traktörün camlarına film çektirmek ?

Geçen eniştem yan köylerın bırınde filmli bir john deere görmüş. bizde yapsak nasıl olur gibilerinden. Ben de forumda ilgili konu aradım ancak bulamayınca konu açmak istedim.

görsellikle işimiz yok işlevselliği hakkında kullananlardan yorum rica ediyorum.

Traktörler 3.085D klimasiz ve kudret 100 kudret piyasaya calısıyor silaj yapıyor. güneş altında sureklı . kendi aracımdada var ancak traktorde nasıl olur emın olamadık.

Merak ettiklerimiz
- Klimasız traktore cektırmenın faydası olur mu?
- filmli kabinde klima daha randumanlı calısır mı_
- görüş acısından onemlı derecede bir kayıp yasarmıyız?

Ynt: traktörün camlarına film çektirmek ?

Ben geçen akrabamızın tla90 traktörüne çektim çekerken şunu farkettim filmli cam güneşe karşı acayip ısınıyor şeffaf camda ısınma olmuyor.
Ama şuda var film günes ısıklarını emerek içeriye girmesini engelliyor normalde direk ışık içeride, klimanın performansı filmlide daha iyi olduğu söyleniyor ancak özellikle gece çalısmalarında görüş sıkıntısı yapıyor. .
Klimasız traktöre bence gerek yok daha çok ısınabilir

volkanuzel link=topic=75465.msg890534#msg890534 date=1400017765' Alıntı:
Ben geçen akrabamızın tla90 traktörüne çektim çekerken şunu farkettim filmli cam güneşe karşı acayip ısınıyor şeffaf camda ısınma olmuyor.
Ama şuda var film günes ısıklarını emerek içeriye girmesini engelliyor normalde direk ışık içeride, klimanın performansı filmlide daha iyi olduğu söyleniyor ancak özellikle gece çalısmalarında görüş sıkıntısı yapıyor. .
Klimasız traktöre bence gerek yok daha çok ısınabilir

bizim yerimize cam ısınsa daha iyi değilmi:)

gece çalışmasında çok azda olsa sıkıntı var ama yazın kılima için süper en sıcak günde bile ls 70 ile kademe 1 de kılima içeriyi resmen buz ediyor.. direk güneş vurmadığı için kollarda falan yanma olmuyor.

volkanuzel link=topic=75465.msg890541#msg890541 date=1400018594' Alıntı:
benim çevremde bikaç flimli traktör var ama adamlar senede 20gün anca kullanıyolar onun için çelişkiliyim :)
Kudrette hangi makinayı kullanıyosunuz bizde alcaz da :)
fimaks iki sıralı
398 tek cekere dıye aldılar kudretı alınca ona kaldı:D

volkanuzel link=topic=75465.msg890547#msg890547 date=1400019249' Alıntı:
398 degisik bi canavar :) kudret nasıl verimlimi ki slajda
daha 50 saatte bu sezon görecegız bakalım:D 398 le tek sıralı celmak ile 6 sene iş yaptı onun kadar gıden tek sıralıda buralarda gormedım bi 3085 phantom vardı o gıdıyordu klıma acık tek duman atmadan ama 98 kadar serı degıldı.

kolları kancalı yaptık 98in 8cıkıs yaptık sonra erkunt geldı işler değişti. aslında eniştem 285 bakıyodu 398in yanına ama erkuntcular kanına gırmıs:D