DOLU MAHVETTİ ÜRÜNLERİMİZİ

30.10.2009
2,212
2,419

Dün ögle saatlerinde 45 dakikanin icinde yozgatta 250 bin donum yeri dolu vurdu resmen bir afet oldu ben hayatimda boyle yagis gormedim. Benimde 1800 dönüm ekili cerezlik aycekirdegim mahvoldu %80 civari zarsr vermis dolu. Tarlalar icar oldugundan sigorta yaptiramadik 200 milyar masrafimiz oldu suana kadar ne yapacagiz hic bilmiyoruz . Söküp tekrar eksek yetisir mi? Veya devlet bize yardim eder mi hic bir fikrimiz yok. bu konularda bilgisi olan arkadaslae varsa yardimci olabilirmi ?

Ynt: DOLU MAHVETTİ ÜRÜNLERİMİZİ

geçmiş olsun Özkan Abi 250 bin dönüm deyip geçme elbette devlet yardım eder çokta masraf yapmışsın abi ama tekrar ekecen kadere kısmet burdan mahsül olmaz %80 zarar gördüyse

Geçmiş olsun..

Üretici birliklerini, ziraat odalarını haberdar edip hemen harekete geçirin.. il/ilçe tarım müdürlüklerine yazılı-sözlü başvuru da bulunun..

Yerel medyayı harekete geçirin..

Milletvekillerinize haber verin hatta heyet olarak gidin..

Özetle oluruna bırakırsanız bişey olmaz.. elinizden geleni yapın..

geçmiş olsun...kardeş herkese dün ankara afet oldu 6 dakika sürdü dolu kafam daha agrıyor..arabayı kurtarayım diye çok şidetli oldu hiç böyle görmedim 44 yaşındayım aklım yeteli...haberlerde es geçiyorlar böyle olayları arkadaş köylü üretmesse şehirli hali ne olacak...
neyse çok geçmiş olsun ALLAH yardımcınız olsun..