Sırabağımsız Silaj Makinası Hakkında..

Arkadaşlar Sizce Hangi Marka..

• Kullanılan toplam oy
    191
24.11.2009
11,105
765
Ankara

Arkadaşlar %50 Hibe destekli olarak bu makınalardan birisine yazılmak istiyoruz ama bu işle alakalı hiçbir bilgimiz yok, bu srabağımsız makinaların genel arıza durumu nasıldır Bölgemizde bu makınalardan anlayan usta pek yok çoğunun servisi dahi yok o yüzden olası arızaları kendimiz giderebilirmiyiz? Teknik destek, yedek parça, kalite yönünden sizce hangisi..

Ynt: Sırabağımsız Silaj Makinası Hakkında..

Slaj makinaları duzenli kullanılıp hergun ise başlamadan yaglandigında pek arıza yapmaz.Bizim civarda genelde fimaks ve alman malı kemper marka slaj makinalari var.Çokcanlarınkinide kullananlar begeniyor.

Biz çelikel challenger kullanıyoruz sıra bağımsız modeli ben pek ilgilenmedim ama bilader yaptı silajı çelikelden önce sanırım çelmak aldılar ilk beğenmemişler ağır falan diyorlardı daha sonra çelikel aldılar ürünlerinin arkasında duruyorlar makine ilk geldikten sonra geldiler fabrikalarından hemde bizzat sahibinin oğlu geliyor sanırım mühendis çok da sıcak kanlı insanlar makinenin herşeyi ile ilgileniyorlar bir ara bir problem oldu telefon açtılar 1-2 güne tekrar geldiler.Yani şimdi başka markaları karalamak gibi bir niyetim yok tabiki hepsinin birbirinden iyi özellikleri vardır aman illa şu markayı alın demiyorum bizim yaşadıklarımız bunlar ben bunları gördüm anlatıyorum,sözün özeti makinelerinin arkasında duruyor adamlar.

alipasalierkan link=topic=75695.msg893202#msg893202 date=1400869265' Alıntı:
Tek rakibim Özece Tarım diyorsun yani Volkan..:D
Cihan abiyle püskürtme yarışı yapcaz :)
Barış UZEL link=topic=75695.msg893204#msg893204 date=1400869391' Alıntı:
Ben ekiyim sen biç Volkan ;)
Tamam Çıkarsa bakalım :) Yalnız bizim yem bitkisi ekili yerimiz yok arpayı biçince mısır ekcez hazır ol :)
safak262 link=topic=75695.msg893207#msg893207 date=1400869842' Alıntı:
Biz çelikel challenger kullanıyoruz sıra bağımsız modeli ben pek ilgilenmedim ama bilader yaptı silajı çelikelden önce sanırım çelmak aldılar ilk beğenmemişler ağır falan diyorlardı daha sonra çelikel aldılar ürünlerinin arkasında duruyorlar makine ilk geldikten sonra geldiler fabrikalarından hemde bizzat sahibinin oğlu geliyor sanırım mühendis çok da sıcak kanlı insanlar makinenin herşeyi ile ilgileniyorlar bir ara bir problem oldu telefon açtılar 1-2 güne tekrar geldiler.Yani şimdi başka markaları karalamak gibi bir niyetim yok tabiki hepsinin birbirinden iyi özellikleri vardır aman illa şu markayı alın demiyorum bizim yaşadıklarımız bunlar ben bunları gördüm anlatıyorum,sözün özeti makinelerinin arkasında duruyor adamlar.
teşekkürler,
Açıkçası bende ankette çelikeli işaretledim nedeni ise konya mallarının ankarada büyük bi pazarı oluşu ve ulaşım kolaylıkları göz önünde bulundurmuştum..

Gökhan ÖZKAN link=topic=75695.msg893217#msg893217 date=1400871001' Alıntı:
Kemper al :) aslinda bolgedeki fiyatlarinida yazsanizda hataya dismese volkan .mesela gimaks 46 celmak 41 di.celmak daha iyi gibi duruyor :p
tam tersiydi galiba gökhan abi :) Fimakz 41bin Çelmak46bin demiştin bana :) Ayrıca bu rakamlar baya abartılı bence :)

BEN SİLAJ YAPMAM AMA SUNU DA ÇOK İYİ BİLİRİM KALİTE HER ZAMAN GEC ARIZA GETİRİR. BUNUN DA ADI FIMAKS VE ÇELİKEL GİBİ DÜNYA PAZARINDA İSMİ OLAN FİRMALR BENCE....

