2005 corolla yardımm..benzine geçme sorunu

arkadaşlar mrb. 2005 corollam var . brc marka lpg takılı. daha önce hiç sorun yaşammıştım. şimdi yüksek devirlerde 110 ve üzeri yada vites geçişlerinde az devir yükselse aracı sıkıştırsam lpg uyarı sesi veriyor ve benzine geçiyor( lpg bittiği zaman verdiği uyraı sesi) aracın lpg yarım depo olduğu zaman bu anlattıklarım. eger daha önce bu sorunu yaşamış arkadaşım varsa sorunu nasıl çözdü.. yardımcı olabilir misiniz.

Ynt: 2005 corolla yardımm..benzine geçme sorunu

Selamün aleyküm hayırlı kandiller benimde megane 2 16v aynı sorunu yapıyordu bendede brc takılıydı senin dediğin gibi sıkıştırınca veya boşta veya gazdan az bi şey ayağını sert çek araba kendini benzine alıyordu tüp dedoktörü ses veriyordu el ile geri benzine geri gaza alıyordum bıktırdıydı artık arabayı değiştirmeyi düşünüyordum artık 2 defa Yozgat ' tan Çorum ' a gittim brc nin Servisi ' ne Yozgat ' ta ilgili değil servis bunu söyleyebilirim ama Çorum ' da Allah ' a şükür çok yardımcı oldular buldular sorunu sorun ısı sıcaklığını alğılayamadığından kendi kendine benzine geçiyordu bi kablo değişti ve 40 liraya 40 lirayada filtreyi değiştirdim normalde ayağımın ayarı ile 90-100 bastığım noktada 110-120 arası basar oldu ve yolda radar yedim farkına varmadan 😄 yani senin sorunun aynısını yaşadım arabadan soğuyor benzinle binmek büyük bi külfet sadece bir kablo yüzümden nereleri söküp takmadılar yok depoda pislik var yok beyni bozulmuş vs vs umarım yardımcı olmuşumdur ısı sensörü değişecek sadece yani brc cidden iyi marka atikere göre filan ama servisinde pek iş yok Yozgat ' ta açıkcası

verdiğin bilgi için çok teşekkürler. servıse gıdemedim :( ama şimdi sorun yapmadı aşağı yokarı 2 haftadır yapmıyor.nasıpse kayserıye gıdeçem o zaman servıse gotureçem.

Rica ederim biliyorum en olmadık yerde trafiğin içinde filan çık çık öter birden benzine geçer İnaşallah farklı bi sorun yoktur gaz filtresinide değiştir çekil çok fark ediyor el değmişler bence az yakıtla bol km ler 😊