ÇATAK PROJESİ

arkadaşlar s.a. köyümüzde çatak projesi uygulanmaya başlayacak. bu kapsama giren arkadaşlarımız var mı aramızda şartları ağırmı 3 yıl taahüt veriyoruz sonuçta ilçe tarımla görüştüm adamlar dünyadan bir haber. uygulamaya katılanlar yada bilgisi olanlar şu konularda yardımcı olabilirmi.

1. desteklemede en uygun program hangisi ben çiftlik gübresi+1 yıllık baklagil düşünüyorum. baklagil olarak nohut düşünüyorum.(ilçe tarım çiftlik gübresi kullanıyosan korunga olmaz zorunda diyor ne alaka çözemedim yönetmelikte çok yıllık olmadığı sürece her türlü ürün ekilir yazıyor.)
2. dekara 60 lira olan bu destek her yıl mı ödenecek sadece 3 yılda 1 kerelik mi ödenecek.(ilçe tarıma sordum bilmiyorum bi araştıralım diyor.),

3. çiftlik gübresi dağıtma makinası için destek yüzde kaç ve kesin çıkıyormu bu destek.( onada bi cevap veremedi ilçe tarım)

4. çksdeki tüm tarlalarımıza uygulayabiliyozmu yoksa dekar kısıtlaması yapıyorlarmı

5. basınçlı sulama sisteminede hibe veriyorlarmı. onun dönüm desteği 135 lira. sistemede çiftlik gübresine verdikleri giib hibe veriyorlarmı.

Ynt: ÇATAK PROJESİ

Bizim köyumuz bu catak kapsamina giriyor.Biz ciftlik gubresi+tas toplamaya basvurduk.3 yıl boyunca ayni arazide bu islemleri yap heryıl donume 60 tl veriyor.Makina desteginde % 70 ini veriyor ama çikarsa basinçli sulamada ise damlamaya donume 135 tl veriyor.

Tarım ilçe anlamiyorsa tarım il nudurlugune başvurun. Çevre Amaçlı Tarımsal Alanların
Korunması (ÇATAK) google çatak yazıp bu basliga tikladiginizda cikan pdf dosyasinda bu projenin detaylariyla ilgili ulasabileceginiz iletisim bilgileri var.Oradanda bilgi alabilursiniz.

ibo71 link=topic=75938.msg897099#msg897099 date=1401956848' Alıntı:
teşekkürler. makineye normal makina ve ekipman destekden mi başvuruyon yoksa bu projeye katılanlara ayrı bir başvurumu var.
Makinayı çatak kapsamında alacaksaniz proje kapsamında başvuruluyor çünkü normal hibeler %50 bu proje kapsamindaki makina hibeleri %70 ve cikma orani biraz daha fazla.

İbo ben geçen yıl başvurdum ama sadece damlama için başvurdum 3 yıl aynı tarlaya damlama ile sulanacak bitki ekmek gerekiyor dekara 135 tl adım. 3 yıl verilecek dediler 1 aldık 2 kez daha alacagız...