volkanuzel link=topic=75695.msg893213#msg893213 date=1400870478' Alıntı:
Cihan abiyle püskürtme yarışı yapcaz :) Tamam Çıkarsa bakalım :) Yalnız bizim yem bitkisi ekili yerimiz yok arpayı biçince mısır ekcez hazır ol :) teşekkürler,
Açıkçası bende ankette çelikeli işaretledim nedeni ise konya mallarının ankarada büyük bi pazarı oluşu ve ulaşım kolaylıkları göz önünde bulundurmuştum..
Ha şunu da ekliyeyim tek sıra fimaks da kullandık 2 sezon çalıştı.Tümosan 90-80 çeviriyordu tık demedi.Bir kemper kadar olmasa da iyi firmalar var ülkemizde,en azından ülkemizin kemperları var :) Güzelce bir araştırma yapın alacaksanız ona göre alın derim.

Barış UZEL link=topic=75695.msg893221#msg893221 date=1400871767' Alıntı:
mısırı ekeriz o kolay iş ;) konya fuarına gidelim orda slaj makinasına bakalım bide alabora ya bakalım ;)
Konya fuarı tam ekmeklik yaw :) Geçenyılda gidemedik zaten

hüseyinaslan link=topic=75695.msg893222#msg893222 date=1400871882' Alıntı:
BEN SİLAJ YAPMAM AMA SUNU DA ÇOK İYİ BİLİRİM KALİTE HER ZAMAN GEC ARIZA GETİRİR. BUNUN DA ADI FIMAKS VE ÇELİKEL GİBİ DÜNYA PAZARINDA İSMİ OLAN FİRMALR BENCE....
Şimdi yerli firmalarda hemen hemen birbirinin kopyası gibi bence yani kalite olarak üç aşağı beş yukarı aynılar o yüzden birazda işin içine bölgecilik giriyor :) bölge geneli olarak Şakalak,Özduman,Özdöken gibi konya ürünlerini senelerdir kullanıyoruz parçalarını kolaylıkla bulabiliyoruz bu yüzden bana çelikel bir adım daha yakın gibi geliyor :)
safak262 link=topic=75695.msg893226#msg893226 date=1400872904' Alıntı:
Ha şunu da ekliyeyim tek sıra fimaks da kullandık 2 sezon çalıştı.Tümosan 90-80 çeviriyordu tık demedi.Bir kemper kadar olmasa da iyi firmalar var ülkemizde,en azından ülkemizin kemperları var :) Güzelce bir araştırma yapın alacaksanız ona göre alın derim.
Araştırmadayız bakalım :)
GÜRKAN link=topic=75695.msg893233#msg893233 date=1400874396' Alıntı:
Cokcanlar cift sira bagimsiz 35 liraydi, fiyat karsilastirmsi olsun diye soyluyorum
eywallah gürkan abi..
Gökhan ÖZKAN link=topic=75695.msg893235#msg893235 date=1400874446' Alıntı:
olabiir işte :D konya fuarını bekle.dönüşte yazılırsın ,9 hazirana kadar gün var
illa son güne bırakacaz yani :)

ben tınaz dedım cunku senelerdır bu marka var çelikel de iyidir celmak da ama tınaz bana bu fırmalardan daha eskı kı bı fırma olarak gelıyor daha cok yaygınlasmıstır ve bızde bı tınaz tesvıye kuregı var adamlar saglam yapmıs. gercı bı kac kere kırdık ama bence iyi ;D

zac link=topic=75695.msg893243#msg893243 date=1400876047' Alıntı:
ben tınaz dedım cunku senelerdır bu marka var çelikel de iyidir celmak da ama tınaz bana bu fırmalardan daha eskı kı bı fırma olarak gelıyor daha cok yaygınlasmıstır ve bızde bı tınaz tesvıye kuregı var adamlar saglam yapmıs. gercı bı kac kere kırdık ama bence iyi ;D
tınazı bizim erkunt fabrikasıda tavsiye etti ama herkes römorklarının daha güzel olduğunu söylüyor :)

Gökhan ÖZKAN link=topic=75695.msg893245#msg893245 date=1400876878' Alıntı:
Olmadi 8 ind3 basvururuz.sondan bi once :)
Biz alışkınız geçen barışla son 15dk kala kpss ye başvurduk komediydi ama.
Cihan_özece link=topic=75695.msg893248#msg893248 date=1400877280' Alıntı:
ben çelmak diyorum.40-42 bin arası satıldığını biliyorum.fazlada soru sormayın nokta :)
silaj agası nerelerdesin yaw eski fimaks kullanan olarak çelmağın dadı başka diyon yani :)