Turbo İlaçlama Makinası Hakkında Tavsiye

Arkadaşlar. biz genel olarak siyah incir ve zeytincilikle uğraşıyoruz. Bunların ilaçlanmasında kullanılacak, 1 veya 2 tonluk turbo ilaçlama tankeri olarak hangi markayı önerirsiniz?

Ynt: Turbo İlaçlama Makinası Hakkında Tavsiye

ilhan16 link=topic=75797.msg894882#msg894882 date=1401352991' Alıntı:
Arkadaşlar. biz genel olarak siyah incir ve zeytincilikle uğraşıyoruz. Bunların ilaçlanmasında kullanılacak, 1 veya 2 tonluk turbo ilaçlama tankeri olarak hangi markayı önerirsiniz?

inciire ne gibi bir ilaç atıyorsunuz arkadaşım konu hakkında bilgim yok ama bizde taral süper turbo diye bir model var 400 lt gayet memnunuz 18 senedir tık olmadan çalışıyor

zehriduman link=topic=75797.msg894888#msg894888 date=1401354650' Alıntı:
türkiye geneli holsan bende 2 tonluğu var devlet destekli aldım çok harika bir makina en kaliteliside taraldır
Devlet desteklemesi hakkında bilgi verebilir misin? Neler gerekli, nasıl başvurulur, hangi markalar destekleme kapsamında? Bugün yine burda gördüm; Taral, Malatya da pek tutulmamış denmişti. Bizim buralarda da pek görmedim, biraz daha açar mısın Taral hakkındaki görüşlerini?

mehmetözcanlı link=topic=75797.msg894902#msg894902 date=1401359418' Alıntı:
inciire ne gibi bir ilaç atıyorsunuz arkadaşım konu hakkında bilgim yok ama bizde taral süper turbo diye bir model var 400 lt gayet memnunuz 18 senedir tık olmadan çalışıyor
Bizdekiler siyah incir. Bugün sezonun ilk ilacını attık. Pirecik için 2 çeşit zehir ve 2 çeşit yaprak gübresi. Taral bizim buralarda pek yok. Genelde, Teknik20, Ertanlar ve Holsan var. Sağlamlık, performans, yedek parça ve servis bakımından en uygunu hangisidir?

ilhan16 link=topic=75797.msg894924#msg894924 date=1401365341' Alıntı:
Devlet desteklemesi hakkında bilgi verebilir misin? Neler gerekli, nasıl başvurulur, hangi markalar destekleme kapsamında? Bugün yine burda gördüm; Taral, Malatya da pek tutulmamış denmişti. Bizim buralarda da pek görmedim, biraz daha açar mısın Taral hakkındaki görüşlerini?
Bizdekiler siyah incir. Bugün sezonun ilk ilacını attık. Pirecik için 2 çeşit zehir ve 2 çeşit yaprak gübresi. Taral bizim buralarda pek yok. Genelde, Teknik20, Ertanlar ve Holsan var. Sağlamlık, performans, yedek parça ve servis bakımından en uygunu hangisidir?

valla bide sarı kurutmalık var deneme için üç beş siyah yani bursa karası diktik biz hiç ilaç atmıyoruz onu düşündüm bundan 10 sene kadar önce kanlı basıra gelmişti buralara onun için atılıyordu ama şimdi hiç gübre vs atanı duymadım , Makine konuusnda bölgende hangisi tutuluyor hangisinini ustası daha çoksa onu al tabiki de

ilhan16 link=topic=75797.msg894924#msg894924 date=1401365341' Alıntı:
taral şu şekil tututlmadı daha uygunu varken piyasada millet okadar parayı vermek isdemedi malatyada yerli firma var doğan şahin o acayip satıyor ama ben holsan aldım holsan çok iyi ikinci elide uygun devlet desteğine gelince tapu ve çks aynı kişi adına olacak ama ne kadar daönüm lazım onu bilmiyorum nerden baksan bir 20 dönüm isder yine alırsan holsan al derim

taral alma en iyisi HOLSAN dır fakat ertanlar holsan kalıtesınde ve daha ucuzdur bızde ertanlar var gayet mennunuz ayrıca pompaları komet veya ınnovolı kullanır holsan ertanlarda komet kullanıyor ertanlar tavsıye ederım bursa bolgesınde hem yakın hemde ıyıdır holsan da ıyı ama pahalı şayet ertanlarla holsana aynı fıyat bıcerse tabıkı holsan ama arada 3-5 bın oynarsa ertanlar al kalıte farkı o kadarda fark yok arasında holsanla . Taral bursa bolgesınde gormedım en cok teknık 20 holsan ve ertanlar var bızım bolgedede ok-*-s

zac link=topic=75797.msg894973#msg894973 date=1401378522' Alıntı:
taral alma en iyisi HOLSAN dır fakat ertanlar holsan kalıtesınde ve daha ucuzdur bızde ertanlar var gayet mennunuz ayrıca pompaları komet veya ınnovolı kullanır holsan ertanlarda komet kullanıyor ertanlar tavsıye ederım bursa bolgesınde hem yakın hemde ıyıdır holsan da ıyı ama pahalı şayet ertanlarla holsana aynı fıyat bıcerse tabıkı holsan ama arada 3-5 bın oynarsa ertanlar al kalıte farkı o kadarda fark yok arasında holsanla . Taral bursa bolgesınde gormedım en cok teknık 20 holsan ve ertanlar var bızım bolgedede ok-*-s
Holsan destekleme kapsamında. Ertanların sitesinde desteklemeyle ilgili birşey göremedim.

Makina markası hakkında tercihim büyük oranda netleşti. Bu destekleme hakkında detaylı bilgiyi, forumun hangi bölümünde alabilirim?

2 ay kadar önce 2 tonluk turbo tanker aldık baya araştırdık bütün firmaların kumandası da motoru da italyan malı.zaten gerisi arıza yapan yerler değil. http://www.aksantarim.com.tr/ buradan aldık tavsiye üzerine fiyatları da uygun holsan a göre falan.satış öncesi ve sonrası da ilgileri muazzam tavsiye ederim. tam hatırlayamadım ama 13 bine falan geldi galiba bize