Ot Biçme Fiyatları

Arkadaşlar bölgemizdeki ot biçme dekar fiyatlarını yazalım.

Fiyat verirken sıkmalı, tamburlu yada zipkalı (çift hareketli) gibi makina türünü de yazarsak güzel olur. Karışmaz.

Ynt: Ot Biçme Fiyatları

Benim tanıdığım birisi zıpkalı dan tamburlu çayır biçmeye geçti, makinanın yarısından fazlasını sezonda çıkardı, 15 TL/Dönüm olarak biçti, iş çıkarsa ben 10-12 den biçmeyi düşünüyorum ama zıpkalı lar rağbet görmüyor artık tamburlu makineler çok popüler oldu şuan.

Bizde herşeyde olduğu gibi fiyatlar bunda da yüksek.

Sıkmalı 35 tl/dekar
Zipkalı yok gibi, araziler taşlı.
Tambur ise piyasa genel olarak 20-25 tl/dekar.

Biz 20 ' ye biçiyoruz. 50 dekar üstü 15 lira.

Çevirme konusu sorun bizde de. Net piyasası yok. 10 ' a çeviren de var. 25 ' e çeviren de.

sıkmalı makineyle tambur arasında daglar kadar fark var sıkmalı motora külfet ama biçilen mahsül iki yada üç gün içinde balya olur tambur ise en az sekiz gün iş kaybı balya kaybı demek sıkmalı tamburum var benim piyasaya sadece bu sene gittim oda yirmiden aşagı almam çünkü bu yagmurlu havalarda adam 3 günde balya yaptı adam dua ediyor kac para istersen veriyim diyor tambur olsa yonca cürür ve atardı

Valla sizin fiyatlar çok çok ilginç.

8 lira sıkmalı diyor Hacı. Bizde 35.

Arkadaşlar mazot 5 liraya dayandı. Bu fiyatlara nasıl yapılabiliyor aklım almıyor.

2 tane köy, 2 tane çiftlikle anlaştık şu an. Tüm işçilikler bize ait. Dekara 25-30 arası balya çıkar.

Fiyatlar aşağıda:

Biçim 20
Çevirme 10 (4 ' lü 10 ' lü akrobat yada helikopter farketmiyor)
Bağlama 1.7
Taşıma 1.50 (indir-bindir ve nakliye dahil balya başı)

Ha bizdeki fark dü yerimiz yok. Arazilerin tamamı tehlikeli. Ot da çok yoğun bu yıl. Dekara 25 balya gibi düşüyor.

Bizde dönüm 2500 m2 20 tl ye biçiliyor yani dekarı 8 tl ye geliyor öyle silindirin biçtiğini 2-3 günde degil 4-5 günden önce bağlayamıyoruz,burada biçilen alan çok sürümden kazanıyorlar.