SÜNE İLACI ATAN VARMI .

Arkadaşlar bugün tekirdağ / çerkezköydeki buğdayları dolaştım . fakat süne olduğunu gördüm . şu anda ilaç atıma müsade etmediklerini söyledi babam .ne zaman atılacağını biz size bildireceğiz demişler . ziraatçılar daha yavru olmadığından dolayı atmaya müsade etmediklerini söyldi .bölgenizde bu konu ile ilgili bir gelişme varmı . bölgesel olarak ilaç atılan yerler varmı .bilgi verirseniz memnun oluruz . iyi akşamlar .

Ynt: SÜNE İLACI ATAN VARMI .

YENİCİ Ayberk link=topic=75569.msg891660#msg891660 date=1400393395' Alıntı:
Bizim buralarda bir kıpırtı yok haber bekliyoruz... Güzelim buğdaylara kıyıp nasıl girip atıcaz oda işin başka kısmı tabi..
Gecen sene bende kıymayim dedim. Ama keske kiysaymisim dedim satarken buğdayı.

YENİCİ Ayberk link=topic=75569.msg891660#msg891660 date=1400393395' Alıntı:
Bizim buralarda bir kıpırtı yok haber bekliyoruz... Güzelim buğdaylara kıyıp nasıl girip atıcaz oda işin başka kısmı tabi..

Kendim için yazıyorum benim için ise sorun yok çünkü aynı izden üreleri,nitratı, ot ilacını, kök ,pas ilaçlarınıda attım. şimdi yine aynı izi takip edip işi kolaylaştırırım.

Bugün ilçe tarımdakilerle konuştum. Duyuru yapmadık ama 25 Mayıs ' tan itibaren atılabilir dendi. Ben ilacı aldım, beklemedeyim.

Bir de ilaç bayi 30 gün etkili bir ilaçtan bahsetti. Diğerleri gibi anlık etkili değil, ilaç atıldığı tarihten itibaren 30 gün boyunca net tesiri sürüyormuş. Fiyat, standar ilacın 8 katı kadardı. Hiç yeltenmedim :D

Adını sormuştum ama unuttum. Bilen, kullanan var mı?

Bizim burada yapılan sayımlarda ilaç atılacak kadar sayının yüksek olmadığı söylenmişti en son. Atmamak daha ekonomik olarak açıklıyorlar İlçe Tarım yetkilileri bu durumu.