Zetor 7441/Tüm Testleri Geçti-Satıldı/BAYBURT

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Dünkü başarılı 5-10 pulluk denemesinden sonra..

pulluğun sahibi ve büyükçe bi çiftlik sahibi yarın gel bide tanker testi yapalım geçecek mi dedi..

sabah damladık.. önce tankeri geçtik, sonra da alabora testini ve 7441 yeni sahibini buldu.. hayrını görsün..

tankeri çeksin alacam demişti seri 4-5 ile tarlaya vardık.. takribi 20 ton..

videolar yolda..

Ynt: Zetor 7441/Tüm Testleri Geçti-Satıldı/BAYBURT

4-11 pulluk çok küçük kaldı seri 3-4 çekti

5-10 bulduk yine seri 3 çekti

şimdi 5-14 takacaktık.. artık yeni sahibi denesin, hayrını görsün..

zaten bu tankeri dolu tarlaya götürsün yeter alacam demişti.. seri 4-5 ile tarlaya vardık.. en son bide şu alaborayı/kuyruk milini göreyim dedi.. onu da uçurdu.. bi ara seri 5 ile bikaç sıra gitti, paylaşcam.. en son HİÇ sürülmemiş tarlaya soktu alaborayı yine aynen devam..

işin zor, yolun bozuk, yükün-ekipmanın ağırsa, torunuma yadigar motor bırakcam diyosan motorun Zetor olsun :)

evet siftah.. tüm çaylar bizden bugün.. normalde kiralamıştık bugün alıp dönecektik..

sevinç/hüzün karışımı bi duygu var.. tüm samimiyetimle tarlam/toprağım olsun 10 bin tl de fazlasını verselerde dönüp bakmazdım.. bu motorun tadına doyum olmaz..

hatta çekiş olarak diğer Zetor 90 ' lıktan da hoşuma gidiyodu.. bu 30 km ağır seri ne takarsan çekiyo, ne takarsan duymuyo.. her binen deneyen 'bu ne malı, üzerinde ne motoru var' diyo..

Zetorun gittiği köy ta 1940-50 ' lerde motorla tanışmış bi yer.. toprak/arazi olarak Bayburt ' ta İLK 3 ' ün içinde.. çiftlikte burda İLK 5 ' in içinde kabaca...

kıymetini bilmeyecek, ekipmanı olmayan, garajda yatıracak, küçük römork-tanker-pulluk takacak biri 3-5 daha fazla verse ona değil bu çiftliğe verirdim..

aslında alan haklı.. motor vitrinde değil tarlada satılır.. ne dediysek Zetor 1 fazlasını yaptı, ona da helal :) harbiden bi yanım garip bi şekilde hüzün.. özliyecem kızıl mandayı..

adamları tebrik ettim, pazarlıkta da son sözü onlar söyledi, uzatmadım.. hayrını görsün.. HİÇ duymadıkları görmedikleri bi motoru 2 günde test edip aldılar, layıkını buldu.. uzaktan da olsa 7441 ' i takip etcem inşallah..

tarlaya varış, tanker boşalırken..

videolardaki yorumlara konuşmalar dikkat..

https://www.facebook.com/photo.php?v=1496008970615069&set=vb.100006179410608&type=2&theater

ordan da kuruyunca yükleyip tarlaya çekiyorlar 1-2 bin dekar ekip biçiyorlar..

sürekli tarlaya çekmek zamanlama ve mevsim açısından denk gelmiyo.. bide 15 tonluk Fimaks katı gübre dağıtmaları var.. Çiftlikte Mastaş kazıcı-yükleyici, kamyon vs bile var..

Zetor tam yerini buldu büronun önünde yatmaktan sıkılıyordu.. öbür motorlarda ekibe yeni katılan Zetorla biraz kurtuldu :)

Hisarlar 230 alabora testi-1.. başlangıç..

https://www.facebook.com/photo.php?v=1496015280614438&set=vb.100006179410608&type=2&theater[/url

alabora tarlada..

içlerindeki en çılgın sürücü.. özellikle zorlasın diye.. seri 5 şaka değil :)

[url=https://www.facebook.com/photo.php?v=1496016830614283&set=vb.100006179410608&type=2&theater]https://www.facebook.com/photo.php?v=1496016830614283&set=vb.100006179410608&type=2&theater

Bu traktör yeni kasa ve orjinal kabin olmak üzere tam ideal traktör, bayilik bekliyorum ben senden Umut abi, distribütör işe başlasın bayiliğin tadını çıkar, bırak kepçeyi katoyu :) Bunu alacağını tahmin etmiştim de satacağını etmemiştim :)

35/40 tl gibi gitti yarısı peşin yarısı 2 ay vade.. 75 litre depo tam dolu.. özel yaptırdığımız uzun çekiyi de verecem o tankerin hakkından o fazlasıyla gelir.. 2 kişi zor kaldırıyo..

arka jant göbeklerini de gelip alacaklar.. aküyü yenilemiştim.. şalterde koyduk.. tek eksiği havanın çıkışları 3 kuruşluk iş, parçayı bekliyoz..

çok sağol kardeşim.. inan temiz 60-70 bg Zetor marka/model ayrımı olmadan 100 ' lük motorlardan pek geri kalmıyo.. bayilik için görüşmeler sürüyo.. olsun olmasın sadece Zetor 2. el alım/satımı/takası yapacaz zaten inşallah..

işin kötü tarafı öbür ilçeye 5/14 deneme sözü vermiş olduk.. olmazsa 90 ' lıkla yaparız artık..

evet tarlada satılıyo.. 1-2 aydır hayvan pazarında '5 kulağı seri ile çekmezse hediye edecez' dedik durduk.. sabahdan öğleye bi Allah ' ın kulu çıkmadı.. bundan sonra direk tarlaya gidecez :)

UÖZKAN.77 link=topic=75578.msg891779#msg891779 date=1400443999' Alıntı:
işin kötü tarafı öbür ilçeye 5/14 deneme sözü vermiş olduk.. olmazsa 90 ' lıkla yaparız artık..

evet tarlada satılıyo.. 1-2 aydır hayvan pazarında '5 kulağı seri ile çekmezse hediye edecez' dedik durduk.. sabahdan öğleye bi Allah ' ın kulu çıkmadı.. bundan sonra direk tarlaya gidecez :)
umut iyide 5/14 no 72 hp ' ye fazla gelir..
Söz vermeseydin keşke hemde seri ile Çekerse zetor olur imparator..