2014 SAMAN BALYASI FİYATLARI

Arkadaşlar S.a hepinize kolay gelsin hayırlı bereketli bir yıl diliyorum...Diğer sabit konu çok uzadığı için buraya yeni konu açtım bu yılki yani 2014 sezonunun saman balyası fiyatlarını 2015 başlayana kadar bu başlık altında takip edelim 2015 de de 2015 SAMAN BALYASI FİYATLARI diye yeni bir konu açalım yani her yıl 1 konu başlığı olsun...
Bölgenizde yeni sezon için balya fiyatları nasıl ? Balya verimler ne kadar ? Bu konuda paylaşalım..Bizim bölge 15-20 güne kadar başlar herkese hayırlı bol kazançlar...

Ynt: 2014 SAMAN BALYASI FİYATLARI

daha dün hayvan pazarının önündeki saman kamyonlarına yanaştım sordum .. hatta telefonda site üyelerinden erdal şahinlede konuşuyordum oda duydu .. buğday samanı paketlenmiş 24 kg civarı kg fiyatı 45 kuruş . tarlada 40 kuruştan alıcı buluyor ama kimse samanı satma taraftarı değil genel durum herkes samanını çektirecek yeri hazır . saman verimlerine gelince . susuzlarda dekarda 1 balya çıkmıyor benim duyduklarımda hiç 50 dekar yerden 50 balya duymadım . 100 dekardan 70 balya . 40 dekardan 27 balya gibi rakamlar var ..ama sulu tarlalar geçen yıllardan bile güzel .. biçerciyle görüştüm dün balyayı 2 liradan bağladıklarını söyledi o halde bile para kazanamıyorlarmış . biçim fiyatları 12 ile 22 arasında geziyor benim buğdayı 22 den aşağı biçemiyceklerini söylediler sapta başakta kuvvetli .. sadece samanı 1 liradan bağlarız dediler . 200 dekardan 4000 balya çıkacak gibi duruyor ama yarına çok şiddetli bir yağış var nasibimiz neyse onu alırız . genel olarak benim bildiğim bizim köy ve civarlarında biçim paketleme saman fiyatları bu şekilde .

Bizde devlet daha biçim ve bağlama fiyatlarını açıklamadı, sap fiyatlarıda biçim başlamadığından daha belli değil ama dekar sap fiyatı biçim bedelinden aşağı olmayacak, bu yıl buğdaylarımız iyidi ama son bir haftadır yağan aralıksız yağmurlar buğdaylarımızda yatmalar uluşturdu, bu haldede olsa dekardan 10 ile 15 balya saman çıkar tahminimce.

Ali SARAÇ link=topic=75914.msg896713#msg896713 date=1401871358' Alıntı:
daha dün hayvan pazarının önündeki saman kamyonlarına yanaştım sordum .. hatta telefonda site üyelerinden erdal şahinlede konuşuyordum oda duydu .. buğday samanı paketlenmiş 24 kg civarı kg fiyatı 45 kuruş . tarlada 40 kuruştan alıcı buluyor ama kimse samanı satma taraftarı değil genel durum herkes samanını çektirecek yeri hazır . saman verimlerine gelince . susuzlarda dekarda 1 balya çıkmıyor benim duyduklarımda hiç 50 dekar yerden 50 balya duymadım . 100 dekardan 70 balya . 40 dekardan 27 balya gibi rakamlar var ..ama sulu tarlalar geçen yıllardan bile güzel .. biçerciyle görüştüm dün balyayı 2 liradan bağladıklarını söyledi o halde bile para kazanamıyorlarmış . biçim fiyatları 12 ile 22 arasında geziyor benim buğdayı 22 den aşağı biçemiyceklerini söylediler sapta başakta kuvvetli .. sadece samanı 1 liradan bağlarız dediler . 200 dekardan 4000 balya çıkacak gibi duruyor ama yarına çok şiddetli bir yağış var nasibimiz neyse onu alırız . genel olarak benim bildiğim bizim köy ve civarlarında biçim paketleme saman fiyatları bu şekilde .
Abi sizin orada biçim ve balya bağlama fiyatları epey yüksekmiş bizim burda 13 den biçim 1.50 den balya bağlama parası topladıkmı sevinçten uçuyoruz :DBalya fiyatlarına gelince iç anadolu harmana başladımı belki sizin orayada düşuk fiyatlarda balya gelebilir.

bizim burada aşırı yağmur var buğdayda çok yatıklar oldu son zamanlarda ama sap az olucak gibi duruyor dekara 8 tane gibi hesaplıyorum tahminimce ilk defa depoya koymaya niyetleniyorum bu sene eğer güzel para yaparsa harçlığımızı çıkartır 8000 tane sadece kendimden çıkar hesabıma göre boşuna heba etmeyelim balyayı bağlamayıda 1,75 ' e bağlıyodu benim bacanak biçimde kendi makinam var geçen sene 16 liradan biçmiştim dekarını bu sene nasıl olur daha belli değil tam anlamıyla kesin bir şey yok

telefonla arayan arayan.herkes sap saman peşinde.adam diyor nasıl sitersen öyle alalım.ister kilo ister balya ister biçer parasına.salı günü gelecekmiş.bi görüşcez.detayları yazarım