Yolu Trafiğe Kapattılar

Ynt: Yolu Trafiğe Kapattılar

Bence faturalarini odeyip odememeleri tamamen ayri ve buyuk bir sorun. Bunca belirsizligin oldugu bir iste, insanlari bir de rastgele elektrik kesintileri ile ugrastirmak kabul edilemez. Bu iste bir gunun bile ne kadar onemli oldugunu icindeki herkes anliyordur zaten.

cem.ispir link=topic=75647.msg892804#msg892804 date=1400764282' Alıntı:
Bence faturalarini odeyip odememeleri tamamen ayri ve buyuk bir sorun. Bunca belirsizligin oldugu bir iste, insanlari bir de rastgele elektrik kesintileri ile ugrastirmak kabul edilemez. Bu iste bir gunun bile ne kadar onemli oldugunu icindeki herkes anliyordur zaten.

% 87 ' si kayıp kaçak ve faturası ödenmeyen yere kimse hizmetbeklemesin

Devlet hizmet ve iş olanağı sağlamadığı için kaçak kullanıyorlar gibi düşünmekte var.Karşılaştırırken kendi şartlarımızı ve onların şartlarını göz önünde bulunduralım.İnsanlar fakir ve olmayan paraları ile fatura ödeyemezler değil mi?Devletin bölgeyi geri bırakıp sonra sen faturanı ödemediysen sana elektrik yok deme hakkı yok.Devlet aşiret ağalarına değil halka yardımcı olmalı halka düşman olmamalı.

Anıl Tiraki link=topic=75647.msg892834#msg892834 date=1400773278' Alıntı:
Devlet hizmet ve iş olanağı sağlamadığı için kaçak kullanıyorlar gibi düşünmekte var.Karşılaştırırken kendi şartlarımızı ve onların şartlarını göz önünde bulunduralım.İnsanlar fakir ve olmayan paraları ile fatura ödeyemezler değil mi?Devletin bölgeyi geri bırakıp sonra sen faturanı ödemediysen sana elektrik yok deme hakkı yok.Devlet aşiret ağalarına değil halka yardımcı olmalı halka düşman olmamalı.
Mükemmel bir tespit keşke herkes böyle düşünebilseydi bir sorunun temelini anlayabilmek için empati kurmak şart yanlış anlamayın beni adamın 220 dönüm sulu arazisi var sondaj kuyusuyla suluyor sondajın günlük yaktığı elektrik tam olarak 1 milyar bu adam 3 ay boyunca pamuk sulayacak 3 ayda 90 milyar elektrik faturası gelecek hepimiz çiftçiyiz soruyorum bu adam pamuktan 90 milyar kazanabilecek mi?

Urfa Tarafından Bizim Oralara Çalışmaya Çok Kişi Gelir... Tanıdığım Çoğu Kişiye Sordum Bu Zamana Kadar...
Hep Biz Kaçak Kullanırız Elektriği Dediler, E Kaçak Kullanmayanlar Dedim, Onlar da Ya Saatle Oynarlar Ya da Faturayı Ödemezler Diye Bir Cevap Aldım...
Niye Ödemiyorsunuz Dediğimde de Cevap umutyolculuk Nickli Abimizin Dediği Gibi, Masraf Arttığı İçin Para Kazanamıyoruz ' du...

E Devlet Sizin Oralara % BilmemKaç İndirim Uyguluyor, Zaten Düşük Miktarlardan Kullanıyorsunuz Elektriği, O Halde de Ödemiyorsunuz, Biz de Burada Fatura 1 Gün Gecikse Faiz Biniyor, Daha Fazla Ödemezsen Mühür Vuruluyor, Kapatılıyor O Yüzden Biz Sizin Gibi Yapmadan Mecbur Ödüyoruz Bu Kul Hakkına Girmiyormu Diyorum, Ses Yok...

Benim Elektrik Saatlerimin Başına Gelmiş Hemen 2 Dk ' da Çevireyim mi Kaçağa Diyolar :)
Onlar Ödemeyip Elektrikleri Kapatılsa, Mühürlense Bile Açabiliyorlar Kendileri...

