Erkunt tan cevap geldi - ( Düzeltme ve Özür )

[size=14pt]Konu çözüme kavuşmak üzere. Sıkıntımız fabrikada yetkili kişiye Gökhan abi vasıtası ile ulaşmış durumda ve sabah gerekli görüşmeler yapılacak.[/size]

[size=14pt]Öncelikle Gökhan abiye ve Erkunt müdürleri Yalçın bey ile Hakan beye sorunumuzda göstermiş oldukları ilgi ve yardımları için teşekkür ederim.[/size]

Dün gerek bilgi kirliliği ve yanlış anlaşılmalar gerekte olayın yarattığı ruh hali yüzünden, Erkunt fabrikasından kesin cevap gelmediğini bilmediğimden dolayı bu konuya red cevabı geldi diye yazmıştım.

[size=14pt]Fabrika gönderilen ortakolu aynı gün içinde bağımsız bir kuruluşta inceletmeye göndermiş ve müşteri memnuniyeti, bizim işlerin yoğunluğu da göz önüne alınarak daha inceleme sonucu gelmeden hasarı Erkunt Traktör olarak karşılayacaklarını Hakan bey tarafımıza bildirmiştir.
[/size]

[size=14pt]Tekrardan yanlış anlaşılmalardan dolayı Erkunt Traktörden özür diliyorum.[/size]

Ynt: Erkunt tan cevap geldi

Orta kolu sen alıp taksan dedikleri olur ama fabruka taktıgı için fabrika zararı odemesi gerekir.O zaman 110 hp traktöre 70 hp traktorun orta kolunu takmasınlar.Bence bu işin pesini birakmayın.Bizim 2006 yılinda mf marka traktorumuzun orta kolu bosluk yapti servis hemen garantiden degistirmusti.

Tam bir aptallık.Birçok parça sanayide üretiliyor o zaman traktörlerin her parçası için başka adamın peşine düşeceğiz biz.Sıkıntı illa ki çözülecektir ama şu iş zamanında allah sabır versin diyeyim tekrardan geçmiş olsun.

bu tarz olaylarda fabrikaya olayın aks edilmesi meselesi öenmli.yani servis belki yeterli gelmedi veya fabrikadaki doğru kişi ilgilenmedi.sitede osman abininde sıkıntısı vardı ve tek sıkıntısı doğru insana ulaşamamsı.sonunda ulaştı ve sorunu çözüld.ben erkuntun bu işi üstleneceğine inanıyorum.doğru kişiyi bulalım önce.

Çağrı link=topic=75453.msg890307#msg890307 date=1399993171' Alıntı:
Tam bir aptallık.Birçok parça sanayide üretiliyor o zaman traktörlerin her parçası için başka adamın peşine düşeceğiz biz.Sıkıntı illa ki çözülecektir ama şu iş zamanında allah sabır versin diyeyim tekrardan geçmiş olsun.
benim işim daha zor.vidadan dolayı bi arıza olsa bin uçağa fransanın ostimini bul ,oradan civata üreticisini bul,ha gitmeden tercüman bul (ben küfür edecem onlar anlamaycak çünkü) bi sürü iş.yine yerlilerde o sıkıntı yok

Gökhan ÖZKAN link=topic=75453.msg890304#msg890304 date=1399992984' Alıntı:
jandarmayı çağır rapor tuttur.o lazım olacak.kazanın resimlerini kaybetme.erkunt seve seve çözecek işini.kasko şirketini de ara durumu anlat.

Gökhan abi olayın resimleri var fakat arkadaki ekipmanı söküp eve getirdik. Sonra jantla beraber lastik bulduk emaneten. Motorda evde. Patlak lastikler jantla beraber serviste. Jandarma bu halde iken rapor tutar mı??

omeryucel link=topic=75453.msg890310#msg890310 date=1399993497' Alıntı:
Gökhan abi olayın resimleri var fakat arkadaki ekipmanı söküp eve getirdik. Sonra jantla beraber lastik bulduk emaneten. Motorda evde. Patlak lastikler jantla beraber serviste. Jandarma bu halde iken rapor tutar mı??
tutmaz.keşke tuttursaymışsın.çünkü sen kaza yaptın.neyse jandarmayla bi görüş yinede.belki kolaylık yaparlar.giderken şeker çay filanda götür.

Gökhan ÖZKAN link=topic=75453.msg890311#msg890311 date=1399993595' Alıntı:
tutmaz.keşke tuttursaymışsın.çünkü sen kaza yaptın.neyse jandarmayla bi görüş yinede.belki kolaylık yaparlar.giderken şeker çay filanda götür.

Abi aklımdaydı. Hatta toprak yolda traktörün geldiği izleri kazanın olduğu izleri bile koruyordum. Servis geldi hiç gereği yok fabrika garantiden karşılar bunu deyince kaldı.

öncelikle geçmiş olsun diğer konuya yazacaktım ama moralin bozulmasın diye yazmadım bu orta kol aksesuar sınıfına gireceği için fabrika üstlenmez diyecektim sen davanda sonuna kadar haklısın bende senin gibi bi erkuntzede idim sattım kurtuldum benimde pompa bozulmuş hesapta erkut devreden çıkıp delphi ile uğraştık sonunda ödedik. senin zararını büyük ihtimal kasko şirketi karşılayacaktır ancak oda kaza raporu isteyecektir.
Şimdi büyük bir ders çıkarıp sıfır erkunt 100 e 60 deseler 2008 mf 3085 de 60 deseler gider mf alırım, erkuntta özellik çok fakat kalite yok orta kol mevzuuda bu güzel deyip takmışlar bu traktör nasıl ekipman takar kaç kg taşır hesabını yapmadan

ben demiştim erkuntun bunu kabul etmeyecegini. pompada sorun olsa delphi ye mi başvurcam demiştin ya benim pompam arızalandı ama iki yıl doldugundan mecbur cepten karşıladık. yani anlayacağınız 3 yıl garanti hikaye.

ortakol firmasıda şimdi diyecekki bunlar kırılmaz daha önce hiç olmadı, kullanıcı hatasından dolayı zararınızı karşılayamayız derler. inşallah adamlar helal süt emmiş birileridir de zararınızı karşılarlar. avukat tutacaksında karşı tarafında avukatı var. ve kullanıcı hatasından dolayı firmamızın prestijini zedeliyor diye size tazminat davası bile açabilirler.

tabi bunlar en kötü ihtimaller inşallah 3-5 liralık bir zarar için iki firmada sizi üzmez.

Siteden Mehmet abinin DEUTZ ' u arızalı çıktı,1 2 hafta uğraştı koca traktörü değiştirdiler firma anlayışı budur.Demekki Mehmet abi DEUTZ değilde ERKUNT alsaymış o arızalı traktör elinde kalacakmış.
Arayın durumunuzu anlatın, halen kabul etmezlerse dava açıp gazete ilanı verdirin bence.

Tüketici mahkemesine taşı olayı olabildiğince delil topla öyle saçma cevap mı olur o parçayı takıyosan arkasında duracan.

Ha şöyle olur sen erkunttan alırsın paranı oda orta kolu üreten firmadan alır ama senin muhattabın erkunt.