hububat ekim mibzeri

6000 kğ lık römork içinkriko ayak sormuştum anket lerinizle yardımcı olursanız sevinirim.

• Kullanılan toplam oy
    167
  • Bu anket kapanacak: .
Ynt: hububat ekim mibzeri

Çekili tip hububat mibzerinden vazgeçmenin zamanı geldi. Askılı tip, şanzımanlı mekanik hububat mibzeri almanızı öneririm. Fiyatları hemen hemen aynı Şakalak 22 li çekili tip mibzer 10500 TL askılı tip balta ayak 23 lü irtem mibzer ise 11500 TL arada biraz fiyat farkı var ama askılı şanzımanlı ile çekili tip mibzerin yaptığı iş karşılaştırılamaz bile ;)

Barış UZEL link=topic=75883.msg896306#msg896306 date=1401741893' Alıntı:
Çekili tip hububat mibzerinden vazgeçmenin zamanı geldi. Askılı tip, şanzımanlı mekanik hububat mibzeri almanızı öneririm. Fiyatları hemen hemen aynı Şakalak 22 li çekili tip mibzer 10500 TL askılı tip balta ayak 23 lü irtem mibzer ise 11500 TL arada biraz fiyat farkı var ama askılı şanzımanlı ile çekili tip mibzerin yaptığı iş karşılaştırılamaz bile ;)
benim ikisi hakkında da pek bir bilgim yok ve mibzer alma gibi bir niyetim de var farkları nedir aralarında aciklarsan bana bayağı fayda sağlamış olursun

Barış UZEL link=topic=75883.msg896306#msg896306 date=1401741893' Alıntı:
Askılı daha modern ama nasıl farkları var mesela bizim oralarda askılı hiç yok

delihan link=topic=75883.msg896308#msg896308 date=1401742439' Alıntı:
benim ikisi hakkında da pek bir bilgim yok ve mibzer alma gibi bir niyetim de var farkları nedir aralarında aciklarsan bana bayağı fayda sağlamış olursun
İsmail Pelit link=topic=75883.msg896310#msg896310 date=1401742758' Alıntı:
Askılı daha modern ama nasıl farkları var mesela bizim oralarda askılı hiç yok

1 hafta önce mibzer alalım dedik biraz araştırdım Hatta bilgi toplamadan önce Şakalak 22 li çekili tip mibzeri alacaktık. Fiyat-Fayda konusunda askılı tip ile kıyaslayınca çekili tip mibzerlerin hiçbir avantajının olmadığını gördüm

Askılı tip şanzımanlı mibzerde dekara kaç kg tohum ve gübre atacağını net bir şekilde ayarlayabilir ve hassas ekim yapabilirsin

İzli ekim sayesinde tarlaya eşit miktarda gübre ve ilaç atabilirsin.

Sert tarla zemininde tohumu dışarı atma sorunu olmaz. ( Balta ayak ile kıyaslandığında)

Dağlık engebeli arazide çekili tip mibzer ile ekim yapmak traktör açısından sıkıntılı bi durum sürekli zıplayacak düzenli iş yapamayacaksın. Askılı tipte ise yük hidrolik kollarda olduğu için traktörün zıplama ve patinaja düşme ihtimali düşük.

Askılı tip şanzımanlı mibzer ile buğday, arpa, yulaf, çavdar gibi tüm hububat tohumlarını ve mısır, soya, bezelye, nohut, mercimek, kanola, yonca, süpürge, soğan, havuç, domates, ıspanak gibi tohumları hassas bir şekilde ekebilirsin.

Uzun vadede tarlaya atılan tohum, gübre ve ilaçtan tasarruf ederek kazanç sağlayabilirsin.

Benim gözlemlerim bunlar tabi her iki mibzeri de kullananlar daha fazla bilgi verebilir.

Şimdiden sonra mibzer alacaksam çekili tip mibzeri kapıya getirme taraftarı değilim. Tam hatırlamıyorum ama 1976 veya 86 model çekili tip mibzerimiz var 2014 model çekili mibzer ile karşılaştırdığımda iş yapma konusunda hiçbir fark göremiyorum :D

Gökhan ÖZKAN link=topic=75883.msg896335#msg896335 date=1401745452' Alıntı:
değil.ama şimdi rakam konuşamnın manası yok :D sen olsan kaça verirdin ?
(bu arada çadırı,yedek parçaları filan hepsni verecem)
abi şimdi ne desem yalan olur çünkü piyasasını bilmiyorum. ama sıfır ayarı bir makina ise sifirindan 1500 TL civarı aşağı verirdim misal 10 bin ise ben 8500, 8000 gibi rakama verirdim

delihan link=topic=75883.msg896336#msg896336 date=1401745682' Alıntı:
abi şimdi ne desem yalan olur çünkü piyasasını bilmiyorum. ama sıfır ayarı bir makina ise sifirindan 1500 TL civarı aşağı verirdim misal 10 bin ise ben 8500, 8000 gibi rakama verirdim
hele o zamana gelelim.ihtiyacı olana uygun rakama veririz.hele o gün bi gelsin

köymak pnomatik(havalı) hububat mibzeri olabilir...
kullanmadım ama en azından havalı hassas ekim yapılabilir..türk markası olarak başkada havalı hububat mibzeri duymadım..3metre

arkadaşlar anket süresi bitmedi ama şimdiden hepinizin yorumlarına teşekkür ederim bi sorum olacak askılı tip mibzerler boş hali 900 kğ dolu hali nerden baksan enaz 1600kğ bayır bi tarlada hidrolik zorlar diye düşünüyorum nedersiniz? ankara gölbaşı civarında hiç kullanan görmedim haa bu markaları seçmemin nedenide(EKERMAK BOZKURT ŞAKALAK) parça nedeniyle fabrikaların ankaraya yakın olmasıdır hepinize saygılar sunarım. cidd*-*-*