Deutz-Fahr Combine serie 56 [ biçerdöver ]

Ynt: Deutz-Fahr Combine serie 56 [ biçerdöver ]

Deutz-Fahr biçerdöver konusunda fazla gelişme gösteren bir firma değil. Açıkçası yurt dışında ve yurt içinde fazla kullanıcısı olduğunu görmedim. Sadece bir adet İpsala' da Çeltik fabrikasında 5660 HTS modelini görmüştüm. Çalışma esnasında gördüğüm bir makina değil. Fakat teknoloji olarak dışından incelediğimde bana pek çekici gelmedi. Kabin içinden canlı inceleme fırsatım olmadı. Fakat internet üzerinden kabin içi ve teknolojisi hakkında incelemem olmuştu. Kabin içinden elektronik olarak çok gelişmiş bir makina değil. Basit bir joystick ve analog göstergelere sahip bir makina. Kapasite ve büyüklük olarak Deutz-Fahr biçerdöverler fazla büyük kapasitelere sahip makinalar değil. Geçtiğimiz günlerde yeni bir büyük segment bir makina çıkardılar. Fakat tam olarak teknik verilere ulaşmadım. Sadece 3 adet resmini gördüm. Tasarım olarak JD modellerini andırıyordu. Son çıkardıkları makinalarında da diğer markalara pek yetiştiklerini düşünmüyorum. Resmi olarak sitelerinde açıkladıklarında inceleyeceğim. Sanırım yeni makinalarında rotor sistemini ilk defa kullanmış olabilir. Rotor teknolojilerini incelemeyi düşünüyorum. Merak edenler için Deutz-Fahr' ın sitesinden resimdeki makinanın linkini veriyorum. Site Almanca sanırım Deutz-Fahr olarak ingilizce bir site yok. Araştırmalarımda bulamadım. Büyük bir eksiklik diye düşünüyorum....

http://www.deutz-fahr.de/deutsch/erntemaschinen/5600/

Ynt: Deutz-Fahr Combine serie 56 [ biçerdöver ]

güzel paylaşım yinede güzel makinalar,
bizler bu kadarını,da yapamıyoruz niye bu paralar dışarıya ödeniyor,
claas, john deere laverda new holland,mış
üret arkadaş koy kendi markanı bu hikayeler hamamda türkü okumayı, gurbette övünmeye benzer, ama bizler kendimizi o marka bu marka deyip avutuyoruz.......