Zetor 6421-Ayrıntılı Tanıtım/BAYBURT

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Bugün Proxima 6421 ' e kavuştuk.. :) Zetor Antar diye halen üretimi devam eden bi seri..

2008 model/2 bin küsür saatte/64 ' lük/4x2/6 düz 2 takviye/Debriyajlı ileri-geri/TURBO var/Hava var/Fabrika Lastikleri Üstünde/4 silindir

Tek pistonlu arka kollar..

Hava ve şalter..

Burun ağıırlığı 210 KG ve arkasında gizli ağırlıklar 6x17 KG.. toplamda 300 kg ' i aşıyo..

Ynt: Zetor 6421-Ayrıntılı Tanıtım/BAYBURT

daha önceki Zetor 90 ve 7441 deneyimlerine.. ve maziye.. sese ve duruşa ve dizayna bakarak.. şimdiye kadar duyulmuş görülmüş en iyi 64 ' lük motordan daha iyisini yapacağına dair açık çek veririm.. hiç denemeden o kadar diyim şimdiden :)

Vites düzeni 12 ileri/12 geri..

Hidrolik direksiyon..

75 litre depo..

eski sahibi adını da koymuş.. :)

arka Cer sistemi..

15 küsür ton dayanımlı asansör 360 derece dönebilen çeki.. genelde çoğu motorda 8-12 ton arasıdır.. 64 ' lükte HİÇ görmedim.. göreni de görmedim..

evet Çorum boğası:) 22 tl civarı birazda kendimce harcamalar yapacam..

İLK izlenimler ve kıyaslama;

Arka kollar 7441 ' in birebir aynı tek piston ama yeterice etli-güçlü.. NET tasdik edilmiş 3200 KG..

2 bin küsür saatte ama motorda tek bi pislik-yağ-akıntı vs YOK

64 ' lük bi motora göre çok güzel sallı.. enine boyuna.. yanındaki 90 ' lıkla kıyaslanabilir ki 90 ' lıkta çoğu 100 ' lükten kalıplı..

Direksiyon/vites oturuş düzeni birebir 7441 ile aynı

Arkalar 28 jant.. Toplam 2750 KG ağırlık..

Ön kapu görüş açısı, eğimli gidiş 7441 ve 90 ' dan daha iyi.. görüşe uygun..

Bu duruşla.. 4/12 ' yi seri ile çekeceğine HİÇ şüphe yok..

Son hız 30 km

burun ağırlığına EK olarak burnun arkasındaki gizli ağırlık çok faydalı olmuş ve büyük römorkta şahlanma ihtimali çok zayıf gibi..

yağışlar geçsin römork yük ve muhtelif pulluk denemeleri daha net bilgi verecek..

valla değerini veren anlayan olursa bizim yörede satadabiliriz/kiralayadabiiriz.. 7441 ' i de o niyetle aldık.. hatta başka illerden talip olna da oldu.. biz özellikle burda bilinsin/yayılsın diye.. referans olsun diye hep burayı düşündük..

iyi de oldu 7441 ' i satalı 15 gün oldu-olmadı.. şimdi yine zetor soruyo o çiftlik.. hatta bizim 90 ' lık kepçeliye yan gözle bakmaya başladılar..:) ÇOK memnunlar inşallah öyle de gider..

aslında bizimkisi ne bayilik ne ticaret.. Zetor hobisi oldu artık :) elimden gelse hepsini tek tek denemek tanıtmak isterim..

UFAK Bİ VİDEO..

https://www.facebook.com/photo.php?v=1500582130157753&set=vb.100006179410608&type=2&theater

iş icabı.. ilk ve en önemli aradığımız.. çekiş.. bizim römorku çeksin yeter.. diğer yönler parça/servis zayıf olsa da + ' lar çok fazla derim..

6421..çekiş yarışı..

epey araştırdık soruşturduk.. inşallah yanılmadık.. ilk fırsatta deneyip görecez gözümüzle.. ne çıkarsa paylaşırım artık.. ama İLK izlenim ÇOK olumlu..

özellikle harika bi turu ve direksiyonu var.. 4x2 ' nin bi avantajı..

eskiler, Osmanlı.. canları sıkılınca, kötü bi gün geçirince ata biner turlar düzelirmişler..

valla canım sıkılınca zetora atlayıp turluyom, sesi tedavi amaçlı :)

64 ' lük ama 4156 cc/4 silindir/TURBO.. aslında zetorun motor mazisi ta 1920 ' lere uzanıyo.. traktör 1946.. 4156 cc 64 ' lük motorda zor rastlanır bi hacim.. yada ben bilmiyom..

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. benım merak ettıgım balya makınesınde iş görürmü kuyruk mili devirler nasıl kac gaz ile 540devir ceviriyor bide 90lıgın cıftcekerının turu nasıl acaba?

http://www.zetor.com/zetor-antar

bu 6421 halen Zetor Antar diye üretiliyo.. üstte tüm teknik veriler var.. kuyruk mili 540 ve 540/1000 opsiyon diyo.. bizdekini denemedik hangisi diye.. ama balyada iş görür derim.. iyice sorup öğrenirim ama..

şunu garanti bil.. 64 ' lük bi motorun yapabileceği herşeyi fazlasıyla yapar.. hidrolik, çeki, kullanılan malzeme hep fazlası.. burnundaki ağırlığa kadar..

90 ' lığın ön-arka iz genişliğini açtık, kepçede denge açısından.. bununla kıyas bile kabul etmez, buna biner binmez şaşırdım fare gibi:)

yalnız 90 ' lığın önde kepçe arkada büyük römork.. aynen kısa dorse tır kadar oluyo.. kendimize dönecek, park edecek yer aramak zorunda kalıyoz..

Emre..

sorduk öğrendik.. denemedik ama balyayı duymayacağını düşünüyoz..