Siverek'te biçilmeye hazır ekinler kül oldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Dilekli köyünde çıkan yangında, yaklaşık bin 250 dönüm arazideki biçilmeye hazır ekinler yandı.İlçe merkezine 25 kilometre mesafedeki Dilekli ' de çıkan yangın sonucu, biçilmeye hazır durumdaki...
siverekte_bicilmeye_hazir_ekinler_kul_oldu_h107711.jpg

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Dilekli köyünde çıkan yangında, yaklaşık bin 250 dönüm arazideki biçilmeye hazır ekinler yandı.

İlçe merkezine 25 kilometre mesafedeki Dilekli ' de çıkan yangın sonucu, biçilmeye hazır durumdaki arpa ve mercimekler tamamen yandı. Rüzgârın etkisiyle kısa sürede yayılan alevler, Büyük Çavuşlu köyü sınırına kadar ulaştı. Çıkış sebebi henüz bilinmeyen yangın, Siverek İtfaiyesi ve köylülerin müdahalesi sonucu yaklaşık 1 saatte söndürüldü.

Ynt: Siverek'te biçilmeye hazır ekinler kül oldu

3 yıl önce bizim köydede harman zamanı kamyon kontağından çıkan elektrik sonucu 2 bin dönüm arazi ve adamın kamyonu kül olmuştu.Allah kimsenin başına vermesin zor durum

zac link=topic=75849.msg895753#msg895753 date=1401610887' Alıntı:
pkk vermıs ateşe işte bu ok-*-s
sivereke pkk nın p si giremez pkk kurulduğundan beride hic giremedi giremezde bucak aşireti var olduğuna kadar uyy-*s
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun kom*-*

umutyolculuk link=topic=75849.msg895763#msg895763 date=1401614413' Alıntı:
Bu olayın neresine seviniyorsun sen adamım Allah sevinenlerin başına beterinden versin
sevınen yok ben olayı kımın yaptıgını soluyorum eger beddua edıyorsan ALLAH bın katıyla edene cevırsın ok-*-s

zac link=topic=75849.msg895765#msg895765 date=1401614505' Alıntı:
sevınen yok ben olayı kımın yaptıgını soluyorum eger beddua edıyorsan ALLAH bın katıyla edene cevırsın ok-*-s
zac link=topic=75849.msg895765#msg895765 date=1401614505' Alıntı:
Bende sevinen varsa dedim yazılanları iyi oku hem ayrıca bu olay yaşanırken sen orda mıydın

Allah kimsenin başına vermesin 15 yıl önce falan bizim tarla da yanmıştı,çok zarar vermeden kurtardık köylüler sağolsun

umutyolculuk link=topic=75849.msg895768#msg895768 date=1401615033' Alıntı:
Bende sevinen varsa dedim yazılanları iyi oku hem ayrıca bu olay yaşanırken sen orda mıydın
sevınen varsa dıorsun ama benım yazımı gonderı alıyorsun Ben olayda yoktum ama öledır doguda cocuk kacırmalar vs ler bu pkklılar bu gunlerde azdı dostum ok-*-s