alabora mi? mixer mi?

Ynt: alabora mi? mixer mi?

bana geçen sene hibeli alabora çıktı hisarlar aldım gündöndü yerlerini 1 sefer çekip direk ektim alabora sap-ayçiçeği sapı -pancar tarlasının pisliğini iyi karıştırıp toprağın üstünü halı gibi yapıyo.ama mazota acımazsan ufak vitesle birazda fazla devirli kullanınca temizliyo.alabora çıkmasaydı gobleyle yerleri temizlemeye çok uğraşırdım.sen alabora al anızda- ayçiçeğinde -pancarda güzel iş yapıyo.

ramazanpullu link=topic=75626.msg892340#msg892340 date=1400611892' Alıntı:
Barış pancar için mikser iyi olur zaten mikseri mısır ekenler tercih ediyor mısır havuç pancar bu tür bitkiler kök gelişmesi yönünden mikser daha iyi tahmin ediyorum
Zaten mühendisler bile mikserin toprağı yormadığını söylüyorlar tohum yatağı hazırlamada kesek li değilse tarla pancarada olur
Abi mibzere göre mikser alırsak bizim traktöre büyük gelir. Alabora ile sıkıntı olmaz ama pancar için uygun olur mu onu tam bilmiyorum :(

aslan26 link=topic=75626.msg892343#msg892343 date=1400612117' Alıntı:
Azim ͵ yüksan veya altınörs firmalarının kuyruk mili çıkislı alaboraları vardı.Netten onlarada bak.Ben gecen sene Eskisehir fuarında altınorsun havalı makina ile kombine olmus alaborasini gormustum.

Nette biraz baktım ama açıklayıcı bilgi yok gibi. Konya fuarında detaylı bi inceleme yaparım artık

Fabrikalarıyla görüşürseniz mikseri havuç tarlaları gibi çok sert tarlalara öneriyorlar haricinde miksere ihtiyaç olmadıgı alaboranın daha iyi oldugunu söylüyorlar

NAİL KIZIL link=topic=75626.msg893468#msg893468 date=1400947262' Alıntı:
Allah utandırmasın 3 m mixer için proforma fatura aldık inş tümosanı öttürmez :D
http://www.ozduman.com/Product-mdr-54.aspx
bide fiyatı 18 bin çok geldi bana buna muadil diğer markaların fiyatı nedir aceba pahalımı aldık :S
Büyük Almışsınız Le Nail, Tümoyu Zorlayabilir :) Hayırlı Olsun Diyelim...

Biz bu sene aldık alabora300 ü herhangi bi şikayetimiz yok.Ama mikserler yatay bıçklıların çalıştığı şartlarda çalışamaz.Otlu yerde güzel iş yapmaz.Direk anıza sürüm yapıyoruz biz ve Alabora gerçekten derin işliyor yeri.