Yeni İrtem Pnomatik (Havalı) Mibzer

2014 Model
İrtem Pnomatik (Havalı) Mibzeri aldık ve kısa bir süre önce Ayçiçeklerini bununla ektik.
ilk seferinde bazı yerler biraz derine kaçmış galiba...
Arkasında 4 ' lü tohum kutusu olanlardan.
Fiyatı: 12.000 TL.
Göngör Marka vardı Pnomatik Mibzer Eski. onu verdik 4.000 ' e saydılar. üstüne de 8.000 vercez.
:D

Ynt: Yeni İrtem Pnomatik (Havalı) Mibzer

hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. bende geçen yıl KURT marka almıştım onu önermişlerdi daha dayanıklı ve sağlam diye iyikide almışım çok memnunum aktarmalı sistem olunca sök tak olmuyor dişlilerde birde derinlik ayarlarını istediğin şekilde yapmak kullanışlı. ben geçen yıl peşin 10 bin liraya almıştım KURT ' tan...

http://www.kurttarim.com/pnomatik.html

İrtem ' in hertürlü zirai aletleri de yurtiçi yurtdışı nam yapmıştır bunu kimse inkar edemez tabiikide. fiyat daha uygun du Kurt ' ta ozaman. geçen yılda 12 bin çekmişlerdi demekki buyılda aynı fiyata satıyorlar.

Hayırlı olsun mart başında bizde İrtem için sipariş vermiştik fakat bikaç aksilik sonucu şakalak aldık. çevremizde irtem kullanan görmedim ama siteden takip ettiğim kadarıyla kaliteli ve sağlam mibzer üretiyorlar ;)

Barış UZEL link=topic=75533.msg891272#msg891272 date=1400271231' Alıntı:
Hayırlı olsun mart başında bizde İrtem için sipariş vermiştik fakat bikaç aksilik sonucu şakalak aldık. çevremizde irtem kullanan görmedim ama siteden takip ettiğim kadarıyla kaliteli ve sağlam mibzer üretiyorlar ;)
şakalak almakta doğru karar vermişziniz Barış, bende bugün hibe destekli şakalak yazıldım.

BARTU link=topic=75533.msg891273#msg891273 date=1400271461' Alıntı:
şakalak almakta doğru karar vermişziniz Barış, bende bugün hibe destekli şakalak yazıldım.

Mustafa abi bizimkilere diskli aldıramadım ilaa balta olacak dediler bide mibzer 960 kg küçük traktörün önünü kaldırıyo tek sıkıntı şu an için ağırlık konusu. İnşallah hibe desteği çıkarda sende alırsın abi ;)

hayırlı olsun keşke destekli gaspardo ya yazılsaymışsınız biraz daha para verip daha iyi bir makina alırmışsınız destekten çıkarsa

Barış UZEL link=topic=75533.msg891290#msg891290 date=1400273523' Alıntı:
Mustafa abi bizimkilere diskli aldıramadım ilaa balta olacak dediler bide mibzer 960 kg küçük traktörün önünü kaldırıyo tek sıkıntı şu an için ağırlık konusu. İnşallah hibe desteği çıkarda sende alırsın abi ;)
960kg ise yine hafifmiş
benim mibzer 1250kg yazıyor üzerinde eger dogruysa markası gmg(güngör) 4 sıralı baltalı

YAVUZ_13 link=topic=75533.msg891293#msg891293 date=1400273891' Alıntı:
hayırlı olsun keşke destekli gaspardo ya yazılsaymışsınız biraz daha para verip daha iyi bir makina alırmışsınız destekten çıkarsa
960kg ise yine hafifmiş
benim mibzer 1250kg yazıyor üzerinde eger dogruysa markası gmg(güngör) 4 sıralı baltalı
Yavuz ithal makinelere puan vermiyorlar, o yüden ithal makineye destek çıkma şansı yok.
Barış UZEL link=topic=75533.msg891290#msg891290 date=1400273523' Alıntı:
bende balta ayak yazıldım Barış, bizim topraklarda diskli iş yapmıyor, eğer bu makine çıkarsa bende Same ye kullanamayacağım sanırım.

BARTU link=topic=75533.msg891294#msg891294 date=1400274272' Alıntı:
Yavuz ithal makinelere puan vermiyorlar, o yüden ithal makineye destek çıkma şansı yok.

demokraside çare tükenmez abi
sistemde açıklar var
hemen anlatayım
şimdi diyelimki destekle bir ekipman alacaksın kurallar nitelik teknik özellik kalite ve fiyat olarak devletin belirledigi sınırlardan aşagı olamaz bunu yazalım bir köşeye
şimdi diyelim x marka 10binliralık mibzere yazıldın ve destek çıktı
fakat sonradan düşündün ki bu mibzer senin işini görmez hemen iltarımda bu işle ilgilenen personelle görüşüyorsun ve derdini anlatıyorsun
adam şunu diyorsun ben 10binlik mibzere yazıldım fakat sonradan ögrendimki bu mibzer benim işimi görmez buyüzden z marka 15binlik mibzeri alsam olurmu diyorsun
cevap hazır
evet olur diyorfakat biz 10binin 5binini destek veririz dogal olarak sen 15binlik alırsan kalanını cebinden ödersin 5bin destek sabit kalır

birde oldu ki iltarım bu teklifi kabul etmedi
ozaman iş çiftçi ve bayi arasında biter
o nasıl olur dersen
bayi yazıldıgın mibzeri sana verir
iltarım personeli eve gelip makinayı inceler
sonra gidip istedign mibzerle degiştirirsin fiyat farkını cebinden vermek kaydıyla

bir de en son seçenek var
ithal mibzere yazılırsın çıkarsada çıkmazsada şansına birde torpil olayları var malum oda pek makbul birşey degil onu tavsiye etmem

YAVUZ_13 link=topic=75533.msg891293#msg891293 date=1400273891' Alıntı:
960kg ise yine hafifmiş

Gübresiz 6 üniteli 4 metre şaseli 960 kg geliyor. Eğer gübreli olsa dediğin gibi 1200 lerde bişey olurdu abi belkide geçerdi :)

BARTU link=topic=75533.msg891294#msg891294 date=1400274272' Alıntı:
Yavuz ithal makinelere puan vermiyorlar, o yüden ithal makineye destek çıkma şansı yok.bende balta ayak yazıldım Barış, bizim topraklarda diskli iş yapmıyor, eğer bu makine çıkarsa bende Same ye kullanamayacağım sanırım.

Mustafa abi 2 gündür ektiğim yerlerde baltalı bile bazen iş yapmıyodu toprağın 2 cm üstü kuru, altı sakız gibi çamur. Baltanın açtığı çizgiyi geri kapatmadığı yerler var. Diskli böyle yerde iş yapmaz gibi. Pancarları 60 hp tek çeker tümosan ile ektim ön lastiklere su doldurduk ama düz arazide bile ayağımı biraz sert çeksem hemen önü kalkıyordu. 2 gün önce dağlık bi arazide ekim yaptım LS plus 90 c nin ön tekerlerini yerden kestim bu mibzerle :D