Sürekli dönen kuyruk mili hakkında 3.085

merhabalar

3.085 in kuyruk mılı calıstıgında donmeye baslıyor. elle tutttugunda duruyor. malzeme taktıgımızdada duruyor ama bosta donuyor. sıkıntı olur mu? göruslerınızı beklıyorum.
havalı mıbzer ve tamburlu cayır bıcme bagladım. bı sıkıntı yok ekıpmanı dondurmuyor ancak kolu salmadan donmesı dusundurdu acıkcası.

Ynt: Sürekli dönen kuyruk mili hakkında 3.085

aslan26 link=topic=75635.msg892414#msg892414 date=1400623630' Alıntı:
Kuyruk mili levyesi bagimsız konumundaysa çalıştığında döner.Levyeyi başka konuma alın veya ortadaki n yazan konuma getirip deneyin.
üstad zaten 2 konum var baska konum yok bıldıgım kadarıyla bırınde duruyo bırınde hareket alıyor. durması gereken konumda ıken donmesınınden bahsedıyorum. notur durumda ıken donmemesı gerek değil mi

emrekaptan59 link=topic=75635.msg892415#msg892415 date=1400623812' Alıntı:
üstad zaten 2 konum var baska konum yok bıldıgım kadarıyla bırınde duruyo bırınde hareket alıyor. durması gereken konumda ıken donmesınınden bahsedıyorum. notur durumda ıken donmemesı gerek değil mi
N konumundayken dönmemesi gerek hatta N konumuna çalışırken aldıgında aninda kuyruk milini durdurur.

aslan26 link=topic=75635.msg892416#msg892416 date=1400624048' Alıntı:
N konumundayken dönmemesi gerek hatta N konumuna çalışırken aldıgında aninda kuyruk milini durdurur.

cok hızlı donmuyor zaten ama donuyor sonucta. ayrıca kuyruk mılı saatıde n konumunda sıfır gosterıyor. dıger konuma gelınce devrı gosterıyor.
yarın bı ustayı arıycam bakalım ne dıyecek muhafazayı sokunce farkettım bende

emrekaptan59 link=topic=75635.msg892417#msg892417 date=1400624497' Alıntı:
cok hızlı donmuyor zaten ama donuyor sonucta. ayrıca kuyruk mılı saatıde n konumunda sıfır gosterıyor. dıger konuma gelınce devrı gosterıyor.
yarın bı ustayı arıycam bakalım ne dıyecek muhafazayı sokunce farkettım bende
N konumunda deviri sıfır göstetmesi normal çünkü kuyruk mili duruyor.Mf lerin kuyruk mili boşta dönmez bir sorun olabilir.

sorun olacağını sanmıyorum çünkü dayimlarda 285 var onunda kuyruk mili dediğiniz gibi boş dönüyor tutunca duruyor senelerdir bir sorun çıkarmadı gine de sorun siz ama önemli bişey değil o

delihan link=topic=75635.msg892422#msg892422 date=1400625175' Alıntı:
sorun olacağını sanmıyorum çünkü dayimlarda 285 var onunda kuyruk mili dediğiniz gibi boş dönüyor tutunca duruyor senelerdir bir sorun çıkarmadı gine de sorun siz ama önemli bişey değil o
bana da oyle gelıyor da traktoru alalı 2 hafta oldu kıllanıyor insan:D

MF lerde IPTO diye bilinen debriyaj ' dan bağımsız olarak kullanılabilen kuyruk mili sisteminin kronik bir rahatsızlığıdır bu , özellikle traktör soğukken daha çok yapar.

Sıkıntı yaratacak bir durum değil mf nin bağımsız kuyruk milli modellerinin genel rahatsızlığı kuyruk mili veya motor fazla saat yapınca orada onu durduran balatanin bitmesinden kaynaklı mesela benim 8 bin saatteki mf boştayken dönüyordu ama 3 bin saatteki mf de tık yok

arkadaşım bu bizim 2 erkunt 70 dede vardı zf şanzuman servise sordum ben o zaman için kuyruk milini 540 540e konumundaken boşta tutacaksın kuyruk milini donmesini saglayan koluda kuyruk mili açıkken donen konuma getireceksin oyle kullanacaksın o hafif doner bi sıkıntı olmaz elle tut tutulur bi sıkıntı olmaz dedi yani o hafif kaçırır ondan doner ama gucu olmaz dedi kuyruk milini durmasını saglayacak sekilde kolunu kaldırırsan o zaman donmez ama o zamanda motorun kuyruk mili balatası erken biter dedi servis. yani donmesinde bi sıkıntı yok boşta.

Emre 286g u alınca bizde aynı bocalamayı yaşadık iki kademe sanıyorduk burada konuyu açınca nail abinin fotoğraflı anlatımıyla işi çözdük tekerleğin hareketiyle dönen ve bir de sadece motorun hareketsiz halinde çalışan iki kademesi var ortası ise boş kademe zaten biz onu fark etmemişiz sanırım sende de aynısı oldu