Sonra da Yolu Trafiğe Kapatıyorlar... Ben Açıkçası Burada Normal Elektriğini Tüketip Faturasını Ödeyenler Dışındaki Kişilerin Bu Eylemlerini Doğru Bulmuyorum...

umutyolculuk link=topic=75647.msg892839#msg892839 date=1400774985' Alıntı:
Mükemmel bir tespit keşke herkes böyle düşünebilseydi bir sorunun temelini anlayabilmek için empati kurmak şart yanlış anlamayın beni adamın 220 dönüm sulu arazisi var sondaj kuyusuyla suluyor sondajın günlük yaktığı elektrik tam olarak 1 milyar bu adam 3 ay boyunca pamuk sulayacak 3 ayda 90 milyar elektrik faturası gelecek hepimiz çiftçiyiz soruyorum bu adam pamuktan 90 milyar kazanabilecek mi?

empati kuralımda
sizin orda günde 1 milyar liralık elektirik yakıyorda başka şehrilerdeki çiftçiler yarısı kadar mı elektirik yakıyor yada size 1 milyara veriyorda konyadaki çiftçiye 500e mi veriyor bu konudada siz empati kurun bence :)

aşagı yukarı her şehirde çiftçilerin su sorunu var elektirik veya su parsı veya mazot parası vs ama bu sorun var illaki
ben dekarını 80 liraya suluyorum tarlamı su tarlanın yanındaki kanaldan akıp gidiyor elektirik vs derdide yok bizim suçumuz ne dereden sulasam aynı para

sorunun özü şu ki başta güneydogu olmak üzere dogu ve güneydogu anadolu bölgelerinde insanlar elektirige para vermiyor hatta birçok şeye para vermiyor
suyunu elektirkle kaynatıyor dogalgaz tüp vs derdi yok
fırınını elektirikle çalıştırıyor ocagını elektirikle çalıştırıyor
dogalgaza tüpe niye para versin
sobayı elektirikle çalıştırıyor odun kömür derdi yok tak fişe yansın elektirikli soba
her evde son sistem klima nasılsa elektirk bedava
saymakla bitmez

ondan sonrada devlet bize bakmıyor desinler
hatta sıkışınca daga çıkarız desinler
hayat bunlara güzel

Anıl Tiraki link=topic=75647.msg892834#msg892834 date=1400773278' Alıntı:

aşiret ağaları konusunda sana sana katılıyorum da google amcaya girince oradaki yolları buralarda daha görmedim. Vergi mükellefi biri olarakta vergiyi , faturaları buralardan toplayıpta oralara o yolların yapılması benimde canımı acıtmıyor değil hani. Buralarda çok mu rahatız sanki ? neredeyse nefes alıyoruz diye vergi alacak devlet baba bizlerden. iş konusuna gelince etrafına bir bakınırmısın yerli hali vakti yerinde olanlardan daha fazlası doğu ve güney doğu kökenli . O yöre halkından hiç mi kafası çalışan yok yoksa sırtını devlet babaya dayadığı için çalışmak demeyeyimde (tabirim yanlışsa özür dilerim) din kalpazanlığı işine mi geliyor acaba. ?
Hepimiz herşeyi devlet babamızdan beklemek yanlış gibime geliyor. İlk önce bizler kendimize bir çeki düzen vermemiz gerektiği inancındayım.

umutyolculuk link=topic=75647.msg892839#msg892839 date=1400774985' Alıntı:
1 kuyumu günlük 1 milyar lık elektrik yakıyor kaç bg dalgıç veya dinamolar kaç amper çekiyor

YAVUZ_13 link=topic=75647.msg892855#msg892855 date=1400778846' Alıntı:
empati kuralımda
sizin orda günde 1 milyar liralık elektirik yakıyorda başka şehrilerdeki çiftçiler yarısı kadar mı elektirik yakıyor yada size 1 milyara veriyorda konyadaki çiftçiye 500e mi veriyor bu konudada siz empati kurun bence :)

aşagı yukarı her şehirde çiftçilerin su sorunu var elektirik veya su parsı veya mazot parası vs ama bu sorun var illaki
ben dekarını 80 liraya suluyorum tarlamı su tarlanın yanındaki kanaldan akıp gidiyor elektirik vs derdide yok bizim suçumuz ne dereden sulasam aynı para

