Ot toplama tırmığı almayı düşünüyorum hangi tip iyidir?

Merhaba arkadaşlar. Biçilmiş otları namlu yapmak için tırmık almak istiyorum. Genel olarak iki tip mevcut helikopter tipi ve normal eski tip. Hangisi daha iyi toplar? Yıllık 200 dönüm civarı çayır ve yulaf yeri toplayacağım.

Ynt: Ot toplama tırmığı almayı düşünüyorum hangi tip iyidir?

bizde moda bu :)

sAjoNFcympNzjNfHAi3n.jpg

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Biraz fiyat araştırması yaptım helikopter tip 5000 tl civarı, tekerlek tip yada tırtıl diye tabir edilenler 1000-2000 tl arasında markaya göre fiyatları değişiyor. Aytaçlar marka olanı bölgemde hiç görmedim sanırım trakyada yoklar. Büyük ihtimal eski tip olanlarından alıcam. Tümiş ' in çayır biçme makinası var şuan bende ot toplamasını kullanan var mı nasıl? Bağlantı yerlerinin diğerlerinden farklı olduğunu gördüm nedenini bilen yar mı? Birde internette 600 tl ye ot toplama satıyorlar nasıldır acaba
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-tirmik-ot-toplama-tirmigi-4-lu-147153775/detay

Ben baya araştırdım en sonunda 4 terlekli türkay tar. helikopter aldım çalısrken görmedım ama babam baya güzel dedi :) 60 dön yonca topladık daha bir kere topladık Ben uzun süre kullanmadıgım için ve sadece 60 dön topladıgım için kesin bişey diyemiycem ama bizimkiler baya memnun ...

Bizde hep en üstteki resimde olandan kullanılıyor. Fiyatı fazla olmadığından bir de fazla karışık yapısı olmadığından tercih sebebi.

MUSTAFA361 link=topic=75947.msg898079#msg898079 date=1402149797' Alıntı:
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Biraz fiyat araştırması yaptım helikopter tip 5000 tl civarı, tekerlek tip yada tırtıl diye tabir edilenler 1000-2000 tl arasında markaya göre fiyatları değişiyor. Aytaçlar marka olanı bölgemde hiç görmedim sanırım trakyada yoklar. Büyük ihtimal eski tip olanlarından alıcam. Tümiş ' in çayır biçme makinası var şuan bende ot toplamasını kullanan var mı nasıl? Bağlantı yerlerinin diğerlerinden farklı olduğunu gördüm nedenini bilen yar mı? Birde internette 600 tl ye ot toplama satıyorlar nasıldır acaba
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-tirmik-ot-toplama-tirmigi-4-lu-147153775/detay
kırkayak tabir edilen 4lü 5li 10lu makinayı kesinlikle tavsiye etmem bii süre sonra yaylar yumuşamaya başlıyo ve yonca dahi çevirmiyo. kırılan telleri değiştirmekten gına geldi. aklın varsa heli al noo*-*- ok-*-s

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun . bu konuda trakklup ten SEBAZIOS adında şarköylü ( yılmaz akgün ) kardeşim profosyenelce yapıyor . ondan bu konuda yardım alabilirsin . bildiğim kadarıyla kendisinde 3 takım var .

bizde kırkayak tabir edeilenden 2 tane eskittik 3. yu kullanıyoruz ama toplama saman flanda yapmak için ve heryerde uyum sağlıyor sadece düz yonca tarlası için se helikopter tipde war onu düz alanlarda kulalnıma daha müsait bide helikopteri sanjımana bağlı oldugu için sürekli dönüyor dikkatli kullanmak gerek ikisi arasında işine ve arazine göre seçim yapabilirsin..

100Mhz link=topic=75947.msg905348#msg905348 date=1405206428' Alıntı:
Tırtıl tipi tırmıkta yere değen tellerin ucu öne mi bakmalı yoksa arkaya mı?
açarken arkaya kapatırken öne tek dikkat edecegin nokta hoplama esnasında yaylar çok esner hidroligi kaldırırken en yüksekte tutmaya bakın 11 senedir kullanıyorum daha telleri degişmedi çayır biçme makinasıyla aynı geldiler