu kestirdim kaynattırdım mis gibi oldu sonra kırılma kalmadı.

omeryucel link=topic=75438.msg890264#msg890264 date=1399978723' Alıntı:
Tekrardan teşekkür ederim sağolun arkadaşlar-abiler. Servisle devamlı irtibat halindeyim henüz bir sonuç yok.

Rahim bey sanırım siz konuya yaptığım açıklamayı okumadınız. vites 1 tavşanda idi. Sektirecek hızda olmuş olsa resimden de görüleceği üzere lastiğin bir dişini sıyırıp ikinciye saplanmazdı. Lastiği komple portakal soyar gibi soyması lazımdı demi durana kadar. ki bu en iyi ihtimaldi.

Çevremde gördüğüm bildiğim Erkunt kullanıcılarını bizzat kendim uyarıyorum dikkatli olun imkanınız varsa değiştirin yoksa o aşığı kaynak yerinden kestirip daha sağlam aşık kaynattırın iyi bir tornacıya diye.
Bizim burada da civar köyde 5430 masseydi sanırım arkasında borana varmış yolda hızlı giderken orta kolu kopartıyor daha ne oluyor demeden şöför borana asfalta çarpma etkisiyle sekerek kabine vuruyor kabinde cam kalmamış profilleri her yeri yamultmuş kabinin o etki ile de lastikleri de yarmış yani hızlı gitse idi eğer erkunt Allah korumuş mikser heralde kabinin ile lastik arasına girebilirdi ve istenmeyen şeyler olabilirdi Allah korumuş seni illa kırılmaz diye de bir şey söz konusu değil hata vardır vs.. yolda da tarlada da giderken temkini elden bırakmamak lazım daha da kötü sonuçlar doğabilirdi..

omeryucel link=topic=75438.msg890295#msg890295 date=1399991351' Alıntı:
Evet arkadaşlar Ülkemizin gururu !!! Erkunt traktör fabrikası bu hasarı karşılamayacağını bildirdi az önce.Söz konusu hasar kendi ürettikleri üründen kaynaklanmadığı için hasarımızı ortakolu üreten yerden karşılamamız gerektiği söylenmiş servise.

Zeynep hanıma ulaşabileceğim telefon yada mail adresi var mı??

geçmiş osun olacağı buydu zaten tebrik ediyorum erkunt u ortakolu üreten firmada hiç yanaşmaz ödemeye en mantıklısı kasko ordan şansınızı deneyin derim. Artık yakında erkunt motor arıza yapar motor firmasından şanzuman arzalanır şanzuman firmasından der durur :D

Orta kolu üreten firma erkuntun haberi olmadanmı takmış ki
Ortakol üreten firmaya yönlendiriyor seni.
Yarın motorda arıza olsa perkinsin fabrikasına mı gitmek zorundasın.
Saçmalığa bak..

arkadaslar burda erkunt bence yuzde yuz haksız ama soyle bır anımı anlatayım daha gecen erkuntun sıtesınden gazete ıstedım ve ertesı gunu kapımdaydı erkuntun boyle guzel bı musterı kapatesını boyle davranarak zarar vermemeli bence.. dedıklerı cok sacma bır olay.

omeryucel link=topic=75438.msg890295#msg890295 date=1399991351' Alıntı:
Evet arkadaşlar Ülkemizin gururu !!! Erkunt traktör fabrikası bu hasarı karşılamayacağını bildirdi az önce.Söz konusu hasar kendi ürettikleri üründen kaynaklanmadığı için hasarımızı ortakolu üreten yerden karşılamamız gerektiği söylenmiş servise.

Zeynep hanıma ulaşabileceğim telefon yada mail adresi var mı??

Ortakol orjinal değil mi?