sorunun özü şu ki başta güneydogu olmak üzere dogu ve güneydogu anadolu bölgelerinde insanlar elektirige para vermiyor hatta birçok şeye para vermiyor
suyunu elektirkle kaynatıyor dogalgaz tüp vs derdi yok
fırınını elektirikle çalıştırıyor ocagını elektirikle çalıştırıyor
dogalgaza tüpe niye para versin
sobayı elektirikle çalıştırıyor odun kömür derdi yok tak fişe yansın elektirikli soba
her evde son sistem klima nasılsa elektirk bedava
saymakla bitmez

ondan sonrada devlet bize bakmıyor desinler
hatta sıkışınca daga çıkarız desinler
hayat bunlara güzel
Şimdi bişey diycem iş siyasi boyuta gidip tartışma çıkacak bu güzelim forumun havasını bozmaya ikimizinde hakkı yok saygılar

umutyolculuk link=topic=75647.msg892882#msg892882 date=1400782921' Alıntı:
Şimdi bişey diycem iş siyasi boyuta gidip tartışma çıkacak bu güzelim forumun havasını bozmaya ikimizinde hakkı yok saygılar

siyaset yapmaya yada kişilere hakaret etmeye gerek yok burdaolanları konuşuyoruz kaldıki neden böyle tepki verdinizki
bu yukarıya yazdıklarım olan yaşanan şeyler bizzat kendi agzıyla anlattı birkaç kişi ki bende burda bunları söyleyebiliyorum
bu yazdıklarımı siz yapmıyorsanız gocunup gücenip kızmanıza gerek yok ben yapmıyorum gönlüm rahat
empati kruun demiştiniz ya işte empati kuralım

Bu sene iç Anadolu ' da aşırı kuraklık oldu ve elektrik parasından dolayı çoğu kişi 2 su verdi ekinler su istiyor adamlar su vermiyor artık yeter para yok diyorlar örnek yan köyde 150 metreden 25 tabanca su var insanlar isyan ediyor para kalmadı ekinler kötü kaçak kullanmak şart :)

Ben nedense hic konyadan yada trakyadan dogu ve guneydoguya tarim iscisi gittigini gormedim..Halbuki elektrik bedava,mazot kacak haliyle daha ucuz..cok daha genis ve bereketli topraklari var ama nedense bizim tuz golu kiyisindaki tarlalarimiza gelen tarim iscilerinin hepsi oradan..

şadan aysul link=topic=75647.msg892895#msg892895 date=1400785015' Alıntı:
Bu sene iç Anadolu ' da aşırı kuraklık oldu ve elektrik parasından dolayı çoğu kişi 2 su verdi ekinler su istiyor adamlar su vermiyor artık yeter para yok diyorlar örnek yan köyde 150 metreden 25 tabanca su var insanlar isyan ediyor para kalmadı ekinler kötü kaçak kullanmak şart :)
Bizde ekinleri hep sularız susuz olmaz şu anda 4. Suyunu verdik ekinlerin yeni başak çıkarıyor 2 defa daha sularız arpaları 4 defa suladık

Usta g.doğuya sağlanan yatırımların yarısı ege ye trakya ya veya diğer bölgelere yapılmıyor g.doğu da sulanmayan arazi kalmadı neredeyse büyük barajlar var artık g.doğuda anadolu da ekinler kurudu susuzluktan adalet mi bu kaçak kullananların devlet affetti suçlarını geçen yıl böyle adalet olmaz olsun burada destekleri elektrikli şirketleri alacak orda adam beleş elektrik kullanacak vay be

Osman Musaogullari link=topic=75647.msg892896#msg892896 date=1400785029' Alıntı:
Ben nedense hic konyadan yada trakyadan dogu ve guneydoguya tarim iscisi gittigini gormedim..Halbuki elektrik bedava,mazot kacak haliyle daha ucuz..cok daha genis ve bereketli topraklari var ama nedense bizim tuz golu kiyisindaki tarlalarimiza gelen tarim iscilerinin hepsi oradan..
usta arazilerin çoğu agaların çok çocuk var adamlar ırgat para lazım çalışmazsa aç