100 lüks mü 105t/e+ plus mu ?

arkadaşlar erkunt 100 lük motor almayı düşünüyom lüks +105 t/e plus mu ? 5 milyar fiyat farkı var 100 dönüm sulu 100 kıraç şu anda yer var 1 dönüm 1000 m 70t/e 2w var :S :S :S 100 bg altında almayı düşünmüyom

Ynt: 100 lüks mü 105t/e+ plus mu ?

« Yanıtla #83 : Bugün, 10:54:38 » Alıntı Değiştir
Alıntı yapılan: M. ALKAYA - Bugün, 10:50:00
arkadaşlar erkunt 100 lük motor almayı
düşünüyom lüks +105 t/e plus mu ? 5 milyar
fiyat farkı var 100 dönüm sulu 100 kıraç şu
anda yer var 1 dönüm 1000 m 70t/e 2w var

Bizde 100 lüksu var .Traktörden yakıt ve çekis
olarak gayet memnunuz.Siz traktoru makinada
falanmı kullanacaksınız.

kardeşimle sağlıkcıyız E Ü T F , erciyes hastanesinde de komşuya bi kızgınlığımızda dolayı traktör altık erkunt 70t/e 2w şimdi rahat edelim zamandan işler hızlı bitsin zamandan tarafruf edelim dedik 100 bg altında traktör almayalım dedik hem ara işlerde hemde çift tepancar çekmede kullanacağımız seri kuvvetli kudret lüks mü? kudret 105e+ mi düşünüyoz

M. ALKAYA link=topic=75734.msg894008#msg894008 date=1401093421' Alıntı:
kardeşimle sağlıkcıyız E Ü T F , erciyes hastanesinde de komşuya bi kızgınlığımızda dolayı traktör altık erkunt 70t/e 2w şimdi rahat edelim zamandan işler hızlı bitsin zamandan tarafruf edelim dedik 100 bg altında traktör almayalım dedik hem ara işlerde hemde çift tepancar çekmede kullanacağımız seri kuvvetli kudret lüks mü? kudret 105e+ mi düşünüyoz
Bence ara işlerdede kullanacaksanız 90 e+ alın derim.Ama illa kudret almayıda düşünüyorsanız lüks seride olur e+ seride olur.Luksü dugmeli buçuk vites ve sag yan kol ayarı piston.E+ da bucuk yok.

M. ALKAYA link=topic=75734.msg894008#msg894008 date=1401093421' Alıntı:
Bence ara işlerdede kullanacaksanız 90 e+ alın derim.Ama illa kudret almayıda düşünüyorsanız lüks seride olur e+ seride olur.Bizde lüksü var muadillerine göre baya pratik ve seri traktör.

kendi motorun 4wd olsa değitirmene gerek kalmazmış bence. tarlan fazla değil madd olanakların nasıl bilmiyorum ama 100 beygire çok gerek yok diye düşünüyorum . bende haşmet kullanıyorum şanzımanında hiçbir sıkıntı yok şimdilik zf nin dünya markası olduğunu hepimiz biliyoruz. bide traktör değiştirmekle iş bitmiyo ekipmanlarıda değiştirmen gerekecek beygir farkı çok olursa bunu da gözönünde bulundur derim :)

Abi genel olarak arazin az, ama işimi rahat yapayım dersen 80.4E+ modeli hem büyük hem küçük traktör niyetine kullanabileceğin ekipman değişimine gerek duymayacağın bi model. Benim tavsiyem bu yönde. Hem çok masraf etmezsin gerek traktör gerek ekipman yönünden hemde işini rahat rahat yapabilirsin kolay gelsin şimdiden hayırlı olsun...

105+ güç olarak şanzumanı çok zorlayacak gibi gözükmektedir, buda yakın zamanda sorun sıkıntı çıkarmasa bile ileriki yıllarda başınızı ağrıtabilir. lüks serinin ağırlık ve hantallık yüzünden tavsiye etmem, bence en alınası 90+, iş olarak 100 lük traktörü aratacağını hiç düşünmüyorum.

abi senin fazla ağır işin yok e serisi al sen ama kaclik olur orasina sen karar ver ağır işin olsaydı ZF derdim ama e serisi kullanıcısı olarak ara işi için çok ideal motor yakıtı az her işin de üstesinden geliyor

eniştemin 110 haşmet bindim lüst ten başkası yalan artık E serisi hikayeymiş bide 12 ' ci ayın sonuna doğru alacaksın bayi pazarlıkta 10-13 bin iniyor bunu başka bi yakınımıza alırken gördük