02.06.2014 Trakya'da Etkili olan Şiddetli Yağmur ve Dolu yağışı

Merhaba arkadaşlar,

Trakya bölgesinde çok etkili bir yağış ve bazı bölgelerde dolu afeti yaşandığına dair kötü haberler geliyor.

Trakyalı arkadaşlardan konuya yazmalarını rica ediyoruz.

Şimdiden hepimize geçmiş olsun.

Ynt: 02.06.2014 Trakya'da Etkili olan Şiddetli Yağmur ve Dolu yağışı

Dolu olmasa bile aşırı yağış beraberinde bir takım olumsuzlukar getirecektir muhakkat , ekilmiş ayçiçeklerine , buğday , arpa ve yulaflarda epeyce yatma olacaktır diye düşünüyorum. Bu seneden iyice gözüm korktu hayırlısı ile mahsüllerimizi hasat edebilsek.
Son 3 aydır devam ediyor bu aşırı yağış koşulları , yağmur peişimizde sürekli , zamana karşı yarışarak iş yapmaya çalışıyor herkez , bir kısım ekildi , hala ekilemeyen girilemeyen büyük bir kısım vardı , yağışlardan sonra tekrar bu durum zorlaştı.
Ekilen ayçiçekleri nede ilaç atılması gerekiyordu , arasından geçmek gerekiyordu , bu işlerde kalacak gibi duruyor.
Ota biçilecek yerler var , onlar biçilemiyor , çayırlar biçilemiyor , hakikaten birçok olumsuzluğu içeren bir sene oluyor , Allah hepimizi beterinden korusun , hepimizin Allah yardımcısı olsun.

Bizim burada dün kısa süreli yağış vardı.Tarlada ekime başlamak üzereyken yakalandık.Depoya dönerken yolda dindi.Tabi ekime engel olacak kadar yağdığından tamamlayamadık.Bugün hava kapalı ama henüz bişey yok.Babaeski taraflarında dolu yağdığını öğrendim.Allah şu vakitte hepimizin ekinlerini doğal afetlerden korusun.Doludan zarar gören arkadaşlarımızada geçmiş olsun diyorum. :(

malkarada aşırı yağış varmış bugun bizim köyde aşırı bı durum yoktu sakin yağdı bnmde keşan tarfında dolu yağdı diye kulağıma geldı ancak emin değilim.
birde köyun alt tarafında cts yagan kırımsı karpuz kavun ve bağlara zarar vermiş.

Kış Kurak Geçti Yağış Olmadı Derken Bahar Yağışları İyiydi Maşallah, Şimdi de Hasat Zamanı Dolu Yağışı Etkili Oluyor Ülke Genelinde... Allah ' ım Beterinden Korusun...

dün Lüleburgaz da damla yağış yoktu, köyde çok aşırı yağdı, yağış bugünde şiddetliydi.
dolu yok ama rüzgarlı yağış oldğundan bazı buğdaylarda yatmalar oldu, ayçiçek tarlalarında göl duruyor.

çok yağışlar oldu bu sene hayırlısı artık buğdaylarda aşırı derecede yatma var verim olarak ne çıkacak bakalım ayçiçeklerini zaten zorla ektik yağmurlardan ara bulunca gece gündüz tarladan çıkmadan yerleri hazırlayıp ektik kısmet çoğu yeri çamura ektim onlarında pek randımanlı çıkıcağını tahmin etmiyorum ama olduğu kadar artık bu sene böyle oldu