Deuts-Fahr Agrolux 70 4x4 2011 Model Hakkında Düşünceleriniz ?

Herkese Merhaba arkadaşlar,
Deutz ' un bu modelini almayı düşünüyoruz traktörle yapacağımız işler şu şekilde,
250 Dekar tarla sürer ekeriz yaklaşık her yıl, ağırlıklı yonca biçim ve nakliyesinde çalışacak, mısır silajında kullanırız 40 dekar kadar onun dışında ufak tefek işler ara işleri genelde.
Bu traktör bizim işimize uygun olur mu ? ayrıca tek sıra mısır silaj makinesinde randumanlı kullanabilir miyiz?
Fikirleriniz benim için önemli bildirirseniz sevinirim. than-*-s

Ynt: Deuts-Fahr Agrolux 70 4x4 2011 Model Hakkında Düşünceleriniz ?

Ben bu traktörü kullandım şu anda 75 lik var farkı ise intercool.
Yakıtta cimri cekiste ise beklenenin üzerinde.
Her marka traktör ve kullanıcısı yabana atmaz malını.
Lakin...
Bende üç marka traktör var..
Ama deutz aşkı başka. .
Pişman olacağını sanmam..
4/12 ünlü pullukla dekarda 1.3-1.5 lt arası mazot yakar..
Ara işlerinde başarılı. .
Az yakıtlı. .

Önceleri burada 2. Eli zayıftı.
Fakat tarla denemelerinde öteki markalara baskın çıktığından dolayı epeyce yayıldı.
Ve şu anda hem ikinci eli iyi hemde yedek parça ile servisi herkesi memnun ediyor.

Fazla traktör seçeneğimiz yok ikinci elde 1200 saatte bu motor lastikleri de gayet iyi durumda. piyasadaki ikinci elde lastik bitik çalışma saati yüksek yıpranmış motor durumu çok, temiz olanlarında fiyatı bütçeyi aşıyor, bunu alıcaz gibi tek sıra mısır silajında verimli sonuç alabilmek benim için önemli onun dışında fazla ağır yoğun iş yapmayacak, tek sıra makinede verim alabilir miyiz bu traktörde?

senortaklar link=topic=75440.msg890237#msg890237 date=1399969749' Alıntı:
Fazla traktör seçeneğimiz yok ikinci elde 1200 saatte bu motor lastikleri de gayet iyi durumda. piyasadaki ikinci elde lastik bitik çalışma saati yüksek yıpranmış motor durumu çok, temiz olanlarında fiyatı bütçeyi aşıyor, bunu alıcaz gibi tek sıra mısır silajında verimli sonuç alabilmek benim için önemli onun dışında fazla ağır yoğun iş yapmayacak, tek sıra makinede verim alabilir miyiz bu traktörde?
slaj makinesini keyifle çeviriyor hiçbir sıkıntı yok.

diğer 75-80 beygirlik dört silindirli traktörlere göre biraz yavaş kalıyor slajda normal olarak..aynı tarlaya girdiğimiz oldu..
komşu köyde bi akrabada dediğim traktör. adam piyasaya da çalışıyor..yıllık en az 300 dekar yapıyordur..

2011 60 lık düşünüyorum bende..mf 135 takasa girip ara işlerde haşbaysız ot bağlamada uygun olurmu ona tam emin